• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    v pondělí 7.6. - nejspíš veřejné obhajoby závěrečných maturitních prací nan a naší škole ( Sokolská 1, Brno, Veveří - stará slévárenská, jen spolknutá technickou školou ) začátek asi od 8 hodin. přvně jdou rytci, potom myslím slévači a končí kováři
    DYDY
    DYDY --- ---
    Naadddhera :) videl sem nazivo .)
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    Zrcadlo - Závěrečná maturitní práce - Jan Šerák ( má to odhadem metr a pul na šířku )

    Tepaná ocel (1,5mm), tepaná měď (1mm) a kovaná ocel.
    Částečně chemicky poměděno a nastříkáno bezbarvým lakem. Skryté části (rámy) jsou natřeny kovářskou barvou

    MARVEL
    MARVEL --- ---
    ELLANOR: ..zkus poptat nějaké umělecko / kovářské ateliéry se stálou kamennou prodejnou, ale dvakrát otevření tomu imho nebudou.. anebo rekvizitárnu na Barrandově :o)
    ELLANOR
    ELLANOR --- ---
    Nevim, kde jinde se zacit ptat, tak to zkusim tady. Asi budu shanet na svatbu (na zacatku zari) na PUJCENI kovane svicny na stul, hostina bude nejspis v hospode na hrade. Poradite, na koho by se dalo obratit ?
    Staci neco zcela jednoducheho:
    ELO
    ELO --- ---
    Prosím Vás, nemáte tu někdo něco jako "Historii šperku" nebo "Vývoj šperku" ?? Potřebuji to přiložit k práci a nikde nic nenacházím.... díky moc za pomoc :)
    222MIA222
    222MIA222 --- ---
    toto jsem dostala emailem, nejlepe vypnout zvuk ;] ale vyborna prace i napad https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=c2bde3ab30&view=att&th=127b48ae1ac9f6d2&attid=0.1&disp=attd&realattid=0.1&zw
    METALLIAN
    METALLIAN --- ---
    RODRIGO_: To vypadá na fajn akce:) Příjemné..
    DYDY
    DYDY --- ---
    ETTELWENKE: promin nejsem rytec ale zkusim neco pozjistit u pratel .)
    DYDY
    DYDY --- ---
    jinak dik.. sem tam nestihl zajit ale muselo to byt super .) se aspon pokocham u fotek..
    DYDY
    DYDY --- ---
    hazte to rovnou do auditka.. lidi sou liny klikat na odkazy :D:D
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    http://www.rajce.net/a3139131 tak jsem přidal nějaké výkovky ze Světla v mýdle, ale sorry za kvalitu
    HLOH
    HLOH --- ---
    ZCR: Někdo dává místo písku i rozemletou antuku.
    ETTELWENKE
    ETTELWENKE --- ---
    ahojte, píšu teď seminárku do školy o zpracování a broušení živců (šperkařství a glyptika), máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Případně, doporučíte mi někdo nějakou literaturu k tomu? Strejda google moc nepomohl.
    VRINDAVAN
    VRINDAVAN --- ---
    ZCR: to máš sakra pravdu, ted jsem si vzpoměl že mně jich pár taky ruplo když jsem lil olovo.
    ZCR
    ZCR --- ---
    VRINDAVAN: hlavně dobře vysušit a předehřát, jinak hrozí roztrhnutí formy vzniklou vodní párou
    VRINDAVAN
    VRINDAVAN --- ---
    ZCR: díky ta sádra s pískem mě zaujala, to by možná šlo, smíchat ji s ultra jemným pískem, třeba by tu teplotu ustála.
    VRINDAVAN
    VRINDAVAN --- ---
    RODRIGO_: kdyby ses mě poptal bylo by to super. mám doma náké stříbro co jsem po venku za čas po zemi posbíral a co my kdo dal. hořák a bombu taky akorád ty formičky nevím z čeho udělat, možná ze sádry ona je taková vděčná....;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam