• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: http://www.9000.cz/naradi/rothenberger-mikropajka-plynova-35120

    Mám 1,5mm 34% stříbra. Zkoušel jsem letovat měď, plíšky jdou, ale když dám malý kousek k většímu (2,5mm silný a řekněme 1x1 cm) tak ten větší asi hodně odvádí teplo. Napadá mě, buď tedy ještě jinou pájku, anebo koupit ještě větší hořák na prohřátí obou dílů. Účel by měl být na letování závěsných kroužků k vyrobeným přívěskům.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: co je to přesně za typ? zkus pájet různě silné kousky drátu... jinak to tvrdé pájení není žádná sranda, chce to cvik; u konkrétního pokusu zdaleka nemusí být chyba ve výkonu hořáku
    AGOG
    AGOG --- ---
    Hmhm tak ten tužkový hořák nestačí.
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Díky, to už jsem našel dříve, ale až teď si to přečetl. Děkuju, pár užitečných tipů jsem tam našel.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: něco viz
    u mě
    Základní limitace u mikrohořáku je, že toho moc nevyhřeje (vysoká dosažená teplota plamene neznamená automaticky vysoký výkon), hlavně plechy a masivnější kov těžko až vůbec; jinak základ je a) čistý povrch b) dokonalé slícování c) tavidlo
    AGOG
    AGOG --- ---
    Má někdo zkušenosti s letováním neželezných kovů? Koupil jsem si tužkový hořák a na zkoušku stříbrný drát 1,5mm s 34% Ag, který jsem zkoušel a půjde. Jaké mám ještě možnosti s takovým "hardware" pokud chci letovat zejména měď a mosaz? Jedná se o malé věci tak do 3 cm.
    MARVEL
    MARVEL --- ---
    SNICKERS: ..ozvi se mi tak za dva měsíce. To už budu mít spravenou frézku, se kterou je to otázka hodiny :-)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Koupil bych cizelérské kladívko.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    SNICKERS: myslíš jako hrací kostku nebo jen čistou krychli? případně co s tím?
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    Možná to píšu do špatné diskuze, kdyžtak mě smažte.
    Už nějakou dobu si představuju kostku nějakého kovu (ne zlatá), nebo ještěné žuly čí mramorů a v nějakých kapesních rozměrech, třeba strana o 2cm. Hodně lidí se mě ptalo jestli jsem to nepřehnal s Inceptionem, ale to jsem viděl jednou a nápad jsem měl daleko před tím.
    Za případné odpovědi děkují :o)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Nezůstaly doma někomu nějaká rydla když toho třeba nechal? ;)
    DYDY
    DYDY --- ---
    Zacatek skoly se blizi :D hura do kovarny !! :D
    RYCHART
    RYCHART --- ---
    STU: To moc rád slyším, vážně o tom uvažuju...
    STU
    STU --- ---
    RYCHART: myslim ze v tom problem nebude. nezalezi na tom co mas za skolu, ale jak moc chces :)
    RYCHART
    RYCHART --- ---
    STU: Myslíš, že by mě vzali s gymplem?:D
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Kování bez hranic - Artyčok I. (Žirovnice - 4.září 2010 - celý den)
    Všichni, kdo si chcete užít zajímavý víked doražte na Artyčok!!
    Od sobotního rána hudba, možná divadlo, workshop uměleckého kovářství, čajovna, hrnčířský kruh.. Večer několik koncertů a jeden speciální dj set na oslavu DOBRÝCH LIDÍ!! Oni vážně ještě existují ;) Na přání udělám i kotrmelec. Přidáte se?

    http://www.facebook.com/event.php?eid=133837113322056
    DYDY
    DYDY --- ---
    RODRIGO_: hehe.. od videni te znam .) ale zustanu spise v anonymite :D
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    STU: no chce to něco vědět o základním zpracování kovů/oceli, něco o žíhání atd. pak tam je samotná rytecká technoogie, rozdíly tam jsou...stav se do brna...
    STU
    STU --- ---
    RODRIGO_: v brne bych se stavil rad, ale mam to uplne pres celou republiku. kazdopadne premyslim ze bych si na pristi rok hodil prihlasku - http://www.copt.cz/studijni-programy/dalk.php
    jaky materialy jsou vhodny do zacatku? je velkej rozdil v ryti do dreva a do kovu? jak je to s rytim do zbrani? pouzivaji se nejaky zmekcovadla nebo vetsi sila? :)
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    DYDY: přesně tak. Které ty jseš? kdy jsi vycházel?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam