• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Zdravím, potřeboval bych poradit. Sháním imitaci diamantu - cubic zirconia, ale nemůžu se dopátrat, jestli někde prodávají samotné kameny nezasazené do šperků. Víte někdo?
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Nemám, nemůžu na tom sekat, jen ručně rýt. Takže zatím žádná hluboká divočina. Mísu scháním a zatím se mi nedaří. Ideální by byla asi tak okolo 15cm průměru. Aretaci budu muset vymyslet aby to mělo širší využití.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: svěrák hezký, máš tam něco na aretování?
    Jinak jako mísa by se možná dal použít uříznutý vršek z vyřazené tlakové lahve, možná z hasičáku, ale těžko říct, kde to sehnat, možná v nějaké revizní stanici nebo na šrotiští
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak už to funguje :)

    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak kouli jsem stornoval, ale nechal jsem si udělat skvělý rotační svěrák na ložisku. Je to 100mm svěrák pod vrtačku na dvou těžkých ocelových kotoučích spojených ložiskem. Až to smontuju tak pošlu fotku. Místo bowlingové koule bude zřejmě mísa. Ale až seženu nějakou vhodnou, originál stojí 1000Kč taky což se mi zdá na trochu litiny dost.
    SOUKYHO
    SOUKYHO --- ---
    SAVEL
    SAVEL --- ---
    Ahoj, sháním uměleckého kováře, který by si dokázal poradit s tímhle mechanismem a byl schopný se mnou spolupracovat i na celé realizaci.

    YouTube - Kinora. Museu del Cinema
    http://www.youtube.com/watch?v=U8lfAIEtngI


    Samozřejmě práci zaplatím. Praha.

    Pavel Soukup
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Asi jo, mám k tomu prostředky v práci, ale moc se mi nechce tam kvuli tomu zůstávat :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: já myslím, že zlovna u takovýchhle čakanů se i vyplatí dělat si je sám - ty komerční se nikdy netrefí přesně do toho tvaru a velikosti, který zrovna potřebuješ, když koupíš sadu, bude z ní nakonec polovina ležet ladem... o ceně ani nemluvě... a zrovna jednodušší čakany by neměl být problém udělat, třebas i ne úplně špičkové... akorát zjistit, jakou nejlépe ocel (v tom neporadím, dělal jsem si jen pár nástrojů ze stržených malých HSS závitníků, a ta by asi na čakany vhodná nebyla); možná silnější pružinový drát? nebo dobře popuštěné vrtáky?
    AGOG
    AGOG --- ---

    AGOG
    AGOG --- ---
    Já bych zase potřeboval takovouhle sadu tlouků a asi si budu muset udělat, je to počertech drahé.
    Chasing Tools. Chasing Stamps,  Pitch, Pitch Bowls, etc.
    http://www.shorinternational.com/ChasingTool.php
    AGOG
    AGOG --- ---
    MARVEL: Když se podíváš tady, tak mu stačí v podstatě jedno nožové malé.
    Ben Potter Bladesmith
    http://www.seekyee.com/Bladesmithing/the%20process/tutorials/inlaytutorial1/inlaytutorial.htm
    MARVEL
    MARVEL --- ---
    AGOG: V optimálním případě a s hotovou dílnou ano. Jelikož nedisponuji ani jedním, zkouším to takhle :o)
    AGOG
    AGOG --- ---
    MARVEL: Je tím myšleno to samé jako inlaid? To si asi každý vyrábí sám.
    MARVEL
    MARVEL --- ---
    Máte někdo zkušenost s tím, kde se dají sehnat rydla na taušírování? Pro začátek nic zázračného - jen aby si to člověk vyzkoušel a osahal. Díky..
    AGOG
    AGOG --- ---
    Viděl jsem u jednoho rytce místo toho asfaltu něco jako silikon. Zkoušel někdo?
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Nojo to je fakt, napadlo mě to taky. Tak příště :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: a nedá se třeba vysomrovat prasklá/ošoupaná/vyšlá z módy v nějakém bowlingcentru? Líná huba hotový neštěstí! :-)
    AGOG
    AGOG --- ---
    MARVEL: Tak vyjde ta nejlevnější stejně jako cizelerská mísa a dá se na ní přidělat i svěrák.
    MARVEL
    MARVEL --- ---
    AGOG: ..pro mně za mně. Jestli se Ti chce platit a ničit kouli na bowling - je to samozřejmě varianta :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam