• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    Pro všechny co ví něco o těchto krasných a starých řemeslech a chtějí se zapojit nebo se jenom pokochat nádherou těchto předmětů.. Nápady, fotky vašich výtvorů, tipy a triky a všechny ostatní zkušenosti vítány. Předem díky za slušné chování .)
    rozbalit záhlaví
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: symetrie je mrcha - udržet to rovně nebude snadné (pilně drátuj) - a bohužel každá odchylka je vidět...
    Fasování je to myslím i takhle.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak jsem zvědavý jak to dopadne. Pak to chci narhodiovat, ale bohužel musím bez kamínku. Je to topaz a ten je na kyseliny háklivý. Tak nevím co udělá pokovení až budu kamínek fasovat, nebo jak se tomu říká v tomhle případě?
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    Je to tak, ale je k tomu třeba i obchodn duch schopnost kvalitní sebeprezentace a taky stěstí na lidi. Takhle to chytnul jeden známej v ameru, ale to byla úplná náhoda a jeho klientela se skládala výhradně z gayů (nikterak to nebagatelizuju, ale podle jeho slov jsou v americe todle lidi, který jsou neuvěřitelným způsobem v obraze a jsou schopni velice dobře ohodnotit kvalitu před kvantitou)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Na druhou stranu když má člověk jméno tak si ho zákazníci najdou a práci zaplatí.
    AGOG
    AGOG --- ---
    PROFOR: Složité to není, ale čas na to nemám. Ale dá se sehnat i nový.

    SFUMATO: No to je pravda. Lidi si žádají hezký věci za málo peněz. To je jako odlévání do vosku. I to vyžaduje své a výsledek může být moc pěkný, ale už to považuju za sériovou výrobu. Kdysi jsem četl takové pojednání s názvem profanace luxusu.
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: Celý je to super žádná mechanizace,prostě surový řemeslo ja k má být. Nevim ale v naší společnosti je težký takový hodnoty prodat, když všude je cenová masýrka.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    AGOG: i v evrope byl pouzivan hodinari. da se obcas najit na aukru nebo vyrobit. ono to neni nic sloziteho. :)
    AGOG
    AGOG --- ---
    AGOG: Ježiš... mi=my :-(
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Strašně se mi líbí ten svidřík, ten si musím pořídit.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Předfinální stav, teď bude následovat druhý kousek, pak lehce dorýt a otexturovat větvičku. Pak zlacení a patinace.
    AGOG
    AGOG --- ---
    No a mi co učitele nemáme se musíme učit sami.
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Jo je to pěkný, pak když se člověk dostane k takovému učiteli jako žák to je čest.
    SALO
    SALO --- ---
    zdravim, rad by som si nechal vyrobit placku na hlavovu trubku (⌀ 36,4mm), na bicyklovy ram stavany na zakazku.
    mam nejaku hrubu predstavu ale som otvoreny pripadnym navrhom a napadom zo strany remeselnika. mali by
    ste niekto zaujem sa na tom podielat a oddychnut si od sperkov a studenych zbrani? :) posta, prosim.
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: Je toho tam hroznej ranec a jde o to to jen zkouknout. Blbý je, že je to těma jejich klikyhákama a musí se to hledat video od videa.
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Tohle jsem neviděl, díky kouknu se.
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    Ok oficiálně mě sere že neumim japonsky
    東京銀器 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=OUDzWsI8Ruw&feature=related
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Jojo viděl jsem, pán je skutečně dobrý, ale vše je uvěřitelné jen to chce pár let učení a praxe :-)
    Hlavně on má tradiční školu a ví co se jak patří, estetiku má v malíčku. Technika se dá naučit docela brzo.
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    Musel sem mazec neuvěřitelnýho kalibru
    Soken Kinko with Satsuo Ando.avi - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=g8a3ghNDco0&feature=relmfu
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Escapement už jse,m našel před příspěvkem a jevil se mi podle obrázku dobře, alespoň jak je pěkně do tenka. Konkrétně kulatý. U nás jsem narazil akorád na sady a 3000 za ně hned dát nechci. Díky za vysvětlení. Taky s hrubostí jsem si nebyl jistý.
    Taky dík za tipy alternativní. Pilka-pilník znám, ale ještě jsem nepoužil. Napadá mě, na to abych koupil jemnozubé listy.
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZCR: a jinak teda leccos se dá udělat s tenko seříznutým dřívkem polepeným smirkem (třeba i ostré párátko), potom s tenkými proužky smirku podlepeného izolepou upnutými do lupenkévé pilky místo listu (je potřeba vychytat napětí, ale když jsem na tenhle fígl kdesi na webu narazil, nevěřil jsem vlastním očím, jaká je to genialita!), případě samotnou použít lupenkovou pilku jako pilník; sám pilníky doslova miluju, je to geniální nástroj, ale tohle jsou užitečné alternativy.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: hledej escapement files - to jsou hodinářské, vpodstatě nejjemnější, jaké se dělají - Grobet až k hrubosti 8 (už č. 5 je velmi jemné)... viz např. http://www.linea-nastroje.cz/pilniky-vallorbe/precizni-a-jehlove/hodinarske-le/item/55-pilniky-vallorbe-hodinarske-le.html (ale nemám s nimi žádné zkušenosti a je to asi velkoobchod)... jinak zvlášť na takhle jemných pilnících se nedá šetřit - originální jsou dosti drahé, ale vydrží, levné napodobeniny se buď vůbec nedělají, nebo stojí za pendrek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam