• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    Pro všechny co ví něco o těchto krasných a starých řemeslech a chtějí se zapojit nebo se jenom pokochat nádherou těchto předmětů.. Nápady, fotky vašich výtvorů, tipy a triky a všechny ostatní zkušenosti vítány. Předem díky za slušné chování .)
    rozbalit záhlaví
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Dobře zkusím.
    Já mám knížku cloase-up photography, ale většinou se s tím moc nemažu protože jsem celý natěšený dokončený kus nafotit a publikovat :-) Chtělo by to stálý fotokoutek.
    ZCR
    ZCR --- ---
    STQ: focení malých lesklých věcí je snad ještě větší peklo než povrchová úprava sakumprásk
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: tmavsi seda je sazka na jistotu, vynikne na ni jak cerna, tak ty zlaty casti a nebude to obarvovat
    veci do muzea se fotej na cerny, ale to je trochu tezsi na sviceni
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Tak by to chtělo asi nějakou neutrální, co doporučuješ?
    SIBETH
    SIBETH --- ---
    POOWL: Jé, taky moc díky.
    ZCR
    ZCR --- ---
    STQ: pájel jsem CuSn8 s CuSn20, jak stříbrnou, tak mosaznou pájkou, a zdálo se celkem bez problémů
    STQ
    STQ --- ---
    panove cim se paji bronz (na bronz)? existuje na to nejaka specialni pajka nebo to pujde medenou pajkou?
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: je to bomba, tady i na fb. akorat me teda trochu sere ta modra latka, cely ti to obarvuje...
    POOWL
    POOWL --- ---
    SIBETH: taky je dobra a dostupna kyselina citronova-potravinarska. prodava se bezne
    AGOG
    AGOG --- ---
    Někteří už viděli na FB.




    SIBETH
    SIBETH --- ---
    ZCR: Děkuju moc! Vyzkouším. :-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    SIBETH: klasický je ten ocet se solí, od oka tak dvě polévkové lžíce soli na litr obyčejného octa, plus případně trochu kamence hlinitodraselného. Místo sírové se tuším používá i hydrogensíran sodný (sodium bisulfate), který je k dostání jako jeden ze základních artiklů "bazénové chemie".
    SIBETH
    SIBETH --- ---
    Zdravím všechny v tomto úžasném řemeslném klubu a ráda bych poprosila o radu. Jaké jiné mořidlo na stříbro (po pájení) kromě kyseliny sírové? Filtr napověděl něco o octu a soli.. Poradíte prosím konkrétní recept? Kdyžtak pošta. Díky.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Jojo rejnok.

    CLOVICEK: Cenu za nůž nevím, ale jen ty mé součástky byly za 14000.
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    KUATO: že by rejnok?
    AGOG: krásná práce. Jaká je přibližná cena? Není-li to tajné :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    AGOG: ten bily matros v rukojeti pod opletenim je polystyren nebo se mi to jenom zda :o)?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak ještě jednou, tentokrát dokončené tanto.



    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Mám. Obrázek včetně pozadí je 3008x2000, ale záštita sama o sobě je celkem malá.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    AGOG: nemáš prosím ten prostřední obrázek v ještě větším rozlišení?
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: heh, lisak podsitej :)
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Sleduješ na FB, to je dobře :-)
    Vlna je optický klam díky světlu. V jiném už ten přechod je více viditelný.
    Na hodně věcí si musím přijít sám a takové si nechávám pro sebe :-)
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: a obzvlast me berou ty jemny prechody stribrna-cerna u mraku a vlny na tom uplne spodnim obrazku, jak se takova vec dela?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam