• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    POOWL
    POOWL --- ---
    _VYKUTALENA_: asi ti nezbude nic jineho nez ty levne objednat a odzkouset aby byly dostatecne silne. Popřípadě vrátit po odzkouseni.
    Urcite se pri jejich vyrobe nepouzivaji takove komponenty jako u tech profi. - muze byt slabý a nečistit a může se časem udelat dirka ve vaně a začít protékat
    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    Když už jsme u těch leštiček. Poradíte mi prosím co si pro začátek pořídit za ultrazvukovou čističku? Zatím bych pořídila něco levnějšího a na webu jsem našla nějake basic čističky okolo 2.000,- vyplatí se do toho vůbec investovat, nebo je lepší rovnou našetřit na něco profi?
    POOWL
    POOWL --- ---
    CHRONOS: Jestli myslíš magnetickou lešticku s jehlickama tak tu používám na surové odlitky-prečistí to cely povrch včetně nepřístupných míst.
    Nebo i jako finální povrch šperku.

    Bubnova lesticka- používá se s tělískama z lestene oceli např. kuličky nebo jine tvary.
    Tam to leští do pěknýho lesku (treba na opravy uplne dostacujicimu).
    Používá se jako předlestění, zároveň někdy jako vytvrzeni treba u stribra protoze to zatlouká povrch
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    Ahoj, máte v dílně magnetickou /bubnovou leštičku? můžete prosím vysvětlit rozdíl co se týče výsledku? V jaké fázi pracovního procesu leštění s používají?
    AGOG
    AGOG --- ---
    COLOMAN: Ne to možné není.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    díky,
    a ešte jeden divný dotaz:
    pokud by ste chceli spájkovat olovo k olovu, ako by ste postupovali? ,,spájka, tavidlo,,, je to vubec možné?
    POOWL
    POOWL --- ---
    COLOMAN: nenarazil jsem na vosk který by dělal problém při vypalování
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    Aké vosky sú vhodné na výrobu stratených forem?
    https://auren.cz/291-vosky okrem uvedených, bežne dostupné...
    Poznáte v Brne prodejny na takéto vosky?
    vBrne nenachádzam ani Advantage ani Auren...
    díky
    NARSI
    NARSI --- ---
    BYDK: Díky moc! Já zatím jen vyřezala vosk (pomocí rýtek, pilníčků a smirku) který jsem si nechala odlít.
    Chtěla bych to ale brzo zkusit sama :)

    Na YouTube je spoustu videí jak na to
    Casting Tutorial
    http://www.youtube.com/watch?v=H4vSYcYwdNU
    BYDK
    BYDK --- ---
    NARSI: A jak se to dela? Mam tu taky kousek stribra na taveni. :) Jinac opravdu pekne.
    NARSI
    NARSI --- ---
    NARSI
    NARSI --- ---
    Ahoj, musím se pochlubit se svým prvním voskem. Odlito ze stříbra.

    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    Zdravím, odléváte doma Ag/Au nebo cokoli jiného do pískové formy? Byli byste ochotni mi to za úplatu zaučit/ ukázat, vysvětlit?
    AGOG
    AGOG --- ---


    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    COLOMAN: Nevím co tím myslíš lidovější cena, vše se odvíjí od hmotnosti výrobku. Moc šikovný je pan Kallup. PM
    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    COMODOR_FALKON: http://primak.cz/ Tady pan se věnuje výrobě přímo odznaků a mincí.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    Zdravim, mal by som pár otázok, dával by som ich sem postupne:
    -najprv by som sa chcel opýtať, či by ste vedeli poradiť dachde vPrahe-kolemPrahy, kde by šlo dajak za lidovejšie ceny pozlatit-postriebrit dajaké medené výrobky (3kusy, 15x15x1cm) ??
    -kde vPrahe-kolemPrahy je volaká veliká predajňa na polodrahokamy, kde by mohli mať aj nebrúsené šeckomožné ??
    díky
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Možná ne úplně dobře formulovaný dotaz, ale:
    Nevíte o někom, kdo se zabývá výrobou drobných přívěsků, ideálně ze stříbra (tj. má nějakou kolekci vzorů) a na přání přetvoří mi je předělá na odznáčky do klopy.

    Něco takového - tenhle odznáček (a pár dalších) mi dodal Leonard Medek
    PULP121
    PULP121 --- ---
    COLOMAN: čau, nevim jestli ti to pomůže ale mám doma asi třicet litrů asfaltovýho penetráku...

    JInak jsem se Vás chtěl zeptat, nevíte jak se správně jmenujou nebo kde by se daly sehnat "kleště na vytahování licího kelímku" z plynový pece?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam