• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    CORIM
    CORIM --- ---
    GIO: Uz vice nez rok neni potreba zadna vystava na uchovneni kocky. Je to - stejne jako u TICA a myslim ze i u WCF - ciste na zodpovednosti chovatele.
    GIO
    GIO --- ---
    respektive kastrati se sami o sobe nevystavuji skoro vubec, neni duvod, obcas nekdo priveze na vystavu jiz osampionovaneho kocoura, ktery je po mnoha titulech a sbira jeste ty kastrati,a le smysl mi unika.)
    GIO
    GIO --- ---
    pokud it kocka nekomunikuje s cizimi lidmi, tak tam ani enchod, protoze jestli posuzovatele drapne sekne ozene se, tak vetsinou briskne vykazuji a diskvalifikuji. siamky jsou ukazkova komunikativnost, smaozrjeme je jich spousta protivnych, ale na vystave si agresi nesmi dovolit. moje kocka protesty predvadela vyhradne "slovne", stewardka ji drzela pri bis v potrebne pozici a kordula si ji drzela, jen nahlas nadavala jak spacek .)

    jinak vystavovat kastrata nema valnejsiho smyslu, obvykle jich moc neni takze si nejspis z vystavy odveze par titulu, ale pokud to kocky nebavi( a mne osobne teda taky vubec) tak je imho zbytecne kastraty po vystavach tahat.

    vystavovani v otevrene tride je potreba , kdyz chces kocku uchovnit.. nic vic neni nutny
    COVERDALE
    COVERDALE --- ---
    Zkoušel jsem posílat přes aplikaci a nějak nedorazil text takže: tato krásná Thaika s PP patří našim sousedům, půjčují nám jí na hlídání, ale zatím naše siamky moc nechtějí kamarádit, syčí jak hadi :-)
    COVERDALE
    COVERDALE --- ---
    CORIM
    CORIM --- ---
    SCHWALBE:

    1) mit kocku s PP
    2) byt clenem Zakladni organizace Svazu chovatelu kocek pod Ceskym svazem chovatelu
    3) mit zvirata naockovana alespon standardni trojkombinaci - tj. napr. PureVax RCP. Vzteklina neni u zvirat trvale chovanych v CR povinna. A mit je v imunite - tj. jako kote se ockuje v 10 a 13 tydnu, dalsi preockovani ma byt za rok. To se nesmi prosvihnout. Dale se pak vetsinou ockuje 1x za 2 - 3 roky.
    4) stahnout si z webu SCHK prihlasku na vystavu
    5) v PC vyplnenou prihlasku poslat - vetsinou - na spravny mail organizace ktera porada tu konkretni vystavu pred uzaverkou (byva 14 dni pred vystavou)
    6) zaplatit prevodem na ucet organizace - to je vetsinou podle veku - 4 - 7 mesicu, 7 - 10 mesicu, potom se to od starsich zvirat deli na kastraty a normalni. Kastrati se hlasi do sudych cisel - tj. kastrat bez titulu se hlasi do vystavni tridy 10, nekastrovane zvire do vystavni tridy 9. Cena je vetsinou stejna pro 4 - 7, 7 - 10, 9, 7, 5, 3, 1 tridu a pak stejna pro tridy kastratu - tj. 10, 8, 6, 4, 2
    7) dostavit se vcas na vystavu - veterinarni prejimka byva obvykle 7 - 9h - tou musi projit kazde zvire na vystave.
    8) neodejit drive nez se vyhlasi oficialne konec vystavy - za to byva diskvalifikace. Dost casto lze odejit ale drive po zaplaceni poplatku - vetsinou cca 100 Kc za zvire - a muze se pak odejit dle instrukci poradatelu.
    CORIM
    CORIM --- ---
    EVILMIND: Hm ...
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    CORIM: no ale tim vic je prave videt, jak moc by stali za hrich - to je ten holcici pohled... ;-)

    CORIM
    CORIM --- ---
    ENKATT: Maji malo chlupu :P
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    v sante kocici maji dva spynxy jen tak mimochodem
    nekoukala jsem na web, jen se s jednim fotila moje znama, ktera sante dlouhodobe pomaha.
    asi jeste budou v leceni, ale stali by za hrich :-))
    CORIM
    CORIM --- ---
    SAMGARR: Urcite by se tam vesla jeste jedna :P
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Dokonale vyuziti prostoru.


    Kocour slunecni.
    GIO
    GIO --- ---
    nene, na ocich obecne ji mam docela rada.)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    GENTIANA: me ten comic prave ten vtip pokazi. Asi jsem na nej alergicka ze zakovskych prezentaci no.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    GIO: ale na siamskych ocich ti nevadi, co? ;))
    GIO
    GIO --- ---
    notykravo...pardon.))) bazen OK:)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    APRILMOUSE: si to měla vymalovat ve stejných barvách a vzoru jako kožich Sněhule, to by ladilo :))
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    GIO: já taky ne, ale k tý šedomodrý podlaze a modrýmu patru jich moc jiných zrovna nejde :D ale na druhou stranu původní merunka s růžema taky stála za to :D http://www.eurobydleni.cz/rozhrani/foto_zakazky/2013_06_7_b/4991404_57799388.jpg raději jen odkazem, hrozí oslepnutí :D
    GIO
    GIO --- ---
    APRILMOUSE: mi o evokovala i ta vyse vymalby, promin no.)) (ne ja jen nemam rada modrou.)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MAIKOR: já tuhle zkusím vyptat v barvě, máme na něho někde adresu. On to kreslí v nějakém tom Malování... a vlastně mi u toho ten comic sans nevadí, přijde mi, že je to jedno z míst, kam se jakžtakž hodí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam