• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

    Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

    rozbalit záhlaví
    HELLEJU
    HELLEJU --- ---
    SARRI: Úchvatná! Doufám, že nás budeš zásobovat fotkama pravidelně:-)
    DOMINIQUE01
    DOMINIQUE01 --- ---
    SARRI: je nádherná :)
    SARRI
    SARRI --- ---
    tak vam predstavuju nasi novou ufonku, jmenuje se Izzie .. pritele si vicemene okamzite vybrala, sama vlezla do prepravky a uz do ni nikoho nepustila .. povahu ma neuveritelnou, je strasne hrava a mazliva .. na vyzvani skace do naruce ;)
    zatim maji s Leeem odstup trosku, ale Leo se diky jeji pritomnosti chova sebevedomeji vicemene od zacatku .. myslim, ze to pujde, znaji se uz z drivejska neb spolu sdileli domacnost
    jo a je to Subova dcera (Suba nakonec opravdu jede do Australie kde bude pomahat rozsirovat chov orientalek)

    SARRI
    SARRI --- ---
    RADUZA: jj, souhlasim .. navic bych ho mela ja :))

    jen o to bohuzel nerozhoduji .. je to mezi chovstelkou a tou australankou .. ja muzu leda cekat zda si to rozmysli v muj prospech
    RADUZA
    RADUZA --- ---
    SARRI: teda opravte mne, jestli je to blbost, ale pokud jde o dobré umístění vyřazeného zvířete, preferovala bych neposílat ho do horoucích kotárů, kde na něj ještě navíc budou mluvit cizinštinou. Tak jasně, už ho tam slíbila - ale bylo by pro Subu jednodušší, kdyby zůstal v Česku, ne?
    CORIM
    CORIM --- ---
    GIO: Z pohledu chovatele kteremu jde primarne o plemeno (profi a poloprofi) a ne jednotlivce to smysl ma. Z pohledu chovatele-mazlickare to je idiocie ...
    GIO
    GIO --- ---
    CORIM: ja na to koukam z pohledu chovatele a prijde mi to strasne.
    CORIM
    CORIM --- ---
    GIO: Na duhou stranu - da se to brat i tak, ze si clovek pak aspon muze poridit krasneho mazlicka na ktereho by nemel. A to ze je starsi nakonec nevadi ...
    SARRI
    SARRI --- ---
    GIO: ver mi, ze na me taky .. nejradsi bych zpatky moje dva kocourky, ale to uz nezmenim .. musim jit dal .. - doufat, ze se nam smula chvili nebude lepit na kocici tapky
    Leo je uplne jine zvire a je to opet neuveritelna povaha a jsem hrozne rada, ze ho mam .. ted uz mu jen sehnat kamose
    Suba nejspis neklapne, pani z australie po nem stale touzi ..
    GIO
    GIO --- ---
    no.. na men je toho trochu moc uz.
    SARRI
    SARRI --- ---
    zalezi asi na chovateli, ale z me zkusenosti to je tak, ze ta zvirata nerozdavaji .. hledaji jim vhodny domov .. je to normalne se smlouvou za cenu ockovani a treba u Lea probehla i konktrola u nas doma zda se ma dobre a muzeme 'adopci' dokoncit ke spokojenosti vsech ..
    SARRI
    SARRI --- ---
    dost jsem nad tim premyslela .. z obecneho pristupu k zviratum to nechapu nebo lepe receno neni to muj salek caje .. beru si zvire naporad preci, ale z hlediska krve a slechteni tomu rozumim ..
    a ja jsem treba clovek, ktery radsi da domov zvireti, ktere to potrebuje navic siamky a oriantalky se mi libi a vyhovuje mi jejich povaha a mit moznost ziskat cistokrevne krasne zvire se mi libi .. proto radsi najdu chovatele, ktery potrebuje umistit dospele zvire vyrazene z chovu nez abych si koupila kote ..
    GIO
    GIO --- ---
    tohle na tom intenzivnim chovatelstvi nechapu, jak muzou ta zvirata neustale posilat dal....
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SARRI: kocour neaportuje, kocka aportovala jako vztekla kdyz byla kote, ted si vyrve hozeni mysky, chvilku ji morduje a pak rve dokud pro mys nedojdu a znovu nehodim. obcas me desi jak si nas vycvicila...
    COVERDALE
    COVERDALE --- ---
    jedna skrabadlova

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    COVERDALE: Více fotek z chovu strejdy. Děkujeme. Ten čokoládový ušoplesk zkoumal balakryl?
    COVERDALE
    COVERDALE --- ---
    SARRI: jojo tomas je muj strejda :D
    SARRI
    SARRI --- ---
    COVERDALE: Tomas je tvuj strejda? To mrne je Santurio Martti, ne? .. pres chodbu od Snape ;)
    COVERDALE
    COVERDALE --- ---
    z chovu mého strejdy

    SARRI
    SARRI --- ---
    hele a taky vasi ufoni aportuji? Leo kdyz neaportuje mysky hodinu denne tak je nervni :)) strasne ho to bavi .. tam a zpatky .. furt do
    kola
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    GENTIANA: tak. přijde mi, že moje kočka měla zamlada větší uši.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Podle mě se rodí s takřka dospělýma ušima a postupně jim dorostou. Kočky uším, ne uši kočkám.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam