• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    GIO
    GIO --- ---
    ale uz si nevzpominam, jestli Kordul pri falesne brezosti mela ceciky a tak..
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: mi dělá vet sono přes srst
    GIO
    GIO --- ---
    no je to mesic uz skoro.. prveze tentokrat ma pruvodni projevy ukazkove..
    GIO
    GIO --- ---
    uvdim no, kdyztak pozvu veterinarku na ockovani kocouru, tak at si pribali sono:) ale vpodstate se mi do toho sonovani moc nechce no, abych to nezakrikl:))
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    SCHWALBE: jsem zrovna chtěla navrhnout Sono, jestli má růžové cicíky, tak pokud tam něco je, na sonu už se to ukáže ;)
    GIO
    GIO --- ---
    no mi se na sono prave nechce no:)) jakoze jsem poverciva, chci to nechat az jak se to vyvine:))
    GIO
    GIO --- ---
    AZRETKA: kristova noho nestras:))
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: Julča měla falešnou březost i s porodními stahy :D
    GIO
    GIO --- ---
    AZRETKA: presne tak. ja si myslela, ze sanci na zdravejsi zvire jsem s tim vyberem mela velkou,a le bohuzel to nevyslo..
    GIO
    GIO --- ---
    jasny..ja treba na kocoura nemam papiry doted a ani jsem je vlastne nechtela.. byl z pozustalosti, bilych zvirat v ni bylo vic, prd kdo vedel, ktery kocour je ktery.. a stejne zije v seniku:))
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: tak můžeš se snažit jak chceš a někdy prostě smůla. Spíš jde o to kdo se snaží a o co. Sebelepší chovka ti nezaručí, že se kočka dožije 20 let, stejně tak můžeš mít štěstí na nějakého odolného vytrvalce z množky. Ale jde o to kde máš šanci na zdravější zvíře
    SARRI
    SARRI --- ---
    GIO: tak tak .. papiry na Izzunu nemam dotedka, ale pro me je dulezitejsi ockovak nez PP
    GIO
    GIO --- ---
    jo a simvas, falesnou brezost.. meli jste i s pruvodnimi jevy jako ceciky, bricho a pod? nebo jen proste nemrouskala?)
    GIO
    GIO --- ---
    no, to je pak ta dalsi kolonka - byznys... coz je zas neco uplne jineho,a to se myslim z tech navstev poznat da no.. ale pak zas ma spocit, ze jim tam prece to kote v takovych podminkach nemuzes nechata m musis hozachranit.) ale z toho uz jsem tda vyrostla.)
    GIO
    GIO --- ---
    ja kdyz si porizuji zvire, tk jezim a chci videt i vickrat... no a psovi jsem vxtloukala z chovatelky pp vic nez rok. a byla jsem tam trikrat, nic se nam nezdalo podezrele... proste je to o lidech no... achci tim rict ze i kdyz se clovek snazi lumpy nepodporovat tak to obcas nevyjde...nebo to leckdy nejsou lumpove, jen to flakaji.
    GIO
    GIO --- ---
    od tech mivala zvirata babicka, ten jeji seychellak byl ale uchvatny a i povahove!
    GIO
    GIO --- ---
    ja mela kocku z male chovky.. se skvelym rodokmenem, proverenou, zadna mnozirna, zdravotni testy furt nejake jak ona tak rodice... a umrela v peti letech.. nekdy tomu neuteces, a rozhodne
    cruella nebyla zadny extrem
    IPH
    IPH --- ---
    AZRETKA: na to bych napsla jediny- zdravi na prvnim miste...
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    SHEALA: tak nemyslím že by je to bolelo, psi také mají klopaté uši. Na druhou stranu jsou klopaté uši u divoce žijících šelem vývojovou vadou. Nějak nevidím smysl ubírat se zrovna touto cestou.
    Teda jestli chceme ve šlechtění dosáhnout stejných úspěchů jako naši kolegové pejskaři, kdy de facto každé plemeno je zatíženo nějakou deganerativní poruchou, pak myslím že tohle je ale ta nejlepší cesta.
    A upřímně by mě zajímalo jaký je vlastně konečný cíl této snahy o co nejdelší, nejníže nasazené a co nejklopatější ucho? Siamo-baset?
    Sice se mi líbí a chovám moderní siamky, ale čím dál víc začínám rozumnět zastáncům Thajek ;)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    AZRETKA: njn, vypadá jak dobby... a hlavně teda, nebím jestli takový ucho není přetížený, jestli nebolí...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam