• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

    Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

    rozbalit záhlaví
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    SHEALA: tak nemyslím že by je to bolelo, psi také mají klopaté uši. Na druhou stranu jsou klopaté uši u divoce žijících šelem vývojovou vadou. Nějak nevidím smysl ubírat se zrovna touto cestou.
    Teda jestli chceme ve šlechtění dosáhnout stejných úspěchů jako naši kolegové pejskaři, kdy de facto každé plemeno je zatíženo nějakou deganerativní poruchou, pak myslím že tohle je ale ta nejlepší cesta.
    A upřímně by mě zajímalo jaký je vlastně konečný cíl této snahy o co nejdelší, nejníže nasazené a co nejklopatější ucho? Siamo-baset?
    Sice se mi líbí a chovám moderní siamky, ale čím dál víc začínám rozumnět zastáncům Thajek ;)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    AZRETKA: njn, vypadá jak dobby... a hlavně teda, nebím jestli takový ucho není přetížený, jestli nebolí...
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    EVILMIND: Nekupiruji, jen cilene slechti. Je to moderni trend, rika se jim extremni typ, na vystavach vyhravaji. Me osobne se to hrube nelibi, ale mezi chovateli a posuzovateli je to preferovano. Ty konecky se mu muzou casem postavit, anebo take ne. S tihle tvarem ucha uz to byva problem.
    GIO
    GIO --- ---
    jo a ten spodni oblouk zkresluje to, ze ty velke usi se zezacatku jakoby odshora klopy dolu.. jak se natahnou a vyrovnaji, zmizi to.. Hrosik mel tez takove usi a spicky mu uplne padaly dolu)
    GIO
    GIO --- ---
    ami se to zvire docela libi, ma krasny nos, a maminka vypada docela normalne, kocour bude dospely urcite docela normalni orik a ne zadny megaufon.)
    GIO
    GIO --- ---
    ony ty usi z toho jeste vyrostou. bude je mit nasazene nizko, ale tvar budou mit dospelosti normalni
    SARRI
    SARRI --- ---
    EVILMIND: tohle je to same kote, jen mensi a s mamou .. jmenuje se Teddy a je to bracha Bindiho ze Stachelandu .. na tve fotce josu mu 4 mesice
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    EVILMIND: nekupirujou! Ale tohle je vazne priserny.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    jsem nahodou narazil tady na skoro-gremlina - ten tvar usi to jako je vazne prirodni, nebo se siamky nejak kupirujou? ten spodni oblouk mi prijde desne neprirozenej

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    AZRETKA: nojo, šest je tadyta parta
    Clone Troopers on Livestream
    http://livestream.com/FosterKittenCam/CloneTroopers
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    SCHWALBE: To za 3)to vystihuje naprosto přesně :)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GENTIANA: Je jich 5. Šesté se mi s velkým štěstím o půl třetí v noci povedlo z Julie vytáhnout již mrtvé. Čekala jsem 10-12 pižďuchů podle břicha a minulé březosti, ale ona si tam tentokrát pěstovala macíky. Jsou fakt velcí a daří se jim dobře, hlavně Julča je v 7 nebi!
    Jinak růžové ucho je chlapeček :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    AZRETKA: To růžový ucho na první fotce! Jsou TAK šladký!
    Kolik jich vlastně je? myslím, že vidím šest :D
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    Tak pár včerejších :)





    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GENTIANA: Potvory siamské hloupé, to víš že už je mají otevřené a čumí na mě :) Zatím patlám framikoinem jen jedno oko, jsem zvědavá, kolik jich nakonec budu ošetřovat :D Poslední fotky mám ze včerejška, dneska jsem neměla moc čas, a taky pokaždé z bedny vyčumovali a blýskat jim do očí foťákem nemůžu (práce s oftalem a framikoinem zaručena) a bez blesku v krabici je vidět tak akorát prd :)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    SCHWALBE: jasne, ze nevadi. Inzeraty jsou dovoleny a fotky primo zadany :) A kocourek je navic moc hezky! Tak mu prejeme, at najde milou a hodnou rodinu.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    SCHWALBE: černoty jsou boží!
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    AZRETKA: Tak co, už se jim otvírají očíčka?
    SCHWALBE: ňuňu.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Jeden skoroprofil z oblibene krabice.
    GIO
    GIO --- ---
    cervici:)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    Tak vám to tu budu asi chvíli spamovat ... kdyžtak hlasitě protestujte!

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam