• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

    Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

    rozbalit záhlaví
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    SHEALA: já právě koukala že jsou rozdělené a že je u nás někdo má , tyhle původní hlavičky a děsně tam vychvaluje že nelínají, ale to jim nebaštím jako :)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    SHEALA: v podstatě to tak je, rozhodně to bylo dřív jedno plemeno - siamské. Dnes jsou to dvě plemena a thajky jsou u fife uznané teprve krátce.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SHAMPOO: jsem myslela že thajské jsou ty původní siamské, znakaté, ale s kulatou hlavou :)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    SCHWALBE: super zachycení vývoje plemene!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SCHWALBE: to jsi mě donutila najít v antikvariátu a objednat si Velkou knihu o kočkách z roku 1992. Kamarádka ji měla a rády jsme si ji četly. A tuhle mě napadlo, že by bylo super si dneska prohlédnout, jak se ty rasy posunuly.
    Habešky taky protáhly a zušatěly.
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    SCHWALBE: no vypadaj jako thajské kočky :) čumáček se mění v sosáček :) úplně vidím kočku s hlavičkou mravenečníka :D
    ne vážně, jak došlo vlastně k tomu prodloužení hlavičky a sklonu uší
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    SCHWALBE: jé hele můj kocour má uši z roku 80 hustý :D
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    GIO: no pelety nebo co asan navoněnej, sice to asi bude všude, ale tak mohlo by třeba fungovat?
    já musím mít hrudkující, silikon vysoušel kočině packy
    GIO
    GIO --- ---
    no ony mi to parkrat vyblily, treba jednu tu strepinku.. ale nadsena z toho nejsem..
    GIO
    GIO --- ---
    ja mam smulu s presypavanim, kocky mi driv hrudokvaci steliva nesnasely, a tka jse to tyhle ani neucila, to jsou silikonacky ,) ale mam problem, obcas neco z toho sezerou:-( delaji vam to tak..?
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    my jedeme ve Zverlitu, vždycky na výstavě nakoupíme velkou zásobu, protože tam je za super cenu. Při nasypávání práší, ale jednou za čas se to dá přežít. Navíc hrudkuje opravdu výborně. Kočky ho sem tam trochu vynesou nebo spíš asi vyhrabou ven, ale taky žádná tragedie.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    AZRETKA: zadrhnutej gramofon...
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    SHAMPOO: viděla jsem nějaký video, prostě tam překlopíš a teoreticky se oddělí hrudky od čistýho písku. V praxi si neumím představit, protože moje kočky i v 10 cm podestýlce nejdřív vyhrabou díru až na dno a pak se vyčůraj, takže výsledná hrouda je přilepená ke dnu a musím ji silou seškrábnout :) nějakým otočením by tam vážně klidně zůstala viset.
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    Když je řeč o záchodech, nezkoušel někdo tuhle písečkovou pračku? tušíte zda to funguje?
    Toaleta CatIt Design Sifting | SpokojenyPes.cz
    http://www.spokojenypes.cz/toaleta-catit-design-sifting/
    SARRI
    SARRI --- ---
    SCHWALBE: drazsi to je, ale meli jsme predtim tu obycejnejsi verzi jenze ty pelety jsou mensi a vic se to roznaselo po byte .. a vydrzela i jen polovinu casu .. fakt to nechapu
    tohle .. https://www.mall.cz/steliva-kocky/jrs-kockolit-cats-best-okoplus-40-l
    a jeste jsem pro to jezdila do vyprodejovyho skladu mallu, protoze ten pytek neunese vahu a dost se to trha takze tam meli vzdycky poopraveny pytel za 350 treba
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SCHWALBE: Kupodivu nejvíc vyhovuje Luisa z Pennymarketu. Roznáší se relativně málo, smrady chytá dobře, stojí pár šupů. Miluju CatSan, nepráší, ale je drahej jak sviňa.
    Uvažuju o přechodu na lisované piliny, ten bentonit sypu do kompostu taky, ale musí se hodně prokládat listím, aby se to dobře smísilo.

    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: jo to je on :-))) já kupuju tenhle http://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/benek/335138
    a nevyhrožuj jo? :-))) poměr cena/výkon mě hodně mile překvapil... tak uvidíš
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    SCHWALBE: ahoj :). předložku před záchodem mám. a je fakt, že po linu se pak tolik ten kočkolit neroztahává. ten teď zkouším nějakej pro kocoury...(?)
    jinak ségra nabízela splachovací kočičí záchod (Letenský FB bazar https://www.facebook.com/groups/430822280425974/permalink/566006996907501/ ) za 7000,-
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: nejlepší zkušenosti jsem měla se stelivem benek... skoro se nevynáší a skvěle hrudkuje, prodává se v několika vůních, bohužel není všude k sehnání...
    SARRI
    SARRI --- ---
    SCHWALBE: myji to zredenym savem a vytiram do sucha nebo nechavam uschnout nez ji k tomu vubec pustit .. nastesti to jen cucha, al ei tak ji hlidame
    jako predlozku jsem mela koberec, ale bylo to k nicemu vicemen, ted ho nemame a zametame .. ale moc toho nevynaseji pac pouzivame tohle stelivo
    Kočkolit Cat's Best Nature Gold | zoohit.cz
    http://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/cats_best/121831#2
    jsou to dosrt velke pelety a za den vysenou tak max 10ks .. horsi je kdyz jde pytel ke konci a je to hodne nadrobene, ale i tak mame nizkou spotrebu .. kupuju 2x20l pytel a vydrzi 1/4roku .. navic to muzu likvidovat do zachoda coz je obrovske plus a i obstojne to pohlcuje pachy
    TESAY
    TESAY --- ---
    SCHWALBE: Loki má toto stelivo :
    Kočkolit Biokats s hrubými zrny výhodně u zoohit: Biokat´s Classic Fresh 3in1
    http://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/biokats/hruba_zrna/505612
    a jsem s ním spokojená, nepráší, hrudkuje, voní.
    SARRI
    SARRI --- ---
    jo a pravidelne ho vymejvam savem ... a normalne ta nase cuza je takova fetacka, ze pokazde kdyz ho umeju a vytru a nez do nej stihnu nasypat stelivo tak se v nem cela vyvali a celej kozich ji smrdi savem a ona je strastna .. vubec mi jde po kazde chemikalii, kteoru doma pouziju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam