• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    takhle nějak :-)))


    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    GENTIANA: když dám do mističky hezký kousek syrového lososa, tak je mi odměnou naprostá ignorace a pohrdavý pohled... :-) na vařenou nebo syrovou tresku se tvářil úplně stejně...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SHEALA: Nevim. ALe onehdy jsem chtěla vyhodit ohlodky z makrely, než odjedeme, a nechala jsem je před barákem. Místní kočky to zlikvidovaly všechno - teda, nevím, jestli sežraly nebo odnesly, ale nikde na zahradě rybí hlava atd. nebyly nalezeny, ani udávené kočky.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GENTIANA: mě by zajímalo, jak si kočky dokážou poradit s těma zatracenejma malejma kostičkama v rybách, já ne :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SCHWALBE: náš neznačkový modrooký Mazánek. Jsem ji měla od listopadu, pak přišly Vánoce a máma čistila ryby a vůbec a měla furt kotě pověšený na nohavici nebo ho vyndávala ze škopku. Přímo sardinky si nepamatuju, ale rybí odřezky všeho druhu jsou absolutní blaho. Siamka byla zamlada to samý, pak s tou dietou holt žrala to, co dostala.
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: myslím, že by se po tom poto, proto to nedostane :-))) jinak on je to hovězák a tak trochu myš, takže nejoblíbenější je kus syrového hovězího... a sýr... no a vlastně před ním musím schovávat i čerstvé rohlíky, buchty s tvarohem a citronovou bábovku... takže je to docela rozežranej kocour...
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: nezkoušela jsem... u nás jede šunka, i když je fakt, že tuhle někdo vybrakoval skříň s konzervama a krabičky tresčích jater roztahal po bytě :-) tak jsem si říkala, že až najde i otvírák, máme problém...
    GIO
    GIO --- ---
    a nevystavuju, zvirata nema registrovana ani v ceske organizaci, a nazdar.
    GIO
    GIO --- ---
    kotata bude mit cerna, to ano, ale nerikam tomu chov.. nejedu ani svoji stanici, ani neposilam dalsi zvirata na chov, takze spis je to pro zabavu a pomazleni,
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    ANABEL_LEE: tak to každopádně... tohle je krásně vidět třeba na akváriu... tam taky když na malý prostor narveš moc ryb, tak ti to všechno vychcípe...
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: aha, tak už mi dává smysl, proč se mi z basbousy nebo auriculy nikdo neozval... to byly v podstatě dvě chovné stanice, které se mi jevily jako top... :-)

    naprosto tě chápu, ale prostě dokud budou lidi chtít krásné bezva levné zvíře bez pp, tak se na tom vůbec nic nezmění a je fuk, jestli orientálka, sfinga nebo čivava...
    GIO
    GIO --- ---
    haha, no. taky jsem mela idealy.))

    no ale problem je ze idi v tom vidi spis penize nez nejakeho ducha, tot vse. proto nechovam, do taove solecnosti se zarazovat nehodlam a menit ji taky nehodlam, mam jen jedny nervy.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    YENNEFER: no ony ty stresy se scitaji, jednak z prostredi, jednak tlak bakterii a uz to jede
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: to je divný, že jí umíral jeden vrh za druhým... za to spíš mohla frustrace a zvířata namačkaný v klecích než co jinýho...
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    MAR_TINA: asi zlobila....
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: to dole vypadá jak domácí minda, jejíž praprababička se spustila s peršanem starého typu :-) to mají být orienťáci, nebo chová víc ras vedle sebe? což by teda vysvětlovalo ty klece...
    o žádných článcích jsem nic neslyšela, o co jde?
    a tu chovku už jsem nějak nenašla... když jsem uvažovala o kočce, tak jsem začala koukat, kde se co nabízí, a tohle jsem vyřadila hned v prvním kole, ale přišlo mi to tak ujetý, že to občas zmíním...
    podle mě, pokud někdo chová kočky s láskou a s tím, jak to má být, tak se na chovu prostě nedá zvlášť vydělat, a je to víc starostí hlavně při prodeji koťat, kam se dostanou...
    pokud někdo jede tvrdě na kšeft, tak prostě jede co nejvíc vrhů současně a rychle za sebou a kašle na nějaké choroby a lifruje to pryč a kam zvířata jdou, ho už moc nezajímá...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SCHWALBE: šmarjá, ona má v kleci habešačku, chudinka malá, co jí udělala.
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: pokud má někdo v plánu koťata každý měsíc a odesílá je kurýrem z několika českých měst, tak je to trochu podezřelý, aspoň mě to tak připadá... na druhou stranu zase chápu, že pokud si vybereš šampiona z Jižní Ameriky nebo ze Sibiře, že tam asi pro něj nepoletíš :-)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: ta je nádherná... taky štětičky! .-)


    SCHWALBE: tak jsem naivní, no... a do množírny bych prostě nešla... stejně jako mi připadalo divné, že někdo posílá koťata kurýrem
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: já to brala tak, že chovatel ta koťata zkoumá a určí, která jsou vhodná pro chov a která ne, případně se pak rozhodne, že celý chov půjde na mazly, nebo nevím... navíc jsem myslela, že abys měla uznanou chovnou stanici, musíš mít splněno hafo podmínek, jinak je to prostě jen množírna, byť třeba s kvalitníma zvířatama... ale možná jsem jen naivní...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam