• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEOWlavender



    .. poctěme tuto blahodárnou rostlinku s tak vynikajícími účinky .. je nenahraditelná ..
    .. a najděme společně ještě více využítí ..
    .. v tomto klubu vše o levanduli ..
    rozbalit záhlaví
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    ja uz snad pouzivam jen levandulovou kosmetiku, vozi mi ji segra z nemecka.
    mym avoritem je tento sprchac
    http://www.echemist.co.uk/productmedia/Weleda-Lavender-Creamy-Body-Wash.jpg
    malo peni, je spis kremovy, ale o to vic si ho vmasirujes a ma poctive hořkou levandulovou vuni
    a pak tohle maslicko
    http://media.douglas.de/759558/900_0/J_S_Douglas_Sohne-Lavendel_Thymian-Body_Mousse.jpg
    KETA
    KETA --- ---
    BONIE: parádní zásoba! :)
    BONIE
    BONIE --- ---
    mamka sklidila :)

    NEXUS6
    NEXUS6 --- ---
    dost podstatne je, ci sadis drevnatu cast, alebo zelenu cast. dobre je pomoct jej aj zakorenovacim prostriedkom.
    Janica: najlepsie mnozenie sa prave robi odrezkami. najhorsie rastliny a popripade iba niektore odrody sa robia zo semien. Pri odrezkoch mas istotu podobnosti materskej rastliny. pri semenach nemas, su tam velke odchylky v tvare, farbe alebo aj voni...
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    Díky za odpovědi i za odkaz. Sázím je v pozdním létě až na podzim (prostě ostříhám až po odkvetení) a to je koukám asi ta chyba, oni píšou na jaře nebo v létě. Koupených sazenic pár mám, ale potřebuju toho hodně, chci olemovat oboustranně celou cestu od brány k domu což je cca 70 metrů. Tak zkusím nějaké řízky nastříhat teď i vyset ty semínka později. Budu pak referovat.
    JANICA
    JANICA --- ---
    ANYSA: Hmm, tak teď se ještě dívám (http://www.spektrumzdravi.cz/jak-na-pestovani-levandule) že to asi jde, tak bych nerada mátla, každopádně moje rada ohledně semínek platí! ,)
    JANICA
    JANICA --- ---
    ANYSA: Ony levandule z rizku ani moc vypestovat nejdou, co ja taky vim....spis bych ti doporucila nechat ty sve puvodni odkvest a vysypat si z kvetu seminka a ty potom zasadit. To bude mit urcite vetsi uspech. Ona levandule se dost tezko chyta i tak, natoz z rizku, to mam fakt pocit, ze moc nepujde. Doporucuju zkusit seminka, to se mi vzdycky povedlo a urco to vyjde i tobe! :)
    ROTWEIN
    ROTWEIN --- ---
    ANYSA: asi se zbytečně trápíš s mrtvou květenou. Třeba náš soused, ať udělá, co udělá, všechno mu pod rukama roste, ani o to nestojí, já nad tím dumám, přesazuji, čtu odbornou literaturu... a někdy holt nic.
    Pořídila bych nové sazenice, pěkně na sluníčko, co nejdál od plotu herbicidních sousedů:) Napadá mě, ty je sázíš na podzim?
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    Mě nejde namnožit levandule - nenapadá vás co dělám špatně ? Už třetí sezónu se snažím oživit řízky od kamarádky a vždycky mi chcípnou (ani nezakoření). Jeden rok to bylo v truhlících na verandě (cca 15 stupňů), další rok zapíchané v zemi na zahradě, letos naposledy včetně použití stimulátoru napíchaných minimálně padesát řízků do bývalého pařeniště (takže bohatá půda) a zase nic. Ne že by řízky zakořenily a chíply, tak jak je tam na podzim zapíchnu, tak je na jaře vypíchnu, ani kořínek.
    KETA
    KETA --- ---
    spousta krásných fotek z Provence nejen levandulových...
    Provence toujours
    http://provencetoujours.tumblr.com/






    KLA
    KLA --- ---
    KETA
    KETA --- ---
    uz jste ochutnali levandulovu cokoladu??
    ja si budu muset :)

    JANICA
    JANICA --- ---
    JANICA
    JANICA --- ---
    _LUCI
    _LUCI --- ---
    BOO
    BOO --- ---
    co debbie a jeji sampon?
    BONIE
    BONIE --- ---
    tak tady když tak trochu té levandulové krásy ve skleničkách z nového zélandu..

    BONIE
    BONIE --- ---
    JANICA: já bych ráda jako.. ještě po tom, co jsem viděla tu paní a byla uplně nadšená, kolik toho beru, tak se mi chce on ní objednávat.. mam ji na mailu, takže není problem a poštovné nemusí být tak drahé, když ten balík půjde třeba jakože dlouho, bez nějaké preference rychlosi.. takže juchuu
    JANICA
    JANICA --- ---
    BONIE: Hej, tak se mnou muzes, draha, pocitat...odber udelam jiste velky....uz ted se tesim, az to dovezes....Se na tebe vrhnu jak v Parfemu ,)

    Muzeme zalozit zlinskou pobocku produktu z New Zeland.... :D
    BONIE
    BONIE --- ---
    DEBBIE: oookej .) můj preferovany vyrobce je myslím jasný .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam