• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přístup odmítnut.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOCURMOSURSlovensko, Slováci a Slovenčina
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    XMEDA: blbost, vsetci idu do Mníchova
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Polovina mladých Slováků zvažuje odchod do ciziny, především do Česka - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/polovina-mladych-slovaku-zvazuje-odchod-do-ciziny-predevsim-do-ceska-40365114
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    TRAILER: ne.
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    SEJDA: Ne, tak to nemyslím, nezaměňuji, nejde o slovíčka, ale o atmosféru mezi dvěma mladými lidmi. Abych byl konkrétnější, zda spolu více flirtují, než je to běžné mezi Čechy?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TRAILER: myslim, ze ne. Mozna to zamenujes se slovem "jebat", ktere znamena "sex", ale pouziva se na vsechno. Slovo "jebat" s ruznymi predponami vyjadruje spise neco nezadouciho nebo nejak vtipneho.
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    SEJDA: Mám na mysli mladé lidi, kteří se spolu baví. Jestli se dá říct, že to mezi nimi probíhá na Slovensku tak, jak jsem popsal.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TRAILER: ja bych rekl, ze flirtovani je spise kulturne nez narodnostne zalozene. Zvyky mestaku jezdicich po festivalech budou podone, na rozdil od lidi, kteri jsou casteji zaneprazdneni domacimi pracemi okolo domu.
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    HABRSTIK: Jak jsem koupil, tak prodávám :)
    HABRSTIK
    HABRSTIK --- ---
    TRAILER: čože????? ;)
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    Uměl by někdo popsat rozdíl mezi tím, když se spolu baví Slovák a Slovenka, prostě dva mladí, a když je ta interakce Čech a Slovenka. Je pravdou, že holka kluk ze Slovenska spolu víc flirtují a nic to neznamená? Že je to mezi nimi jadrnější, víc jakoby v rovině "jdeme si to rozdat", ale je to jen zábava, kterou oba chápou?
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    SEJDA: Děkuji.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TRAILER: je to jako zase/opět. Vyjadruje to prakticke zkusenosti.
    TRAILER
    TRAILER --- ---
    Měl bych dotaz z lingvistického okénka. Jak funguje ve slovenštině "zas" - je to významově "opět" nebo to má ještě další význam? Příklad: "Zas budu mít reakci, když tohle sním." Funguje a) opět budu mít reakci, b) já budu mít reakci, atp.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    MORECUTS: teraz hlasili sprisnenie neviem ci to uz funguje.
    MORECUTS
    MORECUTS --- ---
    SHARKIE: Takze partyzankej prechod hranice asi nejlepsi))))
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MORECUTS: Dost ludi na FB hlasilo, ze sa nekontroluje, ale uplne by som sa na to nespoliehala. Na druhu stranu odist naspat do CR pocas karanteny na Slovensku by asi problem byt nemal, nie?

    Osobne skusenosti nemam, naposledy som tam bola v lete pred rokom. Teraz sme planovanj cestu kvoli karantenam zrusili.

    Jo a je potom povinna uz aj v CR myslim, ked sa vracias zo Slovenska.
    MORECUTS
    MORECUTS --- ---
    SHARKIE: No to mě napadlo taky....normálně bych to uhrál na výuku, ale těd bych musel vymejšlet rádoby uměleckej projekt...no každopádně diky za radu. A ohledně hranic a přísnosti kontrol nevíš osobně?
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MORECUTS: Maju dost vynimiek, na ktore staci test, tak pozriet, ci do nejakej nespadas.
    MORECUTS
    MORECUTS --- ---
    Mám dotaz. Potřebuji urgent do Bratislavy vyřídit jednu osobní záležitost, ale 8 dní v karanténě je pro mě scifi. Dá se to nějak obejít, nebo nevíte jak přísné jsou kontroly na hranicích. Jel bych s pcr testem. Díky za tipy a zkušenosti))
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MARINNE: Ja som prave zatial vsade videla info, ze sa to berie od casu toho vysledku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam