• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    PETRPEDROS: ano, a kolik aplikaci v siti ti doted komunikovalo multicastem? :-)
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    no jako, ze by jsi to vyzkousel a alespon treba vedel, ze je to tim hubem.

    ja domaci sit delam routrem. dokonce mam doma 2 NATY a funguje to.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Mám doma 2 stolní počítače PC, MAC a nějaké notebooky na domácí síti jsem závislý všchny mají net přes ten hub + síť mezi sebou... takže bych měl ještě mezi hub a switch od centria hodit switch jako jeste jeden doma mam... ale hub odpojit nemuzu...
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    BOHOUR: JAKO ŽE bych si zrušil domácí síť :D Switchem domácí síť neudělám
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    PETRPEDROS: jak rika zviratko,,odpoj ho a zkus to bez nej.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    PETRPEDROS: pardon, zviratko ti odpovedel, odborne. ja TV nemam.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    BOHOUR: karta v pc je 1000mb :D hub je 100mb a jejich switch od centrio je taky 100mb taky jsem tak koukal maji tam navod jak to zprovoznit ve win..
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    PETRPEDROS: televize leze po multicastu, jestli prestane fungovat v ten okamzik tak prestane fungovat multicast. Hubu by to melo bejt jedno, ale ten switchum pred tim mozna ne, tak ti jen rikam ze bych ho vyhodil jako prvni protoze uz neni rok 1990 :)
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    ja potrebuju domaci sít switch je jen narozdeleni internetu...
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    ZVIRATKO: vživotě jsem sním neměl problém hlavně je to hub na 18 počítačů...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    PETRPEDROS: vyhod HUB a kup switch, kdovi co ti to tam vyrabi s multicastem...
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Zjistil jsem další závau. ALe už mi to příjde docela vtipný protože 3měsíc co mám centrio a pořád jim něco nefunguje.

    Nebo jestli mi někdo poradí.
    Zapnutý počítač mladá se dívá na TV. Vypnu počítač a přestane fungovat i televize. Nechápu jak to na sebe může mít vliv ale opravdu to tak je. Nevíte někdo co stím?


    Rozdělení centrio SWITCH jeden kabel do TV jeden kabel do mého HUBU pro domácí počítačovou síť vůbec nechápu jak to může být propojené že to takhle na sobě závisí. Ale příjde mi blbost aby pokaždé co se chci dívat na TV bych musel zapínat PC..
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    ZVIRATKO: ale tak nejsem amatér :D jasně že jo. A zkoušel jsem ho i zapnout a vypnout... Oni sami řekli že stím mají problém a že to do pátku bude...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    PETRPEDROS: jestli jenom nemlzej protoze nevedi - STB jsi restartnul?
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    ZVIRATKO: Uvidím zatím ho mám asi 3 měsíce a žádná sláva třeba se to opravdu zlepší... Ještě jsem si přiobjednal tv HBO po telefonátu že ho můžu mít za 148,- měsíčně a říkal že dnes už ho budu mít. Tak jsem koukál nemám volal jsem tedy zase na infolinku a tam mi řekli že zase mají nějaké problémi a že to do pátku určitě bude :D
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    UPC mi jelo pět let celkem bez problémů, semtam krátkej výpadek v řádu minut. Pak jsem se nechal ukecat na Centrio, který mělo za stejnou cenu mnohem větší rychlost. Jede mi třetím rokem a celkem jsem spokojenej taky. Jednou byl výpadek dlouhej, ale to jsem tu někde popisoval. Zpátky bych už neměnil, ale zas nehaním ani to, ani to.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    PETRPEDROS: no podle me mas smulu, to samy se ti stane u UPC. Me cca rok pravidelne prestal fungovat internet kdyz zaprselo, pravidelne jsem to hlasil a nic z toho. Stejne tak muzes mit smulu u sebe ze mas souseda kterej jim to necim shodi (pravda, meli by bejt schopny na to celkem rychle prijit a uriznout ho, ale to uz neni na obycejnyho "technika").
    Ale jestli chces tady resit ze to nejede a proc, tak bys musel dat mnohem vic info - tzn. traceroute v dobe vypadku, rict jestli ti pinga gateway, jestli se ti ztracej pakety (a kde), jestli ti treba zurive neblika switch, pripadne jestli se ti treba switch co mas jako prvni doma neupece (to se mi delo kdyz jsem ho dal na televizi a zatizil se televizi + internetem). Jinak je ta sit postavena takovym zpusobem ze dokud nekdo neprekopne kabel tak nic spolehlivejsiho v podstate neni...
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    ZVIRATKO: no u UPS se mi to nestalo a zaposledni tak 5 let jsem nezaregistroval vypadek. TO ted u centria mam vypadek 4x do mesice a kdyz se stane v patek vecer tak to bude az dopondelka.. No jsem zvedav dal jsem jim jeste sanci.. Tenhle rok to uz snima nejak vydrzim a kdyz se kvalita jejich sluzeb nezlepsi tak to i tento rok skoncim... Internet kolisa (hraju hry a po pul hodine no signal treba tak na pul minutky a zase to jede) a TV se seka (jako kdybych mel poskrabane DVD ale bohuzel koukam na centrio TV pres jejich setopbox).

    Jak říkám uvidím ale zatím se nepředvedli. Naštěstí jsem si to pokaždé když jim to spadlo natočil na video. Až to bude o5 na delší dobu dám všechny ty videa na youtube aby jste to taky viděli že si nevymíšlím....
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    PETRPEDROS: lol, v sobotu servisaka UPC? :D to bych chtel fakt videt :D zkusenosti s nima mam (vzhledem k tomu ze jsem u nich byl pres 10 let) velice bohate, a nekolikrat jsem byl pres vikend bez internetu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam