• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    BOHOUR: chyba. Mluvil jsem s podporou celý chodov je prý za NATem takže asi záleží lokalita od lokality. Tu veřejnou IP až tak nepotřebuju abych kvuli tomu platil pevnou.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    Verejna je automaticky a pevna se asi priplaci..kazdopadne ji mam stejnou uz dlouhou dobu a kdyztak mi to hlida duck, nebo jak se jmenuje a domenu mi priradi k aktualni verejne ip.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    ZVIRATKO: verejna

    JOSKA_CZ: nemas na mysli pevnou. Pevnou na to co dělám nepotřebuju, ale veřejnou bych rád.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    RAB1T: verejne nebo pevne?
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    RAB1T: mám ji za příplatek 99 Kč měsíčně. Nicméně co jsem se koukal, tak i před tím se mi moc často neměnila.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    Hele vysnil jsem si to nebo mivalo centrio dřív veřejné IP adresy?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    Včera vypadla elektrika v Sitelu, myslím ze to bylo tím. Chvíli nejela půlka českého internetu :-)
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    jo vcera mi hlasil pingdom vypadek na 20 minut.

    ja kdyz s nima komunikuji, tak si nemyslim, ze me tahaji za nohu a vymysleji si,,,ja mam tak presne hodnoty, ze je asi zbytecne ze me delat jatrone.

    08/17/2013 09:15:26AM - 08/17/2013 09:35:26AM 20m
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    teď už mi to zas nějakou dobu jede bez výpadku (ťuk ťuk), ale počítám že s koncem prázdnin to zase začne nanovo
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    PREDSEDA: Nejvtipnější je že výpadky nejsou nikdy z jejich strany! Ať už od nevkalitních kabelů které vedou do bytu nebo to že vypojují své zákazníky od sítě aniž by je na to předem upozornili.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Dnes zase výpadek Jižák cca kolem 10 té hodiny . Už zase funguje...
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    u me pohoda

    Uptime Report for nymand: Last 30 days
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    jak kdy. nekdy to jede stabilne celej den, nekdy to laguje co deset minut.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    a co ty ,,,furt v pice
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    závidim
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    cajk

    Uptime Report for nymand: 05/17/2013 – 06/17/2013
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    :)
    Si dej do dualbootu treba debiana a nemusis nic resit
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Nj, zjistil jsem že mám mezery ve vzdělání.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    Heh sed docela borec to mit vsechno otevrrny..jesrli uz to nemas plny balastu.

    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Jen zase trochu korespondence, pro poučení a částečně pro pobavení.

    Otázka (já):


    "Dobrý den. Mám delší dobu problémy s výpadky připojení. Byl tu již několikrát Váš technik, přepojoval mé připojení i na jiný port ve Vašem switchi v domě. Výpadky přetrvávají a navíc jsem teď zjistil jednu podivnou věc: když si otevřu vlastnosti mého počítače a kouknu na Sítě, objevují se mi tu zcela cizí počítače (viz přiložený obrázek). Zařízení jako JAKUB-PC, NOTEBOOK, JakubPC: kikina nebo třeba TOSHIBA se mi objevují jako zařízení v mé síti. (HP8460P je můj počítač).

    Žádný výrobek firmy Toshiba nemám, Jakuba žádného neznám a už vůbec ne "kikinu". A nejsou to zařízení, která by byla nějak podloudně připojená na moji wifi, protože se mi ukazují i když mám wifi vypnutou a kabel od Vás vražený přímo do mého počítače. Můžete mi to vysvětlit? Není to nějaká kolize na tom switchi?

    S pozdravem

    xxx"

    Odpověď (Centrio):

    "Dobry den,

    o zadnou kolizi se nejedna, uvedene chovani je normalni, i kdyz nikoliv zadouci. Zpravidla se jedna o problem s nastavenim Vaseho firewallu, tj. predevsim pokud mate firewall Windows Vista / 7 / 8 nastaveny na domaci sit a pripojeny do verejne site. Pokud mate pocitac pripojeny primo na kabel, je treba mit firewall nastaveny na verejnou sit, jinak to neni spravne a system pak ukazuje podobne veci. Jeste zasadnejsi ale je, ze se jedna o nemale bezpecnostni riziko. Toto by se ovsem nemelo stavat, pokud mate pocitac pripojeny za routerem. Pokud mate stejne problemy i za routerem, svedci to o jeho spatne konfiguraci, spatnem zabezpeceni nebo jinem zasadnim problemu.

    Toto spatne nastaveni by eventualne mohlo mit i neco spolecneho s Vami uvadenymi vypadky. Z nasi strany se zda byt vse v poradku a tyto vypadky nejsme zatim schopni vysvetlit jinym zpusobem. Situaci ale nadale sledujeme.

    S pozdravem

    ..."

    Je pravda, že jsem v tu chvíli měl pochybně připojený jednoduchý access point místo routeru, teď jsem koupil funglový router a žádné kikiny se mi už neobjevují. Ale oceňuji že se Centrio stará, komunikace s nimi je dobrá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam