• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    QUDRO
    QUDRO --- ---
    Čau, rozhoduji se mezi různymi poskytovateli internetu UPC, O2 a právě Centrio. Přičemž mi je právě Centrio nejsympatičtější, ale na internetu převažují negativní reakce. Můžete mi někdo dát svůj pohled na Centrio? Přípojka bude na Lužinách(Praha 13), metalické připojení a mám zájem pouze o internet, jiné služby mě nelákají. Zejména mě zajímá jak je to s dobou úvazku, na webu mají že bez na dobu 3 měsíců...

    ?????? díky za pomoc
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    Jo to je psk spatne, ja predelaval nastesti par linku
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    BOHOUR: jo to jsou podobny "domeny" jako u no-ip

    maj tyhle: http://dyn.com/remote-access/domain-names/

    jsou to pekny kurvy, byvalo to free a pak postupne free pripony rusili ale kdyz jsi na tom mel web a nalinkovany tuny veci tak tezko prejdes pryc
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    Aha psal jsi mine.nu jsem nepochopil, ze pred tim jeste neco mas a jejich domeny neznam
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    Ja mam tske dynamickou ip a kdyz ti server bezi furt a nevypnes ho na 14 dnu, tak ji mas stejnou...klienta nemam a ip uz nekolik let stejna
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    BOHOUR: no tohle je taky 3.radu ne? :) kdyz mam neco.mine.nu a ty mas neco.no-ip.com?

    tyhle sluzby se hlavne hodi kdyz se ti meni IP ne? a klient to hlasi tem DNSkum
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    jasny, tak ja to mam na domaci blbosti a server akorat zere proud,,takze jeste platit domenu,,staci mi 3 radu
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    BOHOUR: uz ne no... ja mel free mine.nu domenu, pak omezili nektery domenovy jmena jako placeny (vcetne toho myho) a ted uz to vypada ze je placeny vse... ale jde to, nakejch 20$ za rok nebo co kdyz jsem platil dva roky v kuse

    Why We Decided To Stop Offering Free Accounts | Dyn Blog
    http://dyn.com/blog/why-we-decided-to-stop-offering-free-accounts/
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    maji tam neco free ? cetl jsem, ze uz ne. dik
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    BOHOUR: hezky. Me se to u DynDNS jeste nestalo
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    heh, tak prdlacku provider...zrusili mi free domeny, takze to bezet nemohlo.
    Bylo tedy zvlastni, ze to melo vypadky a nebylo to ukoncene naraz..mozna nejaka cache bo co
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    BOHOUR: Též dnes ráno (a maličko i večer, vím, že mi na chvíli vypadl fotbal :)
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    Me to haluzilo dnes rano
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Překvapivě mi teď přišla omluvná SMS od Centria za včerejší výpadek (kterej jsem teda já nezaznamenal).
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    aha tak to nemusim resit :D

    "tak bohužel, je mi to líto, ale váš dům č. XYZ nemáme připojen na naši síť."
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    no u nas je to uplne novy takze na foru k lokalite nic neni. Coz by ale melo znamenat nejnovejsi rozvody a teoreticky nejmin lidi a problemu :)
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    ROENICK: ..jo diky, jsme zjistil, ze se tam pridavaji automaticky...to nechci...ja to mam prave spis na domenu,,,nekdy mi vyprsi a pak bychna to neprisel.(pozde)..ale muzu zkusit jiny monitoring na ten routr,,,

    ja jsem spokojen,,kdyz se neco deje a napisi si o info o vypadku a pridam presne datum, tak jsou vcelku vstricni a vysvetli mi problem,,ale stejne netusim..ale alespon odpovi :/
    kdyz byl nejaky delsi vypadek, dostal jsem slevu.
    tedka jsem dlouho nic nezaznamenal,,,zalezi na tech lokalitach,,,smeruj info na svou lokalitku...

    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ZVIRATKO: ja si prave pamatuju UPC ktery na cernym moste i tady v kobylisich melo obcas vypadky, nic co by se nedalo prezit ale ten Grepnet je v tomhle fakt supr, malej poskytovatel optiky a je to spolehlivy a rychlost odpovida. Stve me ale, ze mi zrejme zpomalujou upload torrentu, down bezi naplno. Bylo to poznat kdyz jsem nekolik mesicu kvuli potizim se zdrojem neseedoval a pak jo, najednou to jelo jak nikdy...a pak behem dvou dnu to zase kleslo. Obcas tam nekdo jede par MB/s ale pak se to shodi na par desitek kilo... tak bych rad zkusil, jak na tom bude Centrio. Ale zase kvuli tomu nechci vymenit spolehlivou sit za min spolehlivou... a je mi jasny ze kdyz do toho Grepnetu napisu tak budou tvrdit, ze nic nezpomalujou :)

    BOHOUR: jen filtr tady v klubu :) a nechces to i tak nastavit rovnou na ten router?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ROENICK: zalezi na lokaci, kdyz mas dementni sousedy co si vsechny zasuvky zapojej do kruhu tak to muze dopadnout spatne a zpusobit vypadek v podstate celyho baraku. Popravde mi prijde ze centronet tu sit moc dobre nastavenou nema, leze tam vselijakej bordel co by meli filtrovat uz u sebe. To samy poud se tam pripojej neco co treba brutalne zasumi ten switch, nebo neco podobnyho...
    Ja v modranech mel tak treba 1-2 vypadky rocne, vetsinou to bylo na par minut (o kterejch vim) takze mi to prijde spis lepsi nez treba UPC - ktery je taky v kazdy lokalite na tom trochu jinak se stabilitou a rychlosti...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam