• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    PANTARIL: Mooc pěkná budova. Je fajn, že má tak širokou škálu nabídky. Škoda, že ji mám z ruky - buddhistické akce bych okoukla.:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    koukám, že moje domovská knihovna snad ani žádnej web nemá....tohle je teda hodně hodně stručný... asi ji chybí schopný webmaster:-) On by to asi nekdo musel delat zadara, pac na to nejspíše nejsou v tom hubeném rozpočtu peníze .-/
    http://www.mestojilemnice.cz/cz/kultura/mestska-knihovna/
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: díky za tip :-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    PANTARIL: pěkná knihovna, přepěkná:-)
    a co dělá takovej webmaster knihovny? a chodí taky do knihovny jako čtenář ? ;-)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    V pátek po 11.05 na ČRo2 Praha: Hostem pořadu Setkání bude ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš ŘEHÁK.
    (Doporučuju ale stáhnout později z archivu, tam to bude bez ubíjející hudební výplně.)
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    Dobra diskuse:)

    Delam webmastera knihovny v Roznove pod Radhostem ( http://www.knir.cz ... stranky uz by potrebovaly predelat)

    budova nasi knihovny se mi dost libi, je skoda, ze nam za chvili nebude stacit z kapacitnich duvodu.



    Jinak jsem v posledni dobe prestal do knihovny kvuli knizkam uplne chodit. plne si vystacim s tim co si koupim a s tim co si stahnu a prectu na e-book ctecce.
    Nastesti krome knizek se da v nasi knihovne pujcit i zajimava hudba + se tam delaji casto vystavy v male podkrovni galerii + dalsi akce (prednasky, reporty z cest, budhisticke akce apod) na ktere se da zajit.
    LALINA
    LALINA --- ---
    na tohle bych docela šla...


    22. 3. pondělí
    Eddická a skaldská poezie

    PhDr. Jiří Starý, Ph.D., odborník na eddickou a skaldskou poesii, divákům ukáže počátky severské literatury a vyspělost tehdejší kultury. Vysvětlí také, jakému postavení se těšili tehdejší básníci a jaké verše byly mezi vikingy všeobecně známy.

    (ve spolupráci se Skandinávským domem)

    Přednáška se koná v pondělí od 18.30 hod. v klubovně Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1.

    Vstupné: 30,- Kč
    LALINA
    LALINA --- ---
    škoda, že to Háčko už odpadlo..ono tam visí ma drátu, ale není to tak vidět .-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    uf, tak konečně jsem našla , co jsem hledala.-))
    Z rekonstrukce pobočky ve Vršovicích

    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: No joo, na pobočkách se škudlí. Mně kdyby loni nevyšplouchlo prasklé potrubí s horkou vodou, tak se taky nedočkám vymalování, nového pultu, sesle a regálu nových knih.:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    JOGINKA: :-)))))) jojojo...nicméně jak jsem tak byla u na s na pobočce, tak jsem tam žádný moc "kni" nenasla... jenom dávno profláknuté a školní četba a tak....
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ano,zakladni vec, kterou by se mel knihovnik naucit, ze i kdyby nevyzbyval radek, tak se KNI
    HOVNA
    nerozdeluje :-))))))
    LALINA
    LALINA --- ---
    to mi připomnělo, že moje sestřička ve škole odmítala říkat, kde pracuje maminka, že rpý je to sprosté .-))))
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    MOUNTBATTEN: Jj - přesně tak. Když už má ty knihy v názvu, měla by je mít jen k dispozici a ne jen zbytek názvu...:-))
    LALINA
    LALINA --- ---
    http://www.knihovna-pdy.cz/

    teda ale se nezlob, Jogínko, ta adresa je velmi vtipná.....to je až fekální .-))))))))
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    JOGINKA: v Cernem diamantu -kralovske Kodanske knihovne, ktera je na brehu more, nam na dotaz, kde maj knihy, odpovedeli "Knihy? My tu zadny knihy nemame":-))))

    Coz byl castecne vtip,fakt je,ze v te nove, moderni budove, knihy nebyly a byly v stare budove, vetsina v depozitari.
    Ale u akademickych knihoven to beru.
    U mestskych-lidovych by mi to chybelo
    (vim,jakej sem mela na stredni problem chodit studovat do akademie ved - zvykla z mestsky...)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    MOUNTBATTEN: Pěkné!:-)

    Mě docela děsí ty supermoderní knihovny, které mají hlavní část fondu v depozitech a čtenář takřka nepřijde s knihama do kontaktu. V Liberci a Brně jsem takové nedávno viděla...:-(
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    tak prd bude, fotky tech "mediovych" zakouti nemuzu najit:-((

    Tak aspon:
    detsky koutek a studijni stul:


    A oboji je malinkata knihovnicka v malem meste (kazda v jinem), vetsinou romanticky na brehu more:
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: No joo, máš recht - při přednáškách taky nabízíme čaj a kávu. Zrovna zítra u nás proběhne přednáška o havajské technice ho oponopono a další měsíc budou následovat víkendové kurzíky:
    http://www.cestanadeje.cz/
    LALINA
    LALINA --- ---
    jo, tak když mají v knihovně ně+jakej pořad, tak taky dávali čaj, ale to je neco jinýho..
    já jsem kdysi taky pripravila takový pořady pro knihovnu - neuskutečnil se ani jeden, ale aspon logo si vzali a používají ho prý dosud. no a k tem pořadům bylo vy,yšleno i pití, konkretní čaje nebo nápoje podle toho programu...jojo, to byly časy, tohle vymejšlet .-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam