• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    Všechny možné městské, obvodní, obecní, specializované a veškeré neakademické knihovny v České republice - klidně i s přesahy do světa.

    * Informace, zkušenosti, doporučení, varování, příhody, povídání čtenářů a uživatelů
    *pozvánky na všemožné akce, které tyto bohulibé instituce pořádají nebo spolupořádají
    *technika v knihovnách, hlavně IT technika a její používání a řešení problémů s ní
    *styky s ostatními úřady, podávání grantů, vybavení knihovny - rady a inspirace
    * jakákoli další myslitelná témata související s knihovnami a jejich životem

    knihovny v ČR - podle mapy
    Praktické informace pro knihovníky
    Legislativa pro knihovny
    Biblioweb... právě probíhá soutěž o nejlepší knihovní web
    Památník národního písemnictví
    Městská knihovna Praha ...a jeji kulturní program
    národní technická knihovna
    Knihovna Jiřího Mahena Brno
    Knihovna města Ostravy
    Knihovna města Plzně
    Knihovna města Poděbrady
    Knihovna Rožnov pod Radhoštěm
    Knihovna města Jilemnice
    Knihovna města Chrudim
    Knihovna jana Amose Komenského při Muzeu J.A.K.
    Knihovna Václava Havla
    Adresář teologických knihoven
    ....
    rozbalit záhlaví
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    LALINA: To já nevím. Já jsem jenom čtenář :) Třeba jak budou mít nový web, tak to bude jasnější :))
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: jé, na tu stránku jsem narazila, ale nedorolovala do konce. lama jsem. díky.
    Je to trochu strohé a když člvoěk ty novinky nesleduje průběžně, tak se to asi může i ztratit.
    je to v sekci "novinky" ale až to už nbeude novinka, kde to bude?
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    LALINA: A co ten můj odkaz v prvním postu, kde o tom mluvím? Nestačí? Ani tohle? http://www.mlp.cz/informujeme.php?typ=16&vyhledej.x=8&vyhledej.y=12#data

    Víc toho asi nenajdeme.
    LALINA
    LALINA --- ---
    tak jsem hledala něco o e-knihách a službě půjčování čteček, ale víc, než 10 minut tomu dát nehodlám. Nic.
    nenašla jsem nic.
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: dobrá služba:-)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    LALINA: Právě proto si zajdeš (nebo zajedeš) na Smíchov, tam ti to ukážou :))
    LALINA
    LALINA --- ---
    KLUSI0: díky za vysvětlení, to je pro mě novinka teda...
    Já jsem staromilec a tak když knihu, tak papírovou a tyhle hračičky neumím..
    Ale je fakt, že když jsem to viděla u někoho v metru, tak ten displej opravdu nesvítil .-)) ale nějak mě vůbec nenapadlo, jak je to možné:-)))
    KLUSI0
    KLUSI0 --- ---
    LALINA: elektronický inkoust, pro e-book čtečky se používají displaye, které nesvítí, text se zobrazuje pomocí něho... vypadá to jak normálně vytištěná stránka
    LALINA
    LALINA --- ---
    e-ink? co to je?
    SKOT
    SKOT --- ---
    ZRADA: můžu doplnit že u těch čteček se jedná konkrétně o sony prs-300/sony prs-600/jinke hanlin v5 - takže z technologického hlediska již ne úplně nejnovější generace, ale pro základní seznámení s technologií e-inku pořád poslouží
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Pár "novinek" z pražské městské: dévédéčka se (prý, ještě jsem tam nebyl) dají vybírat volně v divadelním úseku (jako v Domě čtení), takže se nemusí do skladu. A na Smíchově půjčujou čtečky (ještě jsem tam nebyl). Máte s tím nějaké zkušenosti?

    Informujeme/www.mlp.cz
    http://www.mlp.cz/informujeme.php#731
    LALINA
    LALINA --- ---
    MRWN: já v knihovnách vidím středisko kultury. Centrum kultury i na tý nejmenší vesnici. Věřím, že lidi jsou pořád lidma a jednou se odfascinují od počítačů doma a budou se chtít setkávat. Ne jen v hosopodě a nejen v konzumu :-))
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: jo, to je potom špatný:-))
    u nás si to dlouho myslela hlavní ekonomka ve meěstě...a to byl taky dost malér... naštěstí je pryč a knihovna trvá.
    LALINA
    LALINA --- ---
    stávka sama o sobě je prostě vydírání. to je její princip. prostě to tak vidím.
    Na to mají lidi právo, já jim ho neberu, ale je to prostě na principu vydírání. nehledej v tom žádný emočná náboj, já ho tam nedávám:-)
    MRWN
    MRWN --- ---
    ZRADA:
    vis, kdybychom se tu o budcnosti knihoven (hlavne tech verejnych) meli bavit v nejakem delsim casovem horizontu a nebrali jako hlavni duvod penize, stejne si myslim, ze tento druh knihoven zanikne ... respektive pretransformuje se jinam ... a logicky budou potreba jinak kvalifikovani pracovnici ... ale to je vazne na dlouhou debatu
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    LALINA: Jo, nejdrsnější je to, když si to myslí ministr kultury :/
    MRWN
    MRWN --- ---
    LALINA:
    sorry ale kdyz napises, ze stavkou nekdo vydira - tak se na me nezlob to je laciny ... ja s se stavkou nesouhlasim, ale je to nase ustavni pravo ... ale to co prezentuji odborasti bosove - je duvod proc stavkovat nejdu ...
    LALINA
    LALINA --- ---
    Strahovská knihovna po letech rekonstrukce otevírá takzvaný filozofický sál. ted to říkali v rádiu, podívám se na to blíže..
    LALINA
    LALINA --- ---
    MRWN: z čeho prosím tě usuzuješ, jak to vidím? vždyt jsem o svém pohledu na vec nenapsala lautr nic:-))

    jistěže je to důsledek hlubších věcí. Ba ještě hlubších, než si možná myslíš ty:-)) Povrchně vzato je to nereformováním hospodářství jako celku a je to neskutečnými krádežemi, tunely a excesy, které polistopadové vlády v klidu dovolily (ba z nich nejspíš i velmi profitovali její členové) .

    To nic nemění na tom, že knihovníkům se asi blbě stávkuje, protože mnoho lidí si myslí, že se bez nich stát obejde...(to NENI muj nazor).
    MRWN
    MRWN --- ---
    LALINA:
    - vidis to hodne jednoduse ... je fakt ze platy jsou fakt spatny ... ale je to jen dusledek neceho hlubsiho ve spolecnosti - treba toho ze se neudelaly vcas potrebne reformy ... nicmene - kolegyne to tak vetsinou nevidi, rady poslouchaji pohadky o nenazranych burzoustech co nam projedli budoucnost ... z toho co se deje neskacu radosti - stve me ze pujdu s platem dolu, ale chapu ze jinak to nejde a mam aspon praci ... jestli knihovny maji nebo nemaji budoucnost to je debata na nekolik dni
    LALINA
    LALINA --- ---
    no ono se asi knihovníkům dost blbě vydírá, co? Přidejte nám platy, nebo vám nepůjčíme knížku.
    Existuje mnoho lidí, kteří se domnívají, že knihovny jsou zbytečné :-))))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam