• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    Všechny možné městské, obvodní, obecní, specializované a veškeré neakademické knihovny v České republice - klidně i s přesahy do světa.

    * Informace, zkušenosti, doporučení, varování, příhody, povídání čtenářů a uživatelů
    *pozvánky na všemožné akce, které tyto bohulibé instituce pořádají nebo spolupořádají
    *technika v knihovnách, hlavně IT technika a její používání a řešení problémů s ní
    *styky s ostatními úřady, podávání grantů, vybavení knihovny - rady a inspirace
    * jakákoli další myslitelná témata související s knihovnami a jejich životem

    knihovny v ČR - podle mapy
    Praktické informace pro knihovníky
    Legislativa pro knihovny
    Biblioweb... právě probíhá soutěž o nejlepší knihovní web
    Památník národního písemnictví
    Městská knihovna Praha ...a jeji kulturní program
    národní technická knihovna
    Knihovna Jiřího Mahena Brno
    Knihovna města Ostravy
    Knihovna města Plzně
    Knihovna města Poděbrady
    Knihovna Rožnov pod Radhoštěm
    Knihovna města Jilemnice
    Knihovna města Chrudim
    Knihovna jana Amose Komenského při Muzeu J.A.K.
    Knihovna Václava Havla
    Adresář teologických knihoven
    ....
    rozbalit záhlaví
    LALINA
    LALINA --- ---
    MRWN: přestanou kupovat kraviny a budou investovat jen do kvalitní literatury :-))))))))))))
    MRWN
    MRWN --- ---
    LALINA:
    to ale nemyslis kor vazne :) knihovny na tom prodelaj, protoze pri stejnym rozpoctu bude na akvizici min penez ... ale prakticky to je asi tak, ze si nekoupim 10 knih rocne, ale jen 7 ... cele mi to prijde jako nakladatelska loby a ta argumentace je dost uboha.
    LALINA
    LALINA --- ---
    možná spíš bod pro knihovny, když už jsme v klubu o knihovnách...lidi je velmi ocení, když holt nebudou mít peníze si knihy kupovat...
    Knihovny mohou stroupnout ve vážnosti .-)

    a taky se možná víc rozmůže pirátění po síti...
    MRWN
    MRWN --- ---
    myslim ze s tim dph je to slusna hysterie ... a dost nefer mi prijde argumentace ze zvysenim dph dojde k nejakemu upadku ctenarske kultury apod. (a dost me mrzelo ze tohle pouzivali jako argument lidi jako Siklova a spol.)
    SM3
    SM3 --- ---
    Příšlo emailem:


    Přátelé prózy, poezie, braku, čtiva, literatury a knih obecně!

    Pomozte nám z ohrožených knih vystavět barikádu proti nekulturní vládě!

    Přijďte a bojujte za obranu knihy a knižní kultury!

    Připojte se ke knižní DPHrázi!

    Akce začne 5. května 2011 ve 12.00 na malostranském konci Karlova mostu pod obloukem Malostranské mostecké věže –
    – jako symbolická připomínka počátku Pražského povstání před 66 lety.

    Přineste si prosím s sebou knihy do barikády, transparenty, píšťalky, megafony, hesla ku pokřiku a jiné prostředky veřejného vzdoru!

    Postavte se s námi na barikádu vystavěnou proti ignorantství a barbarství!

    Nenechme vládu bez povšimnutí obrátit list!
    Podejme knihám pomocnou barikádnickou ruku!

    Za pořadatele Tajemný M.
    LALINA
    LALINA --- ---
    DNES NOC S ANDERSENEM !!!!

    Noc s Andersenem - Vítejte
    http://www.nocsandersenem.cz/
    LALINA
    LALINA --- ---
    LALINA
    LALINA --- ---
    jeden tip :
    BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ aneb | Městská knihovna Česká Lípa
    http://www.knihovna-cl.cz/BREZEN-%E2%80%93-MESIC-CTENARU-aneb/541.html
    LALINA
    LALINA --- ---
    začal Měsíc čtenářů ! To jsem ráda, že už zase je... a ne měsíc internetu, jak tomu bylo v dobách internetového oblouzení .-)))

    Blíží se březen, měsíc čtenářů, knihovny chystají novinky - ČeskéNoviny.cz
    http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/blizi-se-brezen-mesic-ctenaru-knihovny-chystaji-novinky/602197&id_seznam=
    CENDA
    CENDA --- ---
    Chapu to dobre ze ty ctecky se daji rezervovat pouze osobne ci pripadne telefonicky?!
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    LALINA: Se strategií "chceš čtečku, tak na, nelíbí se ti, tak si trhni". Klidně ještě napíšu, ale myslím, že to tu čtou i jiní, takže pardon.

    K rezervaci: zatím nic.
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: eee, to fakt nevím, jak tomu mám rozumět:-)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    LALINA: Knihovnice bys asi byla úspěšná, i kdybys neměla nic pro čtenáře :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: ano... byla bych špatná knihovnice.-))))
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    SKOT: Je to tak, že jsem si mohl zarezervovat tu, kterou jsem z těch tří typů chtěl, ale mně to bylo poměrně jedno, takže "dostanu" tu, která bude volná první. Jak je to technicky, netuším. Prs? Možná...


    LALINA: Sorry, to je blbost i se smajlíkem.
    LALINA
    LALINA --- ---
    SKOT: eh.... já nevím, já bych se s tím nepárala - chceš čtečku, tak na, nelíbí se ti, tak si trhni :-)))
    SKOT
    SKOT --- ---
    LALINA: nové čtečky jsou jiný typ než ty které se půjčují teď, popravdě nevím jestli se teď rezervuje typ čtečky nebo konkrétní kus ale v každém případě není možné převést čtenáři rezervaci kterou má třeba na jinke hanlin V5 na sony prs-350 (stejně jako když si teď rezervuje sony prs-600 protože touží po dotykovém displeji tak mu nenarveme nedotykovou sony prs-300)
    LALINA
    LALINA --- ---
    pochopila bych to tak, že se ta fronta rozprostře i na ty nové, takže fronta bude jenom rychleji postupovat......
    SKOT
    SKOT --- ---
    ZRADA: :-))

    myslel jsem to tak že bude chvilku trvat než se na ně vytvoří takové množství rezervací jako na ty původní, v ideálním případě je navíc máš šanci zastihnout ve stavu kdy na ně prostě ještě rezervačka nebude žádná
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    SKOT: Na osahávání s knihovníkem jsem neměl čas.
    Tak to aby těch čteček bylo třicet, teprve tehdy by se rezervacím dalo vyhnout.

    PS: přečetl jsem si tvou reakci znovu a musím říct, že nevím, co myslíš: ty nové si lidé rezervovat nebudou?
    SKOT
    SKOT --- ---
    ZRADA: měli by tam mít na zběžné osahání i nějaké prezenční...v každém případě v březnu budou nějaké nové čtečky takže bude šance obejít frontu rezervací na ty staré :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam