• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    VIDA
    VIDA --- ---
    SKOT: V MKP jsem pracovala před deseti lety. Automatický výpis u registrace jsem nepochopila nikdy.
    VIDA
    VIDA --- ---
    SKOT: Facebook? Odstup, satane!
    SKOT
    SKOT --- ---
    VIDA: konkrétní důvody proč tomu tak je již dávno v hlavě nedržím, proto jsem vám ve svém předposledním příspěvků poradil kam se obrátit pokud chcete znát odpověď - 99% knihovníků v provozu to vědět už dávno taky nebude, proto má smysl se ptát u jedině u zdroje a tím je nejlépe skutečně prezentace knihovny na facebooku

    ale to že knihovna ponechává na zodpovědnosti čtenáře zda si počká na doklad o tom že vrátil výpůjčky mi nepřijde nelogické :)
    VIDA
    VIDA --- ---
    SKOT: Souhlas, nicméně by bylo pěkné, kdyby ses obětoval a přece jen zkusil vysvětlit prosté dívce z vesnice, proč je automaticky tisknut výpis při registraci (a pokud ho nechci, musím to říct (ne, nemám s tím problém)) a nikoli při vracení. Tam bych tisky jako výchozí nastavení očekávala spíš. Důkaz pro čtenáře, že splnil své závazky. Opět - nevyžaduju, jen jsem zvědavá.
    S úctou VIDA
    SKOT
    SKOT --- ---
    LALINA: doporučuji se zeptat knihovnic ve výpůjčkách v ústřední knihovně zda budou raději těch několik tisíc knih odpípívat v elektronickém katalogu nebo je budou ručně vypisovat do knížeček - pohádky o tom jak bylo kdysi vše lepší tady prostě neobstojí nad konkrétní zkušeností; a mimochodem nevím jestli je skutečně prostudování těch několika málo řádků textu na výpisu natolik komplikované aby si člověk nedokázal vyhodnotit zda to pro příště bude či nebude potřebovat tisknout - nejde jenom o obvyklou lidskou ukřivděnost danou tím že nějaká zlá instituce po člověku chce aby pochopil něco nového? - jakkoliv efektivnější vždycky to bude z principu horší...
    LALINA
    LALINA --- ---
    SKOT: není? bylo to lidštější a ty paní v knihovně očividně nijak nestrádaly ani se mi nezdály zvlášť udřené....

    VIDA: mno knižečka, do které se napsal kod knihy nebo název to řešil... ale to je prostě pryč, no..
    takhle dostanu docla velkej kus papíru, nevím kam s ním co s ním, netuším k čemu je dobrej a nejspíš ho někde ztratím.
    škoda papíru, škoda stromu.
    SKOT
    SKOT --- ---
    chcete-li vědět konkrétnější informace zeptejte se na facebooku v profilu knihovny ;) oni vám to už vysvětlí lépe proč je to třeba tisknout; to že jsou psané záznamy lepší než automatizovaný výpůjční systém snad není třeba komentovat :-D
    VIDA
    VIDA --- ---
    LALINA: Tak ne každý čtenář se může/dokáže podívat na web. Papír můžeš ztratit, vyhodit nebo z něj složit vlaštovku ;) Já jsem si zvykla říkat "Bez tisku" nebo "Výpis nepotřebuju". I když na nejmenované pobočce mě kolikrát poňoukaly (y je správně), ať si výpis přece jen vezmu, že je to dobrá věc.

    Už jsem dlouho výpis neviděla - nabobtnal?
    LALINA
    LALINA --- ---
    me tohle nevyhovuje, knížka byla lepší. a na co i to vlastně je ten papír? jenom tedko nevím, jestli to můžu ztratit, zahodit nebo ne.
    oni mě mají v kompu, já mám knihu... když chci, podívám se na web, co mám půjčenýho - to by mohlo stačit, ne?
    SKOT
    SKOT --- ---
    to je interní nařízení že se tisknout musí automaticky, ani ptát by se správně knihovnice neměla - jde o to aby v případě sporu se čtenářem měla knihovna jistotu že ten výpis do ruky dostal

    dokud ke každé výpůjčce není seznam bezpečnostních upozornění typu "pozor hořlavé" tak snad není tak zle :-D
    HANELA
    HANELA --- ---
    LALINA: tak u nás se většinou ptají, ale bohužel, jak je nový web, tak mi to nejde z něho tisknout jako dřív. Takže chci tisknout pokaždé.
    LALINA
    LALINA --- ---
    SKOT:
    LALINA:

    jojo tiskli bez ptaní.... přijde mi to moc...kdysi stačila jedna knižka, jeden řádek na záznam.
    tedko jakoby papír byl zadarmo a nebyla žádná ekologie...
    SKOT
    SKOT --- ---
    LALINA: čemu říkáš plakát? :-) výpis z konta by knihovníci měli tisknout automaticky a bez ptaní - takže je člověk musí zastavit před tím než načtou poslední knihu a dají tisk; někteří se ptají, ale neměli by a měli by fakt tisknout automaticky - je to sic nerozum ale mám dojem že to má právní důvody
    LALINA
    LALINA --- ---
    PRAASHEK: 19x24 cm městská v Praze, Dům čtení, Ruská , Praha 10
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    LALINA: jak velký papír a ve které knihovně?
    LALINA
    LALINA --- ---
    tak jsem zase po dlouhé době byla v knihovně, (hrozně pomalu jim tam jede sít, hledali to dlouho) ... a potom jako potvrzení výpůjčky mi dali takovej plakát- takovej kus papíru.
    To se mi tedy hrubě nelíbí, takové plýtvání papírem.
    SKOT
    SKOT --- ---
    HHANULKA: všude se uvádí že je mu letos 13 let a vystavěný byl roku 1998, pro mne záhadný popisek je v časopise Vesmír kde se uvádí rozpětí 1991-98 (http://www.vesmir.cz/files/file/fid/1603/aid/2490) možná tak dlouho sháněl knížky :-))
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    mám dotaz: od kdy je v městské knihovně v Praze ten tunel z knih? nevíte někdo, kdy to tam bylo instalovano? nejak to nemuzu vygooglit...diky
    VIDA
    VIDA --- ---
    SKOT: Kdo jednou vkročil...

    ad data
    Starý katalog ukazuje u titulu dva svazky (ve dvou pobočkách), nový katalog prozradí pouze jeden.
    SKOT
    SKOT --- ---
    VIDA: ještě že už nejsem s MKP :))

    rozdílná data...no prostě vyhledává jinak :) ale jak...to už je poněkud vyšší metafyzika O:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam