• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    Všechny možné městské, obvodní, obecní, specializované a veškeré neakademické knihovny v České republice - klidně i s přesahy do světa.

    * Informace, zkušenosti, doporučení, varování, příhody, povídání čtenářů a uživatelů
    *pozvánky na všemožné akce, které tyto bohulibé instituce pořádají nebo spolupořádají
    *technika v knihovnách, hlavně IT technika a její používání a řešení problémů s ní
    *styky s ostatními úřady, podávání grantů, vybavení knihovny - rady a inspirace
    * jakákoli další myslitelná témata související s knihovnami a jejich životem

    knihovny v ČR - podle mapy
    Praktické informace pro knihovníky
    Legislativa pro knihovny
    Biblioweb... právě probíhá soutěž o nejlepší knihovní web
    Památník národního písemnictví
    Městská knihovna Praha ...a jeji kulturní program
    národní technická knihovna
    Knihovna Jiřího Mahena Brno
    Knihovna města Ostravy
    Knihovna města Plzně
    Knihovna města Poděbrady
    Knihovna Rožnov pod Radhoštěm
    Knihovna města Jilemnice
    Knihovna města Chrudim
    Knihovna jana Amose Komenského při Muzeu J.A.K.
    Knihovna Václava Havla
    Adresář teologických knihoven
    ....
    rozbalit záhlaví
    LALINA
    LALINA --- ---
    SKOT: není? bylo to lidštější a ty paní v knihovně očividně nijak nestrádaly ani se mi nezdály zvlášť udřené....

    VIDA: mno knižečka, do které se napsal kod knihy nebo název to řešil... ale to je prostě pryč, no..
    takhle dostanu docla velkej kus papíru, nevím kam s ním co s ním, netuším k čemu je dobrej a nejspíš ho někde ztratím.
    škoda papíru, škoda stromu.
    VIDA
    VIDA --- ---
    LALINA: Tak ne každý čtenář se může/dokáže podívat na web. Papír můžeš ztratit, vyhodit nebo z něj složit vlaštovku ;) Já jsem si zvykla říkat "Bez tisku" nebo "Výpis nepotřebuju". I když na nejmenované pobočce mě kolikrát poňoukaly (y je správně), ať si výpis přece jen vezmu, že je to dobrá věc.

    Už jsem dlouho výpis neviděla - nabobtnal?
    LALINA
    LALINA --- ---
    me tohle nevyhovuje, knížka byla lepší. a na co i to vlastně je ten papír? jenom tedko nevím, jestli to můžu ztratit, zahodit nebo ne.
    oni mě mají v kompu, já mám knihu... když chci, podívám se na web, co mám půjčenýho - to by mohlo stačit, ne?
    SKOT
    SKOT --- ---
    to je interní nařízení že se tisknout musí automaticky, ani ptát by se správně knihovnice neměla - jde o to aby v případě sporu se čtenářem měla knihovna jistotu že ten výpis do ruky dostal

    dokud ke každé výpůjčce není seznam bezpečnostních upozornění typu "pozor hořlavé" tak snad není tak zle :-D
    HANELA
    HANELA --- ---
    LALINA: tak u nás se většinou ptají, ale bohužel, jak je nový web, tak mi to nejde z něho tisknout jako dřív. Takže chci tisknout pokaždé.
    LALINA
    LALINA --- ---
    SKOT:
    LALINA:

    jojo tiskli bez ptaní.... přijde mi to moc...kdysi stačila jedna knižka, jeden řádek na záznam.
    tedko jakoby papír byl zadarmo a nebyla žádná ekologie...
    SKOT
    SKOT --- ---
    LALINA: čemu říkáš plakát? :-) výpis z konta by knihovníci měli tisknout automaticky a bez ptaní - takže je člověk musí zastavit před tím než načtou poslední knihu a dají tisk; někteří se ptají, ale neměli by a měli by fakt tisknout automaticky - je to sic nerozum ale mám dojem že to má právní důvody
    LALINA
    LALINA --- ---
    PRAASHEK: 19x24 cm městská v Praze, Dům čtení, Ruská , Praha 10
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    LALINA: jak velký papír a ve které knihovně?
    LALINA
    LALINA --- ---
    tak jsem zase po dlouhé době byla v knihovně, (hrozně pomalu jim tam jede sít, hledali to dlouho) ... a potom jako potvrzení výpůjčky mi dali takovej plakát- takovej kus papíru.
    To se mi tedy hrubě nelíbí, takové plýtvání papírem.
    SKOT
    SKOT --- ---
    HHANULKA: všude se uvádí že je mu letos 13 let a vystavěný byl roku 1998, pro mne záhadný popisek je v časopise Vesmír kde se uvádí rozpětí 1991-98 (http://www.vesmir.cz/files/file/fid/1603/aid/2490) možná tak dlouho sháněl knížky :-))
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    mám dotaz: od kdy je v městské knihovně v Praze ten tunel z knih? nevíte někdo, kdy to tam bylo instalovano? nejak to nemuzu vygooglit...diky
    VIDA
    VIDA --- ---
    SKOT: Kdo jednou vkročil...

    ad data
    Starý katalog ukazuje u titulu dva svazky (ve dvou pobočkách), nový katalog prozradí pouze jeden.
    SKOT
    SKOT --- ---
    VIDA: ještě že už nejsem s MKP :))

    rozdílná data...no prostě vyhledává jinak :) ale jak...to už je poněkud vyšší metafyzika O:-)
    VIDA
    VIDA --- ---
    Tuším, že se tu psalo o novém katalogu Městské knihovny v Praze. Zkusila jsem ho, ale vzdala jsem to a používala starý.

    Před pár dny se na něm objevila hláška, že starý katalog končí 31. 8. 2011. Co vy na to?

    (A jestli je tu někdo z MKP, mohl by mi vysvětlit rozdílná data v obou katalozích?)
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    Ahoj, nevíte, o nějaké knihovně v Praze, která funguje i během knihovních prázdnin (městská, nk atd.). Objevila jsem akorát knihovnu na vinohradech, tam to vypadá nadějně. Ale děkuji za další tipy.
    LALINA
    LALINA --- ---
    MOUNTBATTEN: jo, to jsem sem chtěla dát, ale zapomněla... jakože Nečas zvyšuje konkurenceschopnost státu a jeho vláda ruší interenety v knihovnách... omg, ta debilita snad opravdu nemá hranic...
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    http://www.skipcr.cz/dokumenty/dopis-skip-predsedovi-vlady

    (btw: zjistila sem,ze sem levicackej povl, protopze mi to rozhodnuti MV rozhodne dobre neprijde, nicmene spravny clovek zastava nazor, ze kdo neco chce, vydela si na to. Tedy knihovna musi mit dost penez na (nyni konkretne) pripojeni. Kdyz ne, neni ji skoda. Aaachjo.)
    PINK_CICINKA
    PINK_CICINKA --- ---
    SAN_IN_DA_SOUL: Souhlas. Chci jednoduchou tabulku, kde vyplním autora a název a ono mi ho to najde.
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    [ LIBRARIANISM / vystavagallery show / 8.6.2011 / CR - Praha - GALERIE NTK ]

    Galerie NTK vás zve na výstavu o knihovnách, jejich konstrukci, diskurzivním boji a ideologiích/Gallery NTK invites you for the exhibition concerning libraries, its construction, discursive fight and ideologies

    LIBRARIANISM
    -------------------
    Vystavují/exhibiting:
    Zbyněk Baladrán
    Lukáš Machalický
    Petr Motyčka
    Eugenio Percossi
    Karim Talaat
    Jaro Varga
    Martin Zet

    Kurátor/curator:
    Milan Mikuláštík
    -------------------

    výstava potrvá do/exhibition continues till 30. 6. 2011

    SAN_IN_DA_SOUL
    SAN_IN_DA_SOUL --- ---
    ...co mně teda přijde na mlp úplně šílený, je novej systém vyhledávání přes internet... taky se vám to zdá tak nepřehledný? nebo už v tom umíte pracovat? popř. jestli se v něm skrývá nějaké kouzlo, tak jaké? to, že se knížky pod sebe neřadí do přehledné tabulky je podle mě naprostou zhůvěřilostí, jedinou výhodu bych viděla v tom, že se dá vyhledávat z každé stránky webu..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam