• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    Let's send Apple to bottomless perdition, there to dwell.

    Vše o tomto ďábelském stroji. Objective-c, c++/c, Arm asm, NEON asm.
    Cocoa, OpenGL ES & Apple Extensions.

    "Veselé" historky z natáčení, aneb
    jak se to dá ještě udělat, aby nám to apple nezakázal.
    Privátní api a funkce, které bysme z něho chtěli.

    Grafici vítaní.

    Prosím lidi, co založili firmu, nebo se živí jako freelancer ať se podělí o své zkušenosti s ostatními.


    Aplikace v Appstore od lidí z nyxu:

    První vlaštovka:

    ALIJEN: aplikace Výplata -- http://itunes.apple.com/cz/app/id353881293?mt=8

    Posílejte odkazy na appstore do pošty nebo sem. Díky
    rozbalit záhlaví
    ALIJEN
    ALIJEN --- ---
    ROTTWEILER:
    KARYSLAV: důvod je spíš takovej, že jsem si ten service chtěl udělat takovej víc sandboxovej, abych mohl dělat víc úpravy pro jednotlivý klienty na míru. Další věc je větší kontrola nad tím kdo opravdu tu appku má. Mělo by to být pro servisáky.
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    ROTTWEILER: hádám že penězotok od zákazníků :) kteří mají platit nájem aplikace bez nutnosti vypláznout 30% applu jako výpalný..
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    ALIJEN: To druhé si nemyslím, že projde. Možná na to Apple nepřijde hned, ale jakmile na to přijde, tak si myslím, že ti to zatrhnout. Co je za problém to zpřístupnit skrze App Store?
    ALIJEN
    ALIJEN --- ---
    Nemate nekdo zkusenost s registrovanim enterprise dev uctu? Je to problematicke?
    Dalsi vec, nevite jestli muzu mit entreprise ucet a pouzivat to stylem, ze vyvinu applikaci kterou budu davat mezi sve klienty a oni mi budou pausalne platit...
    AILAS
    AILAS --- ---
    ROTTWEILER: Aha. Dík za hint. Nějak nad ránem nebyla energie to zkoumat.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    AILAS: V transition delegate máš přístup k celému view, tak můžeš animovat všechny věci zvlášť.
    AILAS
    AILAS --- ---
    Animační oříšek. Nevíte jak Apple dělá animaci v aplikaci Obrázky/Photos, když kliknu na náhled?
    Zobrazí se samotná velká fotka a animuje se vnitřek zvlášt, navigation bar zvlášť a dole si všimněte jak funguje animace mezi tool barem a tab barem. Ten tabbar se zvyšuje.
    Takový ty srandy s custom animacema transitioningDelegatem a jeho protokolem jsem zkoušel, ale to animuje vždy komplet controller.
    AILAS
    AILAS --- ---
    MALER: Klasika. Občas se nejde dostat do týmu po loginu. Nebo to nepodepisuje certifikáty. Klasický apple bugy. Stačí počkat :-)
    MALER
    MALER --- ---
    Co rikate na novy iTunes Connect? Jsem s jednou appku momentalne v situaci, ze proste nedokazu to submitnout k review. Neskutecny.
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    Máte někdo zkušenosti s rozjetín L2TP skrz IPSEC na iOs7 ? Protože ta mrdka mi na OSX jede a na telefonu kurva ne :-( (mikrotik je na druhé straně)
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    OUPA: Neni mozne ze tu appku ma uz nejak rezervovanou predchozi developer? Jak ji v takovem pripade prenest?
    OUPA
    OUPA --- ---
    PAGAN_DARKEN: Ok, takze bundle mas v Member Center, ale nejde k nemu pridat appka, a ani ta apka uz v iTC neexistuje? Nenapade me proc, krome nejake chyby na strane Apple.
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    OUPA: https://developer.apple.com/account/ios/identifiers/bundle/bundleList.action tady svuj bundle vidim. Nebo si myslel nekde jinde?
    OUPA
    OUPA --- ---
    PAGAN_DARKEN: BundleID (a nasledne certifikat a profily) se nastavuje v Member Center (Certificates, Identifiers & Profiles), takze tam bych overil, ze to bundleID existuje (pak by melo byt videt i v iTC) a ze mas spravny certifikat i profil. Pro zacatek.
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    Omlouvám se za možná naivní dotaz ale vzteky už tu ohryzávám kabely takže kdokoli bude znát odpověď tak dost možná zachrání nejen deadline ale i mou příčetnost. O co go:

    Mám nějaké znalosti ObjC a XCode... ne moc, píšu HTML5 aplikace, ale dost na to abych si upravil phonegap wrapper a dopsal nějaké jednoduché pluginy. Zatím sem vždy dodal projekt a poslal ho klientovi ať si s ním poradí.

    Bohuzel... tentokrát se očekává že zvládnu i submission process. Nezačínám bohužel od nuly, někdo už to zkoušel přede mnou a aplikace byla odmítnua. Klient mě pozval do týmu, mám naistalovaný certifikát, provisioning profile. V XCode vytvořím archiv. Archiv se pokusím zvalidovat a:

    Applications must be ready for upload on iTunes Connect before they can be validated or submitted from within Xcode.

    Make sense. Připojím se na iTunes Connect a Dám Manage Apps. Sem požádán abych přidal aplikaci. Dozvím se, že You have no eligible Bundle IDs for iOS apps. Register one here.. Ale když se pokusím registrovat bundle tak sem buď přepojen do developer centra a nebo dostanu error že bundle už existuje.

    To make it short, ani za Boha nejsem schopen nastavit aplikaci aby mi povolila validaci z XCode. V iTunes Connect mám user role Legal Admin.

    Zkoušel sem poslat support request, ale při pokusu o odeslání dostávám jen chybu You have entered an invalid Apple ID. Your Apple ID is a numeric identifier.
    BROZ1K
    BROZ1K --- ---
    SPAULDING: V pohodě, omluvu beru :-)
    SPAULDING
    SPAULDING --- ---
    BROZ1K: Omlouvám se. Byla na nic nálada a k tomu touha někoho poslat do řiti. Pardon. :-/
    BROZ1K
    BROZ1K --- ---
    SPAULDING: Jsi taky dobrej debil viď, první mě házíš z jinýho vlákna sem a teď tady budeš házet ramenama a sprostejma slovama, který nikoho vůbec nezajímaj. Já jsem se normálně slušně zeptal a pokud máš nějaký problém s magazínem kam píšu, tak nejprve založ nějaký svůj nebo ještě jednodušeji zkus sám něco napsat a pak kritizuj, tohle umí každý.
    SPAULDING
    SPAULDING --- ---
    BROZ1K: Proto jsi uvedl sama sebe jako redaktora jablíčkáře? Mělo ti to nahnat body, abys nemusel platit 10 dolarů, jako zaplatí každej jinej zvědavec, kterej si chce vyzkoušet betu a nemá na vlastní dev účet?

    Jdi do prdele. Jablíčkář má vlastní dev účet, pokud to není server, kterej jen vykrádá články ostatních webů.

    Oh wait, doteď se tak dělo, pokud jsi jejich redaktor a nemáš dev.
    BROZ1K
    BROZ1K --- ---
    ROTTWEILER: Asi jsem to blbě napsal, ale tu betu chci vyloženě jen pro své testovací účely, tedy z pouhé zvědavosti jako Apple nadšence a rád bych ho vyzkoušel na jednom ze svých starších iPadů, psát o tom nechci a vím, že vše podléhá tomu, že nesmí žádné info ven, ale bez tak jsou toho plné zahraniční weby, ale to je jedno.
    Takže doopravdy jen pro své vlastní účely na testování sám pro sebe :-)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    ROTTWEILER: Proto to chce na cizi ucet 8)
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    BROZ1K: Uvědomuješ si, že vše ohledně iOS 8 je pod NDA a nesmí se o tom psát resp. jen velice omezeně?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam