• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    Let's send Apple to bottomless perdition, there to dwell.

    Vše o tomto ďábelském stroji. Objective-c, c++/c, Arm asm, NEON asm.
    Cocoa, OpenGL ES & Apple Extensions.

    "Veselé" historky z natáčení, aneb
    jak se to dá ještě udělat, aby nám to apple nezakázal.
    Privátní api a funkce, které bysme z něho chtěli.

    Grafici vítaní.

    Prosím lidi, co založili firmu, nebo se živí jako freelancer ať se podělí o své zkušenosti s ostatními.


    Aplikace v Appstore od lidí z nyxu:

    První vlaštovka:

    ALIJEN: aplikace Výplata -- http://itunes.apple.com/cz/app/id353881293?mt=8

    Posílejte odkazy na appstore do pošty nebo sem. Díky
    rozbalit záhlaví
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Ahoj, je tu někdo kdo je živnostník a má aplikaci která se prodává na AppStore? Snažím se už pár dní zjistit jak to mám účtovat.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Za mesic bude nase oblibena konference. Uz se zacinaji sirit dohady, ze bude apple AR zarizeni 😊
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    LUCIEN: Nejvíc mi seděl asi Mixpanel, jinak Infinario, Dev2Dev, … možná si vzpomenu na další.
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    ONDRA_99: tak nedík :)
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    LUCIEN: Nas interni nastroj. Coz ti teda asi k nicemu nepomuze. :D
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Co prosím používáte na analytiku ve svých (mobile) apps? Google Analytics, nebo něco jiného?
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    JONEZ1: na jejich webu se mi to na demos nedari zreprodukovat. Zkus to navodit tam. Nebo poslat tu svoji stranku. Z toho highligh co sem videl bych to mohl tipnout jen na mutation observer 🤷‍♂️
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    Ahoj.
    Neřešili jste prosím někdo chybu, kdy vám na iPadu v Safari "chcípne" stránka s hláškou:
    A problem repeatedly occured on "https://...."

    Stránka je jednoduchá galerie s obrázky s použitím knihovny SwiperJS, někdy posunu dva slidy, přijde vynucený reload s probliknutím jakéhosi šedého pozadí a za dalších pár slidů to spadne s hláškou výše.
    Jindy projdu slidů hromadu, a najednou to prostě padne.

    Zkoušel jsem všemožné "triky z internetu", ale nic mi na to nezabírá.
    Ani když jsem povolil na iPadu ladící režim a přes kabel si v počítači pustil Safari v režimu ladění stránky z iPadu, do konzole mi to nevypsalo ani prd, jen v záhlaví Web Inspectoru to doplnilo titulek "Webpage crashed".
    Jde se nějak rozumně dopátrat, co tomu vlastně vadí?

    Jediné co vím na 100% je to, že se to začlo dít až po aktualizaci iPadu z iOS v15 na v16.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    MADBANANA: spis se koukni na experimental flagy v safari v nastaveni iosu. Zalezi na verzi os, tak to testuj na vice zarizenich
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Doporučíte mi nějakou dobrou cestu, jak optimalizovat JS v Safari na iOS? Nějaký tool na profiling? Děláme browserový minihry, na Androidu to frčí 60 fps, na iOS ve stejných místech klidně 14 fps. Používáme nějaký 3rd party knihovny, klidně je můžeme nahradit nebo zkusit patchnout, ale nejdřív bych se potřeboval dokopat k tomu, co přesně je tam tak pomalý. Debugging přes desktop Safari mi zatím moc nepomohl, ale možná dělám něco blbě. Ocením každou radu, předem díky ;)
    TIGU
    TIGU --- ---
    KAFES: hledáš ReplayKit - jde to systémově - pár řádků, nebo složitě. Threading hell.
    KAFES
    KAFES --- ---
    Zdravim, je tu někdo kdo vyvíjí IOS applikace, a byl by ochoten mi poradit ohledně xcode, moc prosím?:) Nejsem kodér, ani nemam tu ambici, chtel jsem si jen na základě tutoriálu vytvořit vlastní app a potreboval jsem tam neco implementovat a nevim jak na to (zaklad mi beží). Chtěl bych, aby moje app měla možnost nahrát to co zobrazuje v AR, ale nedaří se mi to. Detailně bych to asi rozebral v poště. Moc děkuju!
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    LWEEK: Dekuju za ochotu, uz se nam povedlo rozbehat tu replacement appku od kolegy a tudiz ta moje uz neni potreba :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    PSYCHO: V jaké fci v controlleru voláš načítání?
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    LWEEK: Nejaka rada jak to obejit? Idealne nejak pozdrzet spusteni toho webview?

    Popravde ja jsem hovno koder, tohle je proste neco co jsem poskladal ze stackoverflow/googlu protoze jsem to potreboval :))
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    PSYCHO: Zní to jako race condition. Že se snažíš naˇcíst ten web a ještě neni komponenta ready. Ten webView se totiž embeduje tak bacha na to.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    Ted si s tim hraju a je to 50/50, bud to po restartu tu stranku nacte, nebo ne a ani po ty minute pri refreshi taky ne.
    Kdyby nekdo chtel zdrojaky, tak posta.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    MATESISKO: WK u te moji appky, u te co psal kolega netusim, od te mam jen ipa, nicmene problem stejny.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    PSYCHO: pouzivas UIWebView nebo WKWebView
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    Ahoj, mam takovej dotaz, jestli se s tim nekdo nesetkal.

    Mam appku, uplne stupidni, je to jen webview browser na konkretni stranku osekanej o ovladaci prvky.

    Appka se normalne pusti, otevre co potrebuju, vsechno beha.
    Kdyz tu appku pustim v Single App Mode pres configurator/JAMF, tak nenabehne, stranku neotevre.
    Ma nastavenej i auto reload stranky po minute, stejne se nerozbehne. Proste to vypada, jak kdyby s Single App Mode nekomunikovala s netem.

    iPad pripojenej k netu je, kdyz poslu nejakej command z JAMFu, tak poslechne okamzite.

    Fakt si s tim nevim rady. Ta appka driv fungovala v pohode, ted nefunguje.
    A je to pripad vice in-house appek.

    Nesetkal se s tim nekdo?

    PS: Safari v Single App Mode bezi v pohode.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam