• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONDRAPiPod, iPhone, iPad Development
    TOPAS
    TOPAS --- ---
    MATESISKO: jj, dát tam InApp na prodej filtrů. Ten projekt už jsem sám pro sebe uzavřel, ale nechci si nechat fouknout nějakou příležitost, že by se to třeba mohlo ještě rozjet
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    TOPAS: koukam, ze je ted zdarma. Implementovat IAP neni zas tak slozity, takze na tom muzes jen vydelat, pokud nabidnes zajimave PRO features. Nebo jaky business model mas na mysli?
    TOPAS
    TOPAS --- ---
    Ahoj, potřeboval bych radu. Máme appku, fotoeditor (Lumibee - https://itunes.apple.com/us/app/lumibee-photo-editor-filters-raw-histogram/id1072221149?mt=8) s dost vysokým hodnocením na celém světě, čas od času nás vypromuje Apple, měsíční počet uživatelů cca 15k, převážně USA. Neumíte mi poradit, jestli to má smysl tam dát nějakej inapp? Případně na někoho odkázat, kdo by věděl, jestli to stojí za tu práci?
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    TOYAK: To vubec netusim. KB jsem mel naposledy jako student, a co jsem slysel, tak se jejich IB od te doby nezmenil :D Muzes to vyzkouset, pravdepodobne v seznamu transakci bude nejake tlacitko pro export
    TOYAK
    TOYAK --- ---
    MATESISKO: Neevíš jestli nějaký export umí i KBčko?
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    HORRENDOUS TOYAK: Prave jsem zjistil, ze YNAB umoznuje import ze souboru a napr. Ceska Sporitelna umi export v OFX. Vecer vyzkousim a poreferuju (i kdyz, trochu to zacina byt OT)
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    TOYAK HORRENDOUS: YNAB pouzivame doma uz asi 3 roky. Za me super! Muzes nastavit budget pro kazdou kategorii na dany mesic a sledovat, kolik ti jeste "zbyva". Nebo jenom zapisovat vydaje pro zpetne porovnani. Bohuzel nemaji automaticky import z ceskych bank, pouze US a kanadskych.

    Uprimne ale radeji tyhle veci sleduju v prohlizeci, jejich iOS appku pouzivam jen pro zadani plateb, ktere jsem platil hotove
    HORRENDOUS
    HORRENDOUS --- ---
    TOYAK: Zajimava aplikace je YNAB (You Need A Budget). Jde ale celkem dost daleko za hranice evidence rodinneho rozpoctu :)
    TOYAK
    TOYAK --- ---
    Ahoj, doporučíte mi nějakou fajn appku na evidenci výdajů rodinného rozpočtu? Osobní zkušenost vítána ;)
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    MADBANANA: to je presne ono. Myslim, ze je treba to nastavit tomu tabbar controlleru. Je to tak?
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    MADBANANA: Cha! Pomohlo zaškrtnout Prefers Large Titles v Interface Builderu. Hmhmhm.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    MATESISKO: Každopádně navigationItem.largeTitleDisplayMode = .always pro viewController taky nepomohlo :( Nějaký další nápady?
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    MATESISKO: Jo, to je přesně můj případ - mám tabbarcontroller, v něm navbarcontroller a řeším to na první screeně v něm.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    MADBANANA: Tohle chovani muze nastat, kdyz to nenastavujes pro hlavni navigationController, ale pro navigationController, ktery mas napr. na tabbaru. Jeste muzes zkusit zmenit nastaveni navigationItem.largeTitleDisplayMode = .always pro viewController
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Poradíte mi s navigationBar.prefersLargeTitles? Mám nastaveno na true, vše zdárně funguje, ale vždycky při prvním zobrazení obrazovky se mi title zobrazí v tom shrinknutým stavu místo toho velkýho a musím scrollnout nahoru, aby byl skutečně large.

    Nápady?

    Zkoušel jsem scrollToRow na první buňku, nastavit largeTitleDisplayMode na .always, ale to bohužel nemá efekt.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Kdyz jsme u vyprazdnovani Xcode cache, osvedcila se mi jednoducha utilitka Watchdog:
    ‎Watchdog for Xcode on the Mac App Store
    https://itunes.apple.com/us/app/watchdog-for-xcode/id734258109?mt=12
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    MADBANANA: Stane se, vetsinou Xcode vypise smysluplnejsi chybu, ktera by te navedla :) Ja u tehle nic nerikajicich chyb restartuju device, pocitac a vyprazdnim Xcode cache a ani to nepomaha
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    ONDRA_99: Dík :) Tak to byla školácká chyba, která ani nesouvisí s Apple TV. Ehm...
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    MADBANANA: Updatni xcode.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Zdravíčko, nedaří se mi dostat z Xcodu appku do Apple TV 4K. Nápady, co s tím? Restart (vytáhnout ze zásuvky) jsem zkoušel, víc mě nenapadlo.
    Jsem Apple TV newbie, tak mě nezabijte za nějakou školáckou chybu ;)
    tvOS 12.1 (16J602)
    Xcode Version 10.0 (10A255)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam