ESTEN: sám seš velbloud :)
stačí se podívat na rozhovory a staťe Kůaus od r. 1989 (já to sleduji dlouhodobě, od dob ministra Vavrouška) a udělat si celostní obrázek o jeho přístupu (viz jeho argumenty jako věta "NIkdy jsem žádné ničení přírody neviděl").
Diskuse o využití (trvale udržitelném) krajiny je relevantní a přínosná, ale postoj páně prezidenta značně rigidní (strnulý) a ekonomizující. Vidí stromy, nevidí les. Česká republika má přírodních klenotů omezené množství a je proto nutné, zachovat maximum i pro příští generace. Vzhledem k stávajícímu stavu společesnké morálky, stávající "verze" kapitalismu (klientelismus, kkrátkodobé horizonty, do roka milionářem, zlodějina, sobectví ve velkém, zastavování bonitní půdy, místo renovace brownfields, kauzy jako "dovezu odpad z německa a nechat ho tam být, možná ho zapálím a dva miliony si nechám a prožeru" --- ilustrují dostatečně signifikantně co znamená v kontextu ČR ekonomická teorie z kraje 20.st "volné ruky trhu") ---- proto vhodnost "omezení", resp. narovnání vztahu. a to nezaplácneš trivialitou, že člověk je součástí přírody, tak by se neměl ves vém konání nikterak omezit (vždyť příroda je jen "zásobárna pro požitky lidí, že...)
Jistě - i ty minulé generace byli kolikrát "nerozumné" a především krátokozraké - například v 19. století byl stav českých lesů katastrofální (prům.revoluce, pálení) a v tomto ohledu se lecos podařilo "narovnat", ale nevím, proč si brát příklad z takového exploatačního "neudrřžitelného" přístupu. data a fakta mluví jasně, stačí se podívat na stanoviska kateder, fakult, lesníků, profesorů lesnictví, kapacit, ap. aj.