• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PATISLAVOchrana přírody
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    SAJMONDEE: srovnavas s Asii?
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    SAJMONDEE: Já jsem černej názor, nelíbilo by se mi prožít život v base nebo protiatomovym krytu vočumovanej proudícím davem, takže nic podobnýho nepřeju zvířatum (i když jsou to roztomilí medvídci ťuťuťu).
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    chci se vas zeptat, jaky mate pohled na ZOO a aqua parky? verim, ze nemate jen cernobile nazory, ze jsou naprosto spatne ci naopak byste jim nic vytkli.
    DAN9K
    DAN9K --- ---
    SCHWEPZ: to je snad nejvíc zavádějící titulek i půlka článku, co jsem kdy čet...
    IHNAT
    IHNAT --- ---
    MANFRED: Ne, beha tam Chaloupek
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Neběhá tam někde zoufalej Berousek?
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    SCHWEPZ: to jsem zvědavý, jak dopadne.
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    SCHWEPZ: Ten článek je vůbec vtipný. Třeba obrázek hyacintu jako ilustrace problémů s Eichhornia crassipes (water hyacinth)..
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    SCHWEPZ: Nepomohlo by přejmenování na eurosršně?
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    (..) asijská sršeň postupuje z Francie rychlostí 100 kilometrů za rok, hraje se o čas, řekl europoslanec.

    Europoslanci bojují se sršni z Asie. Nezkazí jim volby? | Týden.cz
    http://www.tyden.cz/...uroposlanci-bojuji-se-srsni-z-asie-nezkazi-jim-volby_299602.html#.UxBDSPl5Nig
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    IHNAT: Já na to koukám u zbraní, a tam to vcelku chodí tak, že to, co je dosažitelné blbě, je to drahé jako s prominutim prase a vzácné, se stává často snem a cílem(konečně zlato je třeba taky příklad).
    V tý africe se to ale vymyká kontrole všeobecně, když koukám na dokumenty o buschmeatu, spásání a likvidaci pastvin stádama domácího skotu(mnohdy chovaného pro prestiž) a tak, vcelku začínám mít pocit, že bude něco pravdy na tom, že hrozí že proženou kotlem všechno živý a zatopěj pod tim zbytkama vegetace.
    Sice vím, že je to pro strašně lidí myšlenka na úrovni podpory terorismu, ale já zrovna ty slony a spol. vidim jako zvířata který by mohly zachránit zdroje z legálního lovu.
    IHNAT
    IHNAT --- ---
    MANFRED: Cenu to asi zvyšuje, zároveň si ale myslim, že to pálení zabavených klů dost poškozuje trh. Pokud je to trvale nedostatkové tak se části překupníků nevyplatí s tím obchodovat a raději dělají něco jiného a celá překupnická síť se zmenšuje. Navíc, když je to čím dál dražší a hůře sehnatelné, tak si od toho spotřebitelé postupně odvykají, čímž klesá poptávka a tak dokola… Jestli to tak opravdu funguje, pak je otázkou, jestli vymřou dřív sloni, nebo ti, kteří chtějí slonovinu.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Koukal jsem, že tu slonovinu, kterou zabavěj, pálej. Pokud teda nejsou nějak napojený na překupníky a nesnažej se jim tak zlepšit kšefty, protože tim šroubujou cenu nahoru, ani mi to až tak moc nedochází.
    DOLORES
    DOLORES --- ---
    SCHWEPZ: jako bič na pytláky evidentně nefunguje,ale samotná deklarace taky těžko fungovat bude, pokud zůstane jen u toho.dokud nad sebou nemáš opravdu hmatatelnou hrozbu postihu,tak to budeš dělat dál.trochu se právě bojim toho,že je to opět spíš pro země,kde se nepytlačí,ale jen se to tam dováží a v zemích,kde nefunguje nic moc jinýho,tak nelze očekávat zásahy typu DEA proti drogovým gangům.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DOLORES: Neumím posoudit do jaké míry ta Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů - která byla podepsána před 40ti lety - stále funguje jako bič na pytláky, i když základní právní rámec to jistě je.

    Cena surovin jako jsou kly slonů a rohy nosorožců (jejichž cenu pověrčiví Číňané ženou až nad cenu zlata) způsobuje, že motivace pro pytláky je obrovská a mohou si dovolit i profesionální vybavení jako noční vidění a dobré zbraně s tlumiči. Jen v JAR zabijí tisíc nosorožců ročně! A při jejich náročné reprodukci by taky mohli zcela zmizet z tváře Země a Číňané by pak přeci nemohli léčit rakovinu a povzbuzovat sexuální potenci rozemletím a pojídáním jejich rohů!

    Hlídání například těch nosorožců je mimo jiné i otázkou peněz, stálé přítomnosti vysokého počtu lidí a dobrého vybavení. Pytláci mají často navrch, díky ceně surovin na trhu a masivnímu exportu do Asie, kde je součástí tradiční léčby.

    Zkouší se ale různé způsoby ochrany například:

    NAIROBI - Keňa se pouští do ambiciózního plánu, na jehož základě bude vpravovat elektronické čipy všem nosorožcům v zemi, aby lépe čelila nárůstu pytláctví. Podle serveru BBC o tom informovali keňští úřední ochránci přírody. Čipy budou implantovány více než tisícovce nosorožců do jejich rohů, kvůli nimž je pytláci loví. Úřady doufají, že by to řadu zločinců mělo od jejich výprav odradit. Také věří, že nosorožčí "trofeje" budou snáze dohledatelné, což by mělo usnadnit i stíhání lovců a překupníků.

    Tady ještě něco k té nové dohodě z Londýna, která měla opětovně rozdmýchat zájem:

    Kvůli pytlákům možná ještě během této generace zmizí sloni a nosorožci — Svět — ČT24 — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/...uli-pytlakum-mozna-jeste-behem-teto-generace-zmizi-sloni-a-nosorozci/
    DOLORES
    DOLORES --- ---
    SCHWEPZ: Tuhle úlohu dle mého už plní cites, ke kterému se zavázalo bezmála 4x víc zemí. Dál by to mělo řešit začlenění smlouvy do legislativy každé země a jejich snaha o dodržování zákonů. Je super,že se na tento problém poukáže a uveřejní se společné stanovisko,ale podpisy pod deklarací ještě bohužel sami o sobě nic neřeší,stejně tak,jako tyto obchody zatím nedokázal zastavit cites.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Šestačtyřicet zemí z celého světa přijalo společnou deklaraci proti nelegálnímu obchodu s ohroženými druhy zvířat. Těmi jsou podle nich hlavně afričtí sloni, nosorožci a tygři. Deklaraci podle zpravodajské stanice BBC schválili ve čtvrtek v Londýně na závěr svého jednání účastníci mezinárodní konference, kterou svolala britská vláda a které se účastnily mimo jiné delegace Evropské unie a OSN.

    Desítky zemí se rozhodly chránit ohrožená zvířata před pytláky - Ekolist.cz
    http://ekolist.cz/...vodajstvi/zpravy/desitky-zemi-se-rozhodly-chranit-ohrozena-zvirata-pred-pytlaky
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    SCHWEPZ: neco k tem zralokum a snad obratem k dobru. http://www.youtube.com/watch?v=r65FgUYdBOc
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Jo, tak vyrábělo se tam taky v minulosti ledacos, i složky legendárního agent orange za doby komouše(vcelku úspěšně si tím přiotrávili skupinu zaměstnanců a přes to,že děsně potřebovali valuty který a to získávali přes toho němce co to přeprodával amíkum to nakonec stopli) a podobný mlsy.
    Nedělal jsem teda za minulýho režimu tam, ale v jiný chemičce, je faktem, že ekologií se tehdy nikdo nezabejval ani tam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam