• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PIFKO: Spis rekni procesor a desku (pokud nemas v pc nejakou jinou exotiku, treba chlazeni peltierem :)
    Ten zdroj rozhodne zjisti, to je dost kriticke.
    PIFKO
    PIFKO --- ---
    HNIZDO: ej, jdu zjistit ten zdroj.. taky uz si to nepametam.. jeste je dodatek, ze mam 2disky, ale ten jeden Samsung je nejaky zeleny na spotrebu, tak snad by nemusel tolik brat (to jsou ale presne informace..:)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PIFKO: GTX470 jsou az myslim na jednu vyjimku, ktera ma jednodussi PCB, stejne. Doufam ze to neni zrovna to Inno.

    Co se zdroje tyce, musis napsat znacku a typ. Cislo nestaci. Pokud je to kvalitni zdroj, 450W bude na GTX460 stacit urcite. Na 470ku je to uz na hrane - musis uvezt zbytek sestavy. Ja mam 500W Fortron a zivim z toho dost vykrmenou masinu s pretaktovanou GTX470 a v pohode. Maximalni zmerena spotreba 380W, coz dela nejakych 320W naroku na zdroj. Ale jestli tam mas i7 pretaktovane na 4GHz, uz se do 450W ve spickach nevejdes.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    PIFKO: Sel bych spis do Gainwarda kvuli delsi zaruce. Ta te bude zrejme zajimat, kdyz nemenis grafiky casto. Muzes si taky priplatit za EVGA, ktera dava po registraci 10ti letou zaruku.
    O GTX465 vubec neuvazuj, to je mrtve novorozene. Bud 470 nebo 460, podle pozadovaneho vykonu.
    http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/18107-nvidia-geforce-gtx-460-necekane-prekvapeni-s-fermi
    Co se vetraku tyce, na vetsine karet je referencni chlazeni. Nereferencni muze byt tissi.
    PIFKO
    PIFKO --- ---
    jo, jeste maly doplnek.. asi je treba zdroj 550W, ze?.. mam ted 450, to asi nebude stacit..

    jak tak koukam, rozdily v kartach asi fakt nejsou, podle parametru naprosto shodne, takze rozdil muze max ve vetracich... :)

    PIFKO
    PIFKO --- ---
    zdravím, dlouho jsem grafiku neresil, koupil jsem si pred rokem a pul 8800GT a vydrzela doted, ale jelikoz ted pokoukavam po jednom renderovacim softwaru, ktery je GPU friendly..resp, pracuje hlavne na vyuziti grafiky (konkretne je to Fryrender od Random Control) tak se potrebuji prehoupnout do jine urovne...

    potrebuji pomoc vybrat. Na 480 nemam a ani bych to zatim tak nehrotil, vim, ze ty top modely jsou vzdy predrazene, Nvidia predevsim.. ale Nvidii potrebuji kvuli CUDA.

    takze vaham 465 nebo 470?..

    vzhledem k tomu, ze potrebuji co nejvetsi vykon, tak bych preferoval 470, je mezi nima takovy rozdil?. Resp, ma smysl jit do 465, kdyz jsem nasel tedka na netu dve moznosti 470 za cenu, kterou s privrenyma ocima hodlam investovat do GPU?... a ktera je navic srovnatelna s 465 cca...

    takze potreboval bych rozhodnout (pokud mozno dnes, chtel bych je objednat, tak snad mi je nikdo nevyfoukne)

    bud:
    http://www.it-point.cz/?Mode=Sti&StiId=65331

    nebo:
    http://www.asus.cd/komponenty-2/gainward-vga-gtx-470-1280mb-gddr5-384bit-pcie-2xdvi-hdmi/

    (asi tam bude prd rozdil, a pokud je nekdo nezkousel primo doma, tak tezko asi bude vedet, jestli je vetrak v poho, ale stejne, jste machri, takze se necham presvedcit..)

    budu vdecny za kazde poznatky.. dik
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    HNIZDO: Kachna, bohuzel:
    Update: Igor Staněk, PR manažer nVidie pro region EMEA, nás informoval, že jsme se nechali nachytat na novinářskou kachnu. Ve skutečnosti se žádný nástupce GeForce GTX 480, minimálně do listopadu/novembra, nechystá.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Lidi pls pomocte mi. Stratos zase siri smrady ohledne toho, kolik zere GTX480 a jak nvidia lze o TDP. Udelal jsem nasledujici vypocet vychazejici z PCT domerovani skutcne spotreby Furmarkem:

    ----
    Kolik muze mit 5870ka v idle? 20W? OK, rekneme 25W na strane zasuvky.

    IDLE spotreba 5870 sestavy: 180W
    IDLE bez GPU:155W.

    LOAD GTX480: 433W

    Rozdil IDLE-LOAD 433-155=278W, rekneme 280W.
    Nicmene neco navic zere i zatizeny CPU, i kdyz je zatizen ve Furmarku je jednim vlaknem, rekneme +40W na CPU.

    Cili na GPU zbyva 240W na strane zasuvky - neco se ale ztrati na zdroji.

    Predpokladejme ucinnost zdroje 85%. Tj. 240*0.85= 204W.

    Z toho plyne, ze Obrovi brala GTX480W cca 200W cisteho. +-. Do limitu zbyva 50W.

    ---

    Seknul jsem se nekde?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Tak to ja taky zejo.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    no jo tak ATi, víííš co, na ty Roe chčije! :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: TAk to by bylo jasny. Ale nemyslim ze po trech reivizch tam bude nejakej podobnej pruser. Treba ATI mela vadnej AA resolve celou jednu generaci a nedelali s tim nic.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: no ono je dost mozny, ze zjistili u 470ky nejakej pruser a zachovaj se stejne jako s 280, nic nereknou, stahnou a vydaj novou verzi. Ja ji reklamoval a okamzite mi ji vzali a vratili penize, na nic se neptali, imho jasny znameni, ze s tema kartama neco nebylo ok :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: Jasne, ale imho nemuzou mit nic slozitejsiho, nez upravenych par hornich metalayers. Vic nemohli stihnout. Ani kdyby zacali v momente, kdyz finalizovali soucasnou revizi.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: zas takova blbost to byt nemusi, podivej se jak rychle stahli GTX280 rev. 1, ja ji koupil skoro hned, co ji vydali a do dvou mesicu ji nahradili GTX285kou....
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ROENICK: Apropo, co si myslite o tom, ze nvidia prestane dodavat GTX470?
    http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/faith/end-of-the-road-for-gtx470/
    Imho je to blbost, vyrobci by nvidii asi ukrizovali (co s linkama na gtx470, co nahradni modely?). Pokud ovsem nvidia nepripravuje novou revizi. Imho to je taky blbost, je to moc brzo.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    Svět hardware - EVGA uvádí novou přetaktovanou GeForce GTX 470
    http://www.svethardware.cz/art_doc-5298E02FF4F30B8AC125772C00650D94.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam