• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ROENICK: Jo, zdroj je jak jsem rikal niz, 600W Seasonic nebo Fortron by stacil, ale holt marketing.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    HNIZDO: zdroj je slusne prehnanej...ale ten Freezer je velmi dobrej chladic, jsou uz lepsi ale rozhodne neurazi. Spis byva slyset kdyz hodne toci...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    WOLFE: Aha, tak to jsem prehlid. Cekal bych, ze u predpripravene sestavy to nebudou vyzadovat...
    WOLFE
    WOLFE --- ---
    Ale ano, platim (ale mam aspon celu bednu v zaruke, nielen komponenty)
    (SL010 !sMSIF KOMPLETACE + OŽIVENÍ + TEST + ZAHOŘENÍ 1 Vyřízeno 19,97 € 19,97 € 23,76 €).
    Inak uz som na tom presiel Mafiu 2. Som este nezazil, aby som medzi hrou a inou aplikaciou mohol prepinat ako keby to bola kalkulacka a notepad. Normalne som musel cakat kym to vyperie a vyzmycha hardisk a potom sa to po par sekundach niekedy dokonca aj po vyse minute objavilo :)
    Teraz je to zalezitost pol sekundy.
    Inak na tej novej kupenej (na starom kompe, ktore zajtra odvezie svokor svagrinkam) grafickej karte GT 240, ci ako to bolo som skusal mafiu (cisto len ako vizualny benchmark) a mozem povedat ze na maximalnych deailoch to ponekud sekalo.
    Na starej 6600 GT to tak a viac sekalo na uplne najnizsich detailoch a znizenom rozliseni.
    Na novom kompe na GTX 480, to ani nemihlo.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    WOLFE: Rikam, rozdil v cene komponent je, ale neplatis montaz.
    WOLFE
    WOLFE --- ---
    Ad predrazene, ked som sa pozrel na samostatne komponenty tak vychadzali lacnejsie (hlavne grafika)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    WOLFE: Mne to neprijde predrazene, cena komponent a sestaveni celkem sedi. Osobne bych zvolil podstatne lepsi chladic cpu, slabsi zdroj s lepsim pomerem cena/vykon, a vypalovacku Samsung. V zasade jen detaily. Nemel bych problem si to postavit doma na stul. Prodlouzeni zaruky na grafarnu a desku je super moznost.
    WOLFE
    WOLFE --- ---
    http://www.alza.sk/alza-gamebox-msi-fermi-edt-d166478.htm
    Je to dost predrazene, ale mam zaruku aj na zlozenie aj na komponenty a doviezli mi to pekne domov a nemusim sa bat ze mi tam kamos trebars nieco zle zlozi atd...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    WOLFE: Myslim zes udelal dobre, pak nahod fotky toho velkeho stroje at si zaslintame.
    WOLFE
    WOLFE --- ---
    Takze nakoniec som im kupil VGA GeForce Gainward GT240 512MB DDR5 DVI HDMI PCX
    a slape to v pohode. :)
    A uz mi ups prinieslo aj moj novy pocitac GeForce GTX480, intel i7, gb ram (, ale este im chcem nejak upravit tento), uz sa tesim !!! :)
    Mam k tomu zdarma na stiahnutie Mafia 2, Assassin's Creed 2 a dokonca este nejaku dalsiu hru podla vlastneho vyberu.
    WOLFE
    WOLFE --- ---
    HNIZDO: Ako som pisal ja sa do hardware absolutne nevyznam.
    Ja som myslel, ze to je nieco ako USB napriklad, ze mozes mat usb (2.0 alebo 3.0) superrychly flashdisk, ked mas na PC usb 1 tak z toho viac nevymackas. Tak som myslel, ze to bude nieco podobne s verziou PCI-Express.
    Takze je to 1.0 16x.
    Pre istotu tu je kompletny vycuc http://pastebin.com/LpXjGLdj
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    WOLFE: nedam za to ruku do ohne ale kazda karta co jsem si za posledni roky koupil nebo nekomu tak mela treba 2x DVI ale mela u sebe redukce na VGA
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    WOLFE: Musis se mrknout na web vyrobce. Eshopy maji casto spatne popisky.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    WOLFE: Kolega nevi o cem mluvi. U karet teto tridy je rozdil mezi 1.0 a 2.0 nemeritelny. Nepozoruju rozdil ani na sve GTX470 - mam 1.0 a benchmarky mam stejne jako lidi s 2.0.
    WOLFE
    WOLFE --- ---
    A este som zabudol. Kolega ma upozornil, ze ak mam PCI-express 1 tak karta do PCI-e 2.0 dost o nicom.
    WOLFE
    WOLFE --- ---
    Ta Alza ma bordel...
    Pri jednej karte ma uvedene v kratkom popisku 1GB ale v specifikaciach dole 512mb
    A este nie je napisane ze to ma VGA konektor (musi byt kvoli tomu ze maju stary monitor) ale na obrazku je...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    WOLFE: Nevim proc to beha 8x, muze to byt spatne nadetekovane, spatne identifikovane (tj. program keca) atd. Novy bios, ovladace, znas to.
    WOLFE
    WOLFE --- ---
    Aj som zabudol, ale inak v prvom prispevku som to aj pisal (takym tym malinkym pismom) ze to je DFI Infinity nF4 ultra...
    WOLFE
    WOLFE --- ---
    Ja som blllb, som si neuvedomoval, ze doprovodne veci (cd s ovladacmi) ktore im chcem dat mam v krabici od mainboardu (keby som sa lepsie pozrel co im davam) a tam vzadu je napisane "PCI EXPRESS x 16 is two times faster than AGP 8x and fantastic performance" takze to asi bude predsa len 16x.
    Vo vnutri je dokonca manual (!!!)
    Tam je teda napisane PCI Express 1x + PCI Express 1x (to su take tie uzke sloty) + PCI Express 16x (jediny slot kam sa da ta karta pichnut :D)


    Ale graficka karta GeForce 6600GT sama o sebe je tiez 16x, tak preco mi 2 programy ukazuju, ze mi to beha na 8x ?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    WOLFE: Asi bude nejlepsi kdyz nahodis presny typ mobo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam