• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia Kepler vs AMD GCN has a clear winner | SemiAccurate
    http://semiaccurate.com/2012/01/19/nvidia-kepler-vs-amd-gcn-has-a-clear-winner/
    Wow, obdoba 560ky...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce Kepler 104 (GK104) Packs 256-bit GDDR5 Memory Bus, 225W TDP | techPowerUp
    http://www.techpowerup.com/159009/GeForce-Kepler-104-(GK104)-Packs-256-bit-GDDR5-Memory-Bus-225W-TDP.html
    je nejak zivo, na to ze zaciname za 4 mesice...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    WWW.OBR-HARDWARE.COM - OBRovsky Blog: Exclusive - 28nm GeForce Specs ....
    http://www.obr-hardware.com/2012/01/exclusive-28nm-geforce-specs.html

    CES started and there always someone leak a behind the scenes informations. I heard some specs of first Kepler-based GeForce VGA. Specifications are shown in the picture above. This is probably the successor of the GeForce GTX 560Ti, which would be about 10-15 percent over the current GeForce GTX 580. This brings us to a common level with the Radeon HD 7950 and HD 7970. Power consumption is good, no problem with clocking GPU above 1100 MHz. Please note that this is unofficial info ... Believe it or not, time will tell.

    PS. Launch is sooner than you (and me) thought ... :)

    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    DEVCAGER: 16GB je na práci s grafikou dnes tak akorát nejméně a je navíc velmi levná, udělej si na ní RAMdisk (např. kolem 8GB nebo více) a namapuj na něj ve PS - preferences - performance scratch disk, pojede to krásně bez dotyku na HDD
    nebo zbylé RAM Memory usage dej taky na 8GB a více a mělo by to být v pohodě

    OpenGL akcelerace jede snad na všech grafikách (minimálně NVIDIA od jádra G80 - 8600GT např.), takže je to úplně jedno co zvolíš...

    SSD tedy na to tolik nepotřebuješ, ale jako pokud zbydou peníze tak je to mnohem lepší.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    nVidia GTR 785?
    http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?278154-nVidia-GTR-785

    Temer urcite fake, ale hlasit se to musi.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DEVCAGER: Aha, tak pokud mas takto nastavene naroky, tak to je jina :) Ale pokud se mam drzet toho co si napsal nize, tak 560Ti je minimum.
    DEVCAGER
    DEVCAGER --- ---
    HNIZDO: tak jako ja pařil i Battlefield 3 na ATI 3600 (512MB) :D a dalo se to pěkně :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DEVCAGER: Jako 430 nebo 550 - na novy narocnejsi hry? Tak to asi urcite ne. GTX560/570/580 podle tve penezenky.
    DEVCAGER
    DEVCAGER --- ---
    DAVIDOWITCH: Dík. Ale mam omezenej rozpočet :) Ostatní komponenty snad nějak dohromady dam. SSD na systém a programy určitě. Ty RAMky nevim. Jak píšu nedělám žádnou brutální grafiku. Jen to co jsem psal (žádný 3D rendery nebo animace, či stříhání videa), takže si myslim, že i 16 GB paměti je dost. Jde mi o tu grafiku nejvíc. Doporučujou mi 430 nebo 550. Prý stačí 1GB, tak nevim...
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    DEVCAGER: Tak uplne nahrubo bych rekl ze budes chtit intel i7 (pripadne novejsi) procesor, 8 nebo 16GB pameti, a nejakou vic highend grafiku co ma dost pameti. Delaj se GTX580 od NVIDIE se 3GB, "bezny" ATI maj 2GB, Quadra se 4-6GB asi nepotrebujes (ale nevim jestli neni nejaka specialni PS akcelerace co funguje jen na nich). Disky jsou ted drazsi, protoze spousta tovaren mela potize s nejakou potopou v oblasti, takze tam bych klidne koupil neco levnejsiho a pockal.
    Nevim jak se chova Photoshop k disku (jak moc na nej saha), ale pokud to furt neco chrousta, tak bys mohl zvlazit SSDcko.

    Jestli ti to da alespon orientacni predstavu kolem ktery se odpichnout dal (k tomu stropu treba).
    DEVCAGER
    DEVCAGER --- ---
    Ahoj,
    chci si postavit novej desktop. Jsem ilustrátor a potřebuju na tom makat ve PhotoShopu. Většinou pracuju s plátnem A3 na 600dpi (cca 10tis px) ve CMYKu. Potřeboval bych, aby mi na tom PS dobře šlapal. Občas taky hraju nějaký nový hry. Většinou ty graficky náročnější. Už strašně dlouho jsem se o HW nezajímal a úplně mi unikají modely grafických karet a vůbec už se v tom nevyznam. Nechci moc utrácet, jen chci, aby mi to nějakou dobu vydrželo. Bohužel nemám finanční strop, protože budu stavět celej desktop a nevím na kolik mi jednotlivé komponenty vyjdou. Poradíte mi kam sáhnout? Díky!
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia Echelon: 10nm GPU pro rok 2017 s 2048 stream procesory? | Diit
    http://diit.cz/clanek/nvidia-echelon-10nm-gpu-pro-rok-2017-s-2048-stream-procesory
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    MJUGEN: Tak visjak. NVIDIA se fakt hodne snazi to vysvetlit po lopate (holt to neni jednoduchy, ani ignorovatelny jako vetsina veci co se deje v CPU), a vic nez k tomu uvolni NVIDIA zase neni kde sehnat.
    Nevim o cem by musela bejt disertacka, aby ses tam dozvedel neco o vnitrnostech Fermi co se v tech ofiko materialech nedovis.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    DAVIDOWITCH: obávám se, že pravdu díš... zatím všude stejný kecy, jak kdyby to všichni bezhlavě opsali z NVIDIA whitepaper...

    nikde nic polopaticky vysvětleno a znázorněno...


    HNIZDO: něco už jsem prošel, ale nic význemně zajímavého (viz nahoře).
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Tak on ti tam nikdo nenapise vic nez si prectes v CUDA Programming guide, obavam se.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MJUGEN: Nemam, ale pokud neco podobneho najdes, budu velmi zavazan, pokud to sem hodis. V kazdem pripade se mrkni na stranky cvut fel, katedra mikroelektroniky nebo pocitacu, jsou tam diplomky, mozna tam ta architektura bude zpracovana. Dokonce muzes zkusit telefon, podobne dotazy tam bezne dostavali.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    Potřeboval bych najít pěkně zpracovanou bakalářku nebo diplomku/disertačku se zaměřením na architekturu NVIDIA Fermi.

    Nebo jiný pěkně napsaný a srozumitelný článek o tom jak to vypadá, pracuje, funguje, o jádru, sběrnici, paměti a pod. díky za jakékoli info
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Testovan vliv PCIe3
    Does PCIe 3.0 matter for today's GPUs? We test with the Radeon HD 7970 by VR-Zone.com
    http://vr-zone.com/articles/does-pcie-3.0-matter-for-today-s-gpus-we-test-with-the-radeon-hd-7970-updated-23-12-/14306.html#
    Imho ale nezvolili stastnou metodiku - propustnost sbernice, pokud jsou rezervy, neovlivnuje ani tak prumerne vysledky, ale minima... Takze to nekdo musi vyzkouset v Metru v XHD.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam