• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DAVIDOWITCH: Nebo jsi to myslel jako Název vs Price-range?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DAVIDOWITCH: Oproti populárnímu meme, NVIDIA nikdy s price-range a názvy problémy neměla.

    Mě se označení TI zatím, ze všech pokusů jak to dělat líbí nejvíc.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    opět
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    MCKIDNEY: Neni to jen veci prejmenovani?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ono já nemám nic proti ceně ani ani výkonu, abych nevypadal jako škrt.

    Spíš bych měl problém, kdyby to byla opět nejrychlejší varianta X60, protože to znamená krok zpět v ceně grafických karet (560TI je mírně zdražena, ale pořád je to do 6.5k)

    Pokud by to vyšlo jako 660TI a museli by jsme kupovat SE/55/NonTI shity, jenom aby jsme se vešli do té cenové skupiny, tak bych byl asi nespokojenej.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Pokud by "GK104" mela vykon +- jako 7970 a cenu okolo 8k s DPH, byl bych navysost spokojen. Jeste uvidime co prinese plnej Kepler pokud vubec bude.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: No nevím, pokud to má být jak říkal DAVIDOWITCH: Tak to bude hodně velký skok.

    560TI nebylo žádný velký překvápko a price tag vyskočil o nějakých 15%.
    Pokud to překoná 7970, tka to bude sakra velké překvápko a 9600 s daní by měl to potvrdilo.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Tak mne ex-spoluzak (toho casu pracujici na developmentu OptiXu u NVIDIA) uklidnil, ze zadny ultraprekvapka mne necekaj.
    Ale doslo mi neco zajimavyho. O Fermi se vedelo jak vypada uvnitr pomerne hodne dlouho predem. Prosvihl sem podobnej announcement pro Keplera, nebo nebyl, nebo si Fermi pamatuju blbe a "dlouho predem" to bylo kvuli prusvihum s jeho uvedenim na trh?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: Stale to ma prekonat 7970. Nyni se hovori o cene $400, coz dela nejakych 9600Kc s dani. To je nastupni cena GTX470, coz by za dane situace celkem sedelo.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Hmm jestli to opravdu překoná 580, tak to bude hustě drahý. 560TI dostala slušný navýšený price tag a to byla mezi 470 a 480
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Z fora PCT udajny citat Obra:

    však jsem vám to říkal, výkon, spotřeba, provozní vlastnosti jsou lepší než HD 7970, to je celé ... cena se nám proti původním plánům ale posunula výše, to ale každém muselo být jasné, že NV není charita ani náhodou ... ale high cost firma, škoda že nemůžu říct víc, ale už brzy vše vpluje ven, někdo z novinářů příští týden něco vynese ... ne já!

    historicky je to nastupce GTX 560 Ti, vykonem jde ale o ultra high-end jez porazi nejvykonejsi jednocipovku konkurence a tedy nastupce za GTX 580, to vse dokaze s mensim jadrem, mensi spotrebou, mensi pameti ... absolutni high end bude pozdeji (znam specifikace) a bude s klidem konkurovat s jednim GPU dvoucipovce HD 7990 ... jinak GK110 bylo zruseno, jadro pro ultra High-end se jmenuje jinak ... GK110 ve specifikaci jake melo byt bylo nevyrobitelne

    Fotka eng. samplu

    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    MCKIDNEY: Prave ze jo. Ale ted mi prislo ze jako prvni ma vyjit GK104, coz by naznacovalo 460 jako prvni. (480 byla 110, ale je mozny ze menej znaceni)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DAVIDOWITCH: Nevyšlá náhodou 470/480 před 460? A tím nemyslím 450ti co nazývali 460 ;)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    HNIZDO: Ja to pouzivam na research. A ted mam neco na spadnuti. Takze pokud vyjde 680ka a bude to dobry, bude to super. Pokud ale bude vyrazne jina nez 580ka, budu mit problemy.
    (A moje 580ka mne pekne sere, protoze sou tam vecne problemy s memory managementem, v CUDA)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DAVIDOWITCH: Podle toho co radsi :) Ja jsem zil v domneni, ze casovy rozdil mezi 104kou, tedy 660Ti, a plnou 680kou, tedy 512bit 300W monstrem, bude mnoho mesicu. Ale pak Crux na foru rikal, ze mezi nimi bude asi mesic. A ve mne vzplanul takovy nicotny soukromomajetnicky chtic a zacinam silhat po 680ce, cert vem 15 tacu.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Ja mel z toho 104 kodu pocit ze prave prvni pujdou 660ky apod. Tj. ze nvidia zmeni policy a nejdriv pusti midrange a az pak trhace asfaltu. Ted nevim jestli bejt nadsenej nebo zklamanej :-D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Bych raději kdyby někdom leaknul jak moc opozdí 660 a kolik to bude stát. Tak snad to nebude dlouho
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Tak nejake novinky o kepleru:

    vydani 23.3.:

    Svět hardware - Karty NVIDIA s GK104 dorazí ještě v březnu
    http://www.svethardware.cz/art_doc-8EA9C3A9510D3EEAC12579B5003327B1.html


    Hype od nvidie:
    Nvidia: GeForce "Kepler" Graphics Processors Will Be Unbeatable - X-bit labs
    http://www.xbitlabs.com/news/graphics/display/20120301203127_Nvidia_GeForce_Kepler_Graphics_Processors_Will_Be_Unbeatable.html?TB_iframe=true&height=650&width=850

    V priloze udajne DSP GK100

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak výkonově je to teď zanedbatelné.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak kupovat 1GB je podle mě špatná volba. 1GB karty budou zastarávat mnohem rychleji a nestojí to za +- 600,-

    Od 560TI s 2GB můžeš očekávat životnost ještě tak 2 roky, než začne rychle zastarávat. 1GB karty pořád stačí na 90% her, ale očekávám, že do roka se to změní. Už jenom tím, že přijde nový Unreal engine.


    HNIZDO: Nebo BF3, nebo Deus Ex nebo další :D

    jám mám 2GB už od 460tky a podle Afterburneru překonávám 1GB naprosto pravidelně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam