• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    IMOLOL: Tak to zkontroluj celé, tím myslím to PWM a FPS a pak reklamuj
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    MCKIDNEY: ve skříni je chládek, krom grafiky teda :) na desktopu je kolem 35 - 40 stupňů, ale když pustím nějakou game vyskočí výkon na sto a už se peče. Zkusil jsem v afterburneru pustit ventilátor na max, ale nepomohlo. Drivery jsou offic nvidia, full release.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    IMOLOL: Krom reklamace a bordelu ve skříni.
    BTW: Mrkni na to, že nemáš BETA drivery, tam se to stává bežně.

    Spust MSI afterburner (EVGA a podobné buildy stojí za hovno ty nepoužívat) a sleduj jak se teplota pohybuje v rámci vytížení a rychlosti ventilátoru. Typicky se tu stane bug (Zvlášt v BETA driverech), že nefunguje PWM a grafika nereguluje otáčky korektně.

    No a poslední věc je koukni se, zda ti daná aplikace nebuguje. Trpí tím všechny druhy her, nejenom FPS. Například SC2 a Diablo topí karty co nemají zapnutý limit/VSync tím, že místy to ženou na 300+ FPS
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    Zdravím, rychlý dotaz. Mám zhruba třičtvrtě roku tohle : http://www.czc.cz/gigabyte-gtx-560-ti-soc-gv-n560so-1gi-1gb-pci-e/86271/produkt a po nedávným updatu driverů se začala přehřívat, za což určitě můžou i ty teploty posledních dní. Any tips and tricks jak tomu předejít?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ty jo to je drama :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Konec microstutteringu? Srovnání GeForce GTX 690 s CrossFire HD 7970 | ExtraHardware
    http://extrahardware.cnews.cz/clanky/konec-microstutteringu-srovnani-geforce-gtx-690-s-crossfire-hd-7970

    zda se ze to funguje..
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Mne napadlo E3 nebo GTC, ale to by asi nebylo v cechach.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DAVIDOWITCH: Pravni rad nezna neco jako provokace, nastesti. Na trestnost to nebude mit vliv. Umysl v tomhle pripade neprokazes, pokud nenajdes napr. svedka ktery popise, jak se na to obr dopredu pripravoval.

    btw nevite kde a proc byli spolu na hotelu?
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    HNIZDO: Jo, tenhle omyl mi taky pripomel zakladku :-)
    Myslim ze jestli dojde na soud, bude jeste celkem vtipny, s tim jak na nej OBR neustale na blogu utoci by to sikovnej obhajce mohl vest jako umyslnou provokaci...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DAVIDOWITCH: LOL, prej neumyslne polil hlavu pivem :) To ke Stachujovi docela sedi. Bude pekne smrdet -rika se ze lez smrdi.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    DRAGON: No, on pise za uslou mzdu, a sem pomerne predvedcenej ze kdyby tim vznikla skoda nekomu dalsimu, tak si musi zalovat separatne.
    Ale je fakt, ze kdykoliv mam pocit ze nasemu pravu rozumim, tak mne nekdo nebo neco vyvede z omylu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DAVIDOWITCH: nejde jen o to, kolik bere on, ale kolik prace neodvede a diky tomu prijdou dalsi lide o penize, napriklad.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Ono to sem sice nepatri, ale nejspis tu bude nejvetsi koncentrace OBRa na nyxu:
    Trestní oznámení na J.Stacha - § 221 - odnětí svobody až na dva roky! ~ OBR-HARDWARE
    http://www.obr-hardware.com/2012/06/trestni-oznameni-na-jstacha-221-odneti.html

    Takovej redaktor PCT bere desitky tisic tydne? tj. alespon 80k mesicne?
    PEJR
    PEJR --- ---
    MCKIDNEY: to je mi jasný, díky za odpovědi :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    http://en.wikipedia.org/wiki/GDDR5 Čtení k ohýnku.
    PS: Je to wikipedie ne zdroj
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PEJR: Bacha ten slider defakto taktuje kartu.
    Jinak DDR=Double Data Rate

    Takže karta běžela na standardním taktu 2050=4100. CZC/Gigabyte ji uvedl jako taktovanou 4200.

    Takže chyba je v popisu karty, protože bios očividně má standardní takt.
    PEJR
    PEJR --- ---
    MCKIDNEY: všecko se při zátěži nataktuje na max, jen paměti v NV monitoru nenaskočej na víc než 2460MHz

    nahodil jsem ten afterburner a ten měl na pamětech nastavenej taky jen 2050Mhz a slider mě pustil nastavit max na 2660MHz.. tak si říkam kde se stala chyba? resp je to vůbec chyba?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Můžeš si nainstaloval MSI afterburner a sledovat to v grafu.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Paměti i Jádro se stupnují v závislosti na požadavcích.

    Pokud nepoužíváš Beta ovladače, nijak bych se toho nebál
    PEJR
    PEJR --- ---
    Zdravim, měl bych takovej dotaz. Koupil jsem si GTX 550 Ti, která má napsáno, že má paměti taktovaný na 4200MHz, ale v kompu vidim jen 2050MHz. Může to mít nějakej vliv na výkon, případně můžu s tim něco udělat?

    Deska Asus P5Q-EM - Intel G45, DDR2, DVI+HDMI, s. 775 mATX
    Procesor Intel Core 2 Duo E7400, 2.8 GHz, s.775, BOX
    4x2 GB ddr2 800MHz ramky..

    grafika je to přesně tahle..
    GIGABYTE GTX 550 Ti HD Experience Series OC Edition1GB | CZC.cz
    http://www.czc.cz/gigabyte-gtx-550-ti-hd-experience-series-oc-edition1gb/100752/produkt?q-category-id=7edu87d26kgr5blkf3ig7o1p93&q-c-0-f_2027483=sGeForce+GTX+550+Ti
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    A koukam ze asi budu muset rozbit nejedno prasatko...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam