• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: a duvod konkretne by byl?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: No fanda zrovna ne, v neposledni rade proto, ze Asus sponzoruje ddebilworld. Co se tyce me soucasne P8Z77-V Deluze, mela tu vybavu co jsem chtel (napr. DTS-Connect s optikou, Displayport, 5 nezavislych programovatelnych fan regulatoru, rozlozeni zadniho panelu podle mych predstav - tedy zadny zkurveny VGA analog vystup atd., 8 sata, dve sitovky). Puvodne jsem chtel MSI GD80, ale Asus je lip vybavenej.
    A to jsem jeste nevedel ze AI suite je dost dobrej kus softu.
    Cili MSI vypadla, a zbejva Gigabajt. Ani s pistoli v zadech. Jejich sw je prisernej, a podpora otalne nahovno.

    DRAGON: Ani s brokovnici v prdeli.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja desku poridil ASRock Extreme 6 a sem velmi velmi spokojeny, je to brutal deska. Staci jen vylezt z klasickeho "nekoupim nic jineho nez Giga, Asus nebo MSI" a najednou mate desku, ktera je srovnatelna u konkurence s modelama za 7 a vic tisic :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Zkoušel jsem i toto:
    Thermalright Ultimate CPU Cooling Solutions! USA
    http://www.thermalright.com/html/products/vga_cooler/t-rad2_gtx.html
    Pro 470tku, což má podobné termální vlastnosti jak 670. Ale i tak to byl hrozný oser, navíc člověk riskuje ramky a montáž.

    DRAGON: prof. Hnizdo je velký fanda asusu, já to taky nechápu. Speciálně u desek ;)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: vsak to je taky spravny, nekupovat moc levny sunky, se mi to vzdycky vymstilo, takhle mi to v klidu na pet let vydrzi, uz moc neparim, takze myslim ze to vydrzi
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: jasny, to chapu, ja bych si asus nikdy nekoupil, uz nikdy :) zklamaly mne dve desky a jedna GTXka 285, uz komponentum neverim, pouze notebookum (Zenbook) :)

    jasne, design je ciste subjektivni vec, vsak ja ti ji nepomlouvam, ou nou ;)

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: Ja ji koupil za 5k9, a muzu rict, ze tissi, lepsi a chladici case jsem nevidel.
    Jinak ja na cenu komponent moc nehledim, beru to oduvodnitelne nejlepsi, Seasonic Platinum 860 je priklad (koupen za 4k5, normalne 5k5).
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Skříň mám obdobnou 500R co se týče funkčnosti a o 75% by se mě mohlo zdát ;)

    Design je subjektivní a demografie lidí co koupí tower za 7k, nebo na kolika začíná, je taky malá.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: Jinak za ty prachy skvela kysna, bookmarked.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: Napr. FC3 bez VSYNC jadro zahreje po delsi dobe na 72st., a ta karta je furt ticha. Spotreba jadra se dle Afterburneru pohybuje mezi 70-75%. Otazky neprekroci 48% (coz je malo platne bez porovnani).

    DRAGON: Jop. Kdyz jsem to kupoval, mela v tu dobu nejlepsi chalzeni pro OC edice. Myslim ze dneska je lepsi jen Asus, i kdyz ne vsechny jeho DC2 edice jsou dobre.

    DRAGON: Technicky fakt dobre... Tedy kdyz nznas Fortessku :) viz MCKIDNEY Design je subjektivni. Ja FT02 povazuji za prezirave elegantni, ale nekomu muze prijit malo extravagantni :)
    DRAGON: Spicka.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: ta se mi nelibi :) ta moje je takova Army military, heh
    a zvuk bude v pohode naprosto az vymenim ty vetraky prave
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Mělo to být: prokop HNIZDO Někde se to po cestě ztratilo ;)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: To je jak fractal, super skříň, ale hluk extra neizoluje a a chlazení spíš umožnuje, než napomáhá. Za ty prachy luxus.
    Pokud se nepletu prokop má:
    SilverStone Technology Co., Ltd.- FT02
    http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=242&area=en
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    a k tomu tenhle zdroj, myslim ze v poho :) cimz chci jeste jednou podekovat panu Hnizdovi za pomoc pri vyberu ;)

    Corsair AX750 | Alza.cz
    http://www.alza.cz/corsair-ax750-d180028.htm
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jinak skrin sem vzal tuhle a je naprosto bozi, primo ma na strope misto na ten Corsair hydro seriesH100i

    Corsair 500R Carbide Series černá | Alza.cz
    http://www.alza.cz/corsair-500r-carbide-series-cerna-d267442.htm

    neni potreba sroubovak, je z pevnejch materialu, prijemny front panel, ma u sebe USB3 header, spoustu mista na HDD's, PSU dole, nahore misto na pomalej vetrak, krasa, spokojenost
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: tuhle?
    GIGABYTE N670OC-2GD | Alza.cz
    http://www.alza.cz/gigabyte-n670oc-2gd-d328549.htm
    tu sem prave chtel, ale ta je pry hlucnejsi dle recenzi na netu nez ta MSI. Tak z ni seslo nakonec... bohuzel zas na tu MSI nejde nasadit referencni vodni blok, pac je prodlouzena, takze na ni pujdou proste noctuy :)

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Ty máš taky 670tku ne? Jako ono ji moc her přes 60% nedostane.. Zkus to ale mimo skříň zatím i ty nejlepší vapory jsem neviděl tiché. Většina jenom prodlouží tu dobu, než se jádro zahřeje.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pokud neznáš: MSI Afterburner a sledovat jak se hra vyvíjí. Většina nemá korektní práci s FPS, takže to bohužel je hra od hry. Například u DMC funguje vsync jenom mimo skriptované animace :P Nebo má můj monitor 97-113Hz ;) Takže vnutit přes drivery a podobně.

    Nicméně při adaptivním zamčení na 60 jsem schopný hrát hodně her tiše
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: Ja mam gigabyte 3xwindforce, a karta je zatezi v podstate nehlucna, s vyjimkou kombustoru/furmarku. Je pravda ze mam asi nejlepsi vzduchem chlazenou skrin na svete, a samotna karta ma velmi dobre nastaveny otackovy profil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam