• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Sleduj tu hru, zjisti zda FrameDrop je spojený s ingame, nebo se děje bez ohledu na současnou scénu ve hře.

    Sleduj jak dlouho trvá (Proto tě odkazuji na nástupce RivaTuner.) jak se v tu chvíli chová zátěž GPU, GRAM, RAM atd.

    Naprostá většina framedrop co jsem kdy zažil neměla s GPU nic společného.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: To jsou obě hry, co mají FPS přímo vztažené k zátěži CPU.

    Ale asi jsme se nepochopili, Frame Drop není problém, ale symptom a je takhle nemuzes napsat mam problem s frame drop.
    KORAL
    KORAL --- ---
    HNIZDO: D3 a PS2(PlanetSide2). Ale sleduji to i u jiných her. Tyto dvě, ale hraji nejvíce aktuálně.

    MCKIDNEY: Drivery jsem zkoušel různé verze. Též jsem zkusil reinstal PC a instalaci nejnovějších ovladačů od výrobce desky a chipsetu. Téz zvukovka a sítovka.

    Se základy řešení sem obeznámen. Ale na tohle nemužu přijít. Přikládal jsem dříve problém CPU (měl jsem i7 930), že nezvládá výkonově. A proto jsem povýšil. Ale problém nezmizel.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KORAL: Jaka hra/hry? Neni to nahodou Watch Dogs?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    FPS drop je specifický moment v provozu, který jasně identifikuješ.

    Máš problém s častým výskytem FPS drop?

    Zkus prvně nainstalovat MSI Afterburner - pokročilé grafy / záznamy ti řeknou co se děje (Počítej s menším poklesem díky CPU potřebnému k monitoringu, ale na I5 to moc nebude.)

    FPS drop jako takový by měl být snadno identifikovaný mezi grafy (Existují návody jak tam dodat i další HW pokud to bude nutné)

    Pokud ti hra špatně běží, tak spíš koukej na verzi Driverů, hraje velkou roli
    KORAL
    KORAL --- ---
    Řeším jeden problém se svou grafikou.
    Mám tuto grafickou kartu :
    http://www.alza.cz/zotac-geforce-gtx680-2gb-ddr5-standard-edition-d311333.htm#popis
    K tomu tento CPU :
    http://www.alza.cz/intel-core-i5-4670k-d430873.htm
    A tyto paměti (použité jen 2 ks ze 3ks):
    http://www.alza.cz/zeppelin-6gb-kit-ddr3-1600mhz-d119958.htm
    http://www.alza.cz/patriot-6gb-kit-ddr3-1600mhz-cl9-viper-series-d134702.htm#popis
    Zdroj : http://www.alza.cz/fortron-black-power-550w-d126408.htm#popis
    Monitor mám DELL 24" 1920x1200.

    Problém je, že mám strašný FPS drop a to i na rozlišení 1920x1080. Dle referencí od kamarádů. kteří hrají na podobném rozlišení a třeba horší kartě, tam drop nemají, při stejných akcích a místech.
    Nápad, kde by mohl být problém ?

    Díky
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Nic o tom poradne nevime.
    Vime jenom nasledujici:
    - Velká šance, že si počkáním 1/2 roku získáš extra rok provozu
    - ceny se budou stabilizovat 3-4 měsíce pro entry level karty (850TI/860)
    - Malá šance, že to nějakým způsobem zmrší.

    Určitě neočekáváme nárůst jako byl s 4XX, určitě neočekáváme změnu toho jak karty fungují, určitě to nebude celá vlna nových Features, jako s 6XX.

    Vzhledem k tomu na čem funguješ teď je to otázka do pranice.
    Já ti řeknu, že ten rozdíl je tak obrovský, že rozdíl mezi 760 a 860 bude trpasličí.
    Jiný ti může říct, že když už máš takovou kartu takhle dlouho, tak tě dalších 3/4 roku neodradí.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    EAT_ME: Neni znamo. Podle 750/Ti je architektura vyrazne efektivnejsi, ale jestli se da efektivita transformovat do vykonu zatim nevime. Muj nazor je takovy, ze to bude evoluce, ne revoluce. Maximalne revoluce ve spotrebe.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Ještě porovnání 760 s přicházejícíma 800 - Chystá se tam nějaká brutální změna co se výkonu týče, nebo ten rozdíl zas takovej nebude?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    EAT_ME: Výrobci se už liší především logisticky (Kde mají RMA, kdo ho tam vozí atd.)

    MSI je v tomhle ohledu průměr a není se čeho bát.

    Asus nabídne krom Pedigree výkonější chlazení. Gainward nabídne tichý provoz v menší zátěži (Karty mají vesměs 3 profily - Nulová zátěž (Dnes už prakticky neexistuje díky Flash a HD videu), Nízká zátěž (Karta běží relativně potichu), Velká zátěž (Karta dělá randál))

    Phantom není zázračně lepší v 3, ale je to velkž rozdíl v 2, takže při normální práci a hrách s nízkými nároky je to opravdu znatelný rozdíl.

    Rozhodnutí je na tobě, 300,- jsou pořád dovezený velký burger a hranolky ke hraní Watch Dogs :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    EAT_ME: MSI je v phoode, ona dneska vubec u tech nereferencnich karet je dulezita v podstate jen jedna vec: zaruka 3 roky.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    MCKIDNEY: Jo, hraju na 1xFullHD monitoru. Mam teda vedle ještě druhej s menším rozlišením, ale ten u her nemoužívám.

    MSI nebrat jen kvůli chladiči? Ta cena je lákavá :))
    Jinak Asus nevypadá zle. Dík za tip.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Just in case of trolls:
    5 is not 5 times :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Osobně jsem jich čistil jenom 5, ale vždy to byla otázka pouze klasické mechanické části a následné vyfoukání zbytku.

    Nikdy jsem nemusel sundat plastové plátky, abych se k tomu dostal (Co třeba MSI karty dělají jenom aby byly cool)

    Osobně kupuji jenom EVGA/Gainward/Asus. EVGA jsem nedoporučil, protože dělají nové chlazení se kterým nemám zkušenosti (Výrobce má dobrou reputaci, ale reputace v IT moc neznamená)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: okej, ja mam totiz opacny reference, proto mne zajima jak to vypada. imho ani jedna z tech karet neni spatna.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Phanton funguje super. Na Gayward nemám špatné reference ani já, ani lidi ve skupině rozumných.

    Cisteni chladicu delam mozna jednou za rok a rozhodně mě netrápí pár minut navíc. Navíc v tom osobně rozdíl nevidím.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: nic proti asusu, ale tim gaywardem ses si jistej? Ty jejich chladice nejsou zadnej med cistit a vykon taky zadnej zazrak.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Cena by při čekání neměla hrát roli.

    Co teď bude hrát roli je tvůj cenový strop (Ok +- 7k)
    Tvůj plán do budoucna.

    Podle toho co jsi tam měl doteď - chceš něco na 3-5 let. Na detailech ti moc nezáleží a hraješ na 1x FullHd monitoru. Platí to?

    Pokud ano, tak hledej kartu s 3, nebo 4GB paměti, 660/660TI/670/760/850TI/860 budou pravděpodobně jediné NVIDIA možnosti.

    Pokud vybíráš teď, tak 760 s 4GB zapadá dobře. MSI bych nebral.

    Vybral bych:
    Gainward GTX 760 Phantom 4GB 426018336-3033 + Kupon ke hře Watch Dogs v ceně 1299 Kč | CZC.cz
    http://www.czc.cz/gainward-gtx-760-phantom-4gb/139612/produkt
    ASUS ROG STRIKER-GTX760-P-4GD5 90YV05M0-M0NA00 | CZC.cz
    http://www.czc.cz/asus-rog-striker-gtx760-p-4gd5/152928/produkt

    Jsou to nejenom o trošku lepší karty, ale hlavně si můžeš být jistý, že za rok a pul nebudou v prodeji.
    Takže reklamace v CZC bude výměna za lepší, nebo vrácení peněz (RMA se prakticky nevejde do 30 dní.)
    Ovšem to platí jenom pro koupi jako Fyzická osoba
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    EAT_ME: 800 nahradi jako vzdycky celou predchozi radu, hypoteticky 850-860-870-880-..., pro tebe podstatne je kdy to bude.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    HNIZDO: Dík za odpověď. Já dost bojuju s cenou. Už těch 7k za tu 760 je strop, takže 800 se mě asi netýká. Leda by pak nižší řady cenově klesly.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam