• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    HNIZDO: pro sorvnani, moje GTX670 ma zakladni boost na 1202Mhz, a jde pretaktovat nad to presne o 40MHz.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RUM: Hele, je ti jasny, ze OC 970ky maj base clock okolo 1050, bost okolo 1200, a tedy ze stabilni OC na 1500 je sakra klika, nikoliv "nejde pretaktovat"?
    viz
    PCTuning • Zobrazit téma - GeForce GTX 980/970 - info, testy, recenze, zkušenosti
    http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=10&t=213006&start=960
    RUM
    RUM --- ---
    Pak ti dorazí mrcha, co nepůjde přetaktovat a v zátěži budou pískat cívky, že to budeš slyšet ještě ve vedlejším pokoji :-) ale třeba budeš mít štěstí. Ty grafiky jsou fakt loterie. Já mám gtx970 od msi i GB. Obě nahovno OC, obě nedají 1500MHz (jsem fakt klikař), ale msi píská o hodně méně než GB, o hlučnosti fanů nemluvě. Ano, nakonec jsem si nechal msi, protože GB na určitých taktech (1535mhz a výš) rovnou padá při startu benchmarku. Msi taky ale až po delší době a u ní jsem zdá se konečně našel stabilní OC 1470/8000. Testováno v apocalypse when demu a 3 dny v bf4.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: ok, pak si zkontroluj zaruku a cenu za dopravu - ja to ted zkusil a vypada to jako doprava zdarma
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: tohle riziko si uvědomuju, ale když vezmu v potaz, že na amazon.com je cena 630 dolarů (cca 13k), zatímco na amazon.de je cena 728 euro (cca 20k), tak lze předpokládat, že cena v alze/czc/wherever nebude o moc nižší, imho těch 7k rozdíl stojí za riziko, že budu měsíc a půl bez grafárny.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: upozornuju, ze reklamace taky amazon. V zahranici bych nikdy nekupoval tento druh zbozi. Maximalne tak procesory, kejsy, bezporuchove veci.
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: netušíš, jak je to s nákupem na amazonu? Koukal jsem, že amazon.com má tuhle kartu za krásnejch 630 doláčů (cca 13k kč), ale nevim, jestli by se srali s posíláním do Čech.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NELLI: vyrobci karet na nas tradicne serou a dostanem to posledni
    NELLI
    NELLI --- ---
    mě spíš zajímá, kdy ty kujvy konečně dodaj do Čech gigabyte gtx 980 g1 gaming edici ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Novinka: GeForce GTX 980 a GTX 970 mají své mobilní ekvivalenty, měly by přiblížit ... http://pctuning.tyden.cz/...ji-sve-mobilni-ekvivalenty-mely-by-priblizit-notebooky-stolnim-pocitacum
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nový svetový rekord, Švéd pretaktoval GTX 980 na 2208MHz http://pc.zoznam.sk/novinka/novy-svetovy-rekord-sved-pretaktoval-gtx-980-na-2208mhz
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Vsimate si doufam teto hrozinky: nvidia donutila masivne slevnit altruistickou amd. megalol.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    AMD pod tlakem Maxwellu výrazně zlevnilo Radeony R9 290 a R9 290X http://www.cnews.cz/amd-pod-tlakem-maxwellu-vyrazne-zlevnilo-radeony-r9-290-r9-290x
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RUM: Je to mozne, i kdyz MS s intelem uz na uprave dx pracovali pet let pred mantle, predevsim kvuli intelackym integrovanym grafikam. Otazkou zustava, jakym smerem by se to ubiralo bez mantle - cil byl pravdepodobne jiny.
    RUM
    RUM --- ---
    HNIZDO: ať už bylo účelem cokoliv, tak to určitě podnítilo vývoj dx12
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RUM: O mantle se pise hodne nesmyslu. Tohle je jeden z nich. API dneska neni bottleneck, porad je to jeste hw. Mantle ma akorat usnadnit pozici zoufale nedostatenych APU a slabsich cpu od amd. To je jeho skutecny ucel a taky jediny ucel. Crytek na nej kasle, cd projekt red na nej kasle. Prijde dz12 a nova generace opengl, a po mantle nestekne pes.
    RUM
    RUM --- ---
    HNIZDO: no v mantle se údajně měla zátěž na cpu rozprostřít na všechna jádra
    NELLI
    NELLI --- ---
    HNIZDO: to jsem si tak nějak myslel.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Windows 10 nebude mít HW podporu odladěnou v 2015. Takže opravdu nemá smysl to řešit.
    Nevím co je a bude pravdy na tom, že Windows 8 bude mít upgrade zdarma na 10.

    Ale už jsem začal s upgradem na 8.1, Haswell a GPU mě bude nečekat v průběhu 2015.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    HNIZDO: oprava "Win12 je o efektivite" - DX12+win10
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam