• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    RUM
    RUM --- ---
    No kdyby se mezi sebou alespoň neprali dva výrobci konzolí... přesně jak říkáš.. Vývojáři her se s tím nechtěj srát a ve výsledku na to doplatí všichni... Konzole budoucnosti je steam box, pro lidi, co chtějí funkční řešení out-of-box a přitom nebudou rozbíjet herní průmysl
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: No a ještě je výrazně odlišná správa paměti mezi PS4 a Xbox, takže hry nejde ani dobře unifikovat.

    Takže tu máme bordel na pár let dopředu.
    RUM
    RUM --- ---
    no já doufám, že se toho nechytnou další herní vývojáři, protože bych si rád v budoucnu pořídil 144Hz monitor s gsyncem nebo freesyncem podle toho co bude lepší, ale pokud budou hry běhat na 30FPS, tak můžu rovnou prodat celý PC a koupit si konzoli
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RUM: Kdyz zacinala ps3, mela nejen vetsi vykon, nez tehdejsi mnohonasobne drazsi herni PC, ale podstatne rozsahlejsi CPU a GPU featury. Dneska hw konzoli odpovida levnejsim hernim notebookum nebo pc za 10k bez OS. To je pak tezky.
    RUM
    RUM --- ---
    hmm aby jsme měli za chvíli vůbec na co využít ty grafický děla

    Far Cry 4 30 FPS Ubisoft | Diit.cz
    http://diit.cz/clanek/far-cry-4-30-fps-ubisoft
    RUM
    RUM --- ---
    Já mám v bf4 na ultra s msaa 4x kolem 120 fps, když zvednu rozlišení na 200% tak to padá klesá až na 30-40 fps při explozích.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BOD: Jsou různé typy použití.
    1) OS implementace
    2) 2D Surround
    3) 3D Surround

    Nelli mluví o 3 a to znamená, že všechny monitory se akcelerují naráz jako jeden. Ne že by ti kleslo FPS na 1/3 ale nároky jsou podstatně odlišné od klasického hraní.
    Testy na BF4 ti neřeknu, ale vím že u starších DX9 her jsi musel mít jednu z lepších 660TI a pod X70 bych určitě nešel a vzal co nejlepší konfiguraci paměti.
    (Monitory byly 1920x1080)

    OS implementace se projeví, speciálně při používání Flash a GPU akcelerovaných programů, ale na 970 s tím problémy mít nebudeš
    BOD
    BOD --- ---
    NELLI
    NELLI --- ---
    BOD: těžko říct, ale ve 4K se na HIGH v BF4 moc nechytá ani gtx 980, tudíž lepší to s gtx 970 určitě nebude.
    BOD
    BOD --- ---
    HNIZDO: co můžu čekat za fps při použití všech tří? nemám vůbec představu...
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    BOD: Jestli budes hrat jen na jednom, tak 970
    NELLI
    NELLI --- ---
    BOD: gtx 970?
    BOD
    BOD --- ---
    koukám po nové grafice na tři monitory, nerad bych šel pod 45fps v a3/bf4/ap. na high a nad cenu 14k, na desce mám, obávám se, místo jen na dvouslotovku, v hw se popravdě nevyznám, tak dík za každou radu..

    plán B je, že koupím nejlevnější kartu co utáhne 3 monitory na práci a hrát budu na jednom, stejně na to nemám skoro čas :)
    RUM
    RUM --- ---
    HNIZDO: aha, tak to nejsou pasivky ale 1 pasivek :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RUM: To je jeden pasiv
    RUM
    RUM --- ---
    HNIZDO: když už tam dali tak šílený VRM, tak to mohli nechat chladit velkým pasivem a ne pasivkama :-)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Značka Colorful uvádí na trh grafickou kartu GeForce GTX 980 v nereferenčním provedení iGame
    http://pctuning.tyden.cz/...i-na-trh-grafickou-kartu-geforce-gtx-980-v-nereferencnim-provedeni-igame

    Shuddup and take my money... All of it.
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    Galaxy uvádí jednoslotovou GeForce GTX 750 Ti | Svět hardware
    http://www.svethardware.cz/galaxy-uvadi-jednoslotovou-geforce-gtx-750-ti/39532
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RUM: jop, uz se to vseobnecne vi, ja bych jen dodal, ze pokud amd/nvidia dodava cipy vyrobci, je soucasti smlouvy rozmezi cen za vysledny produkt (kartu). vyrobce (nikoliv prodejce) tedy sam o sobe napriklad prodavat za 10% doporucene ceny nemuze, aby tak neposkodil cely business. ergo kladivko, informace ze amd nema se slevami zhola ni do cineni je de jure lziva. amd k tomu plosnemu slevneni minimalne musela dat souhlas, ale protoze zlevnuji _vsichni_, je i blbymu jasne, ze je to spolecna PR akce.
    mne jenom zarazilo, ze otevrene zkouseji taktiku "kupujte rychle, dalsi uz nebudou, vymenili tam zamky" behem launche konkurencniho produktu, protoze jsem to zatim za celou gpu historii nevidel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam