• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    VESPER_INDIGO: Takze co myslis, je dneska velky problem ty karty uchladit? ;)

    MCKIDNEY: hmm. Takze ten problem spociva v tom, ze vyrobce chlazeni nedosahuje pri 180w vyrazne nizsich hodnot dBa, nez 250W karty?
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    HNIZDO: já jsem z téhle situace uplně paf. Už léta letoucí jsem řešil tichost počítače tak, aby když jdu spát a dojede seriál a nechce se mi vypínat počítač, abych ho nejlépe vůbec neslyšel.

    30 dB větráček tenkrát bylo špatné. Ostatní by ho popsali hlučný asi středně, ale na mě až moc. Kolem 25 začaly být tiché a kolem 17 a níž začala hranice nehlučnosti na 20 cm od počítače, kde ostatní prvky byly v idlu.

    Nedávno jsem si pořídil díky skvělým recenzím MSI GTX 960 s tím, že má mít cca 30 dB, ale že je uplně tichá. Tak jsem se děsil, co to bude za bzučák a ona je v největším loadu asi tak nehlučná jako kdysi ony 12" větráčky pod 17 dB. Kdysi. Protože dnes tomu korunu dávají tyhle obyčejné 12" kupované s popisem 8-15 dB, které slyším jasně přes celou místnost.

    dB jsou zrádné a ošklivé.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    2006 146W 46dBA
    2013 250W 40dBA
    2015 250W 41dBA
    2016 180W 39dBA

    Ne opravdu to neni problem uchladit, rozdil mezi 2013 a 2016 je 1dBA a 70W mene.
    Usetrili jsme 70W na karta, kolik usetrite na chlazeni?
    Na chlazeni usetrime mene nez je chyba mereni.
    Tak to je uspech a muzeme zavolat profesora Hnizdo
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: Nikoliv, snažím se dobrat k tomu o co ti jde. Pokud ti jde o kontext, zacalo to domnelou hlucnosti chlazeni 1080ky. Je tu jiny kontext, ktery mi unika?
    Muzes nejak rozepsat, co myslis tim velkym problemem. Jedna se technickou narocnost chlazeni, jeho cenu, velikost, poruchovost, hlucnost?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Porad ignorujes kontext a delas jako by tam nikdy nebyl. Mozna si pletes demigod s demagog.

    Az napises:
    "Z toho usuzujes, ze je dnes velky problem uchladit karty s tdp 150-200W pro narocne uzivetele na ticho?"
    Tak s tebou mozna budu souhlasit, do te doby jenom opakujes to same a je to ubohe.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: Takze jestli to chapu spravne. Karta z roku 2006 s TDP 146W ma hlucnost chlazeni 46dB. 1080 FE s TDP 180W ma 40dB, MSI 39dB. Uz tech 46dB bylo povazovano za stredne tiche.
    V te recenzi jsou karty s TDP 250W s hlucnosti 40-41dB.

    Z toho usuzujes, ze je dnes velky problem uchladit karty s tdp 150-200W?

    Pokud tuhle jeste nekdo sledujete, muzete mi prosim tuto logiku blize objasnit? Pedagogicke schopnosti porucika Ledviny zcela selhavaji.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Uz zacinam by nasrany delam zbytecne chyby, stojim si za timto: MCKIDNEY
    Zbytek klidne promaz jestli ti to jako majiteli klubu nesedi.

    Musim nekde udelat caru a nerozcilovat se.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Myslis ze ja kurva ne? Tady jde o jasne popsany problem, to ze ho odmitas resit neznamena ze mas pravdu o tom ze je to picovina :D

    Ale musim se opravit v jedne veci. 8800GTS namerili podstatne vice nez si pamatuji:

    "We measure almost 46 dBa on the PC for both models, which is to be considered a quiet to moderate noise level coming from the entire PC. Again, this is a very subjective test. Not bad at all."

    Takze to tvoje "neni problem" je rozdil 7 dBA oproti tomuhle chlazeni:

    MSI vydava novy chladic kazdou generaci a v levnejsich variantach recykluje svoji predchozi variantu.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: Mas dojem ze system, jehoz hlucnost je na urovni zvukoveho pozadi mezi loznici a obyvacim pokojem vykazuje znamky vaznych problemu s chlazenim?

    BTW ja chlazeni MSI znam, jedno mam 50cm od xichtu na karte 970 s TDP 220W, nepotrebuji subjektivni nazory autora.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Stupnici:
    Living room 40 dBA
    Bedroom at night 30 dBA Quiet
    Broadcast studio 20 dBA
    A to ze karta se dostala z 41dBA na 39dBA (Oproti predchozi generaci).

    Predpokladam ze nejsi clovek co cte jenom subjektivni zaver autora.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: myslis tohle? "The card under stress remains very silent. We also did not hear any coil whine/noise." nebo co presne popisuje?
    MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G review - Graphics Card Noise Levels
    http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_gaming_x_8g_review,11.html
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Kurva dokonce to i specifikuji v dalsim prispevku "(Lidi maji predstavy o velkem bloku a noctua ventilatorech, ale to uz se zkouselo a nestaci to na 150W, natoz tech 200W)"
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak jestli chces: tak najdi muj prispevek, kde rikam ze nejde neco uchladit jako tiche pro normalni lidi. Protoze to je to na co narazis a ja jsem nikdy nerekl.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Guru3D recenze MSI 1080 X je ta odkud jsem vzal hluk a popisuje to same
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak pokud to stale nechapes, tak tady je ten kontext:
    dneska ... Situace se zmenila od dob 8800GS
    velky problem ... chlazeni je drazsi, vyviji se v kratsich casovych intervalech a dokonce mame retail varianty s vodnim chlazenim. Tohle je fakt a naznacuje to ze mame problemy s chlazenim.
    150-200W GPU ... Dokoncuji situaci tim, ze upresnim ze GPU dnes zerou skoro 3x tolik nez generace o ktere mluvi DRAGON
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: ok, muzes dohledat nejakou recenzi soucasnych grafik, ktera podporuje tvoje tvrzeni, ze je dnes velky problem uchladit grafarny s tdp 150-200W?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Ne neni to picovina a povazuji za vhodne se branit za to ze pristupuji ke konkretnimu problemu rozumne.

    Jestli povazujes svoje komentare za picovinu, tak proc ne. Me do toho netahej :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: Comz se obloukem vracime k tomu, ze je dneska velky problem uchladit 150-200W gpu. Domnivam se, ze to muzeme skutecne uzavrit s tim ze je to picovina a dal se v tom nevrtat ok? :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Tak o tom se nebavim :D Ja to jako neurozu povazuji od zacatku a pristupuji k tomu technicky a volim pro ne neharmonicke chlazeni SEA HAWK :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: hele ja vim jak zni dnesni MSI chlazeni. Je nehlucne. Pokud nekomu vadi tohle, jedna se o neurozu, nikoliv o neco, co je potreba resit na technickem foru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam