• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Docel a hezky postreh hlavniho redaktora PCT

    Je to fakt. Už ohýbám metodiku tak, že přestává být objektivní. Dávám do ní věci jako Ashes of The Singularity, přestože by tu hru prakticky nikdo neznal, pokud by to nepropagovalo AMD pořád dokola dva roky (nejdřív kvůli Mantle, potom kvůli DX12), v Doomovi započítávám jenom výsledek z Vulkanu, přestože to Nvidiím akorát sráží výkon a na GeForce takové nastavení nikdo nepoužije, Dirt Rally započítávám do výsledků, přestože Radeony mají horší obraz, protože nikdo dosud nevyřešil ten otřesný dithering u poloprůhledných textur, i když na GeForce to funguje bezvadně, ve Far Cry 4 jsem nepoužil efekty z Gameworks, přestože je s nimi obraz kvalitnější, jen proto, aby někdo neřekl, že to Radeonům škodí, stejně tak používám nižší detaily hairworks ve Witcherovi jen kvůli tomu, že vyšší neprospívají Radeonům, i když s tím GeForce nemají problém, The Division taky testuju bez HBAO+, přestože bych mohl konstatovat, že na Nvidiích to funguje bezvadně a na Radeonech dát 0 bodů za to, že to bylo půl roku rozbité a nikdo s tím nic neudělal... vlastně když kdekoliv slevuju u některého nastavení, je to kvůli Radeonům... Určitě bych v rámci objektivity neměl řešit, které nastavení neprospívá kterým kartám, ale prostě použít to, které nabízí co nejlepší kvalitu bez extrémního dopadu na výkon. Budu se nad tím muset zamyslet.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: preju jim to, Pascal karty jsou naprosto genialni. Vykon jak hovado a naprosto tichy (nekdy se mi na 1080 neroztoci vetrak ani ve hre). Jen ta cena... ale evidentne ani to dle prijmu neni problem :)
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    Pokud nekdo ma 1070/1080 od EVGA tak doporucuju precist
    Nebezpečné teploty u GeForce GTX 1070/1080 od Evgy. Požádejte o termální vložky | Cnews.cz
    http://www.cnews.cz/nebezpecne-teploty-u-geforce-gtx-10701080-od-evgy-pozadejte-o-termalni-vlozky
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: ok, dik
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Priblizne mezi 980 a 980TI? Takze nerikam, ze nekoupit, ale pravdepodobne ne.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    co si myslite o karte RD 390? vyplati se ji v dnesni dobe jeste kupovat? A jaky je nVidia ekvivalent, prosim?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MSI GTX 1050 Ti OC - kladivo na RX 460 | pc.sk
    http://pc.zoznam.sk/msi-gtx-1050-ti-oc-kladivo-na-rx-460
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    si tak hraju s tou novou GTX 1080 (EVGA) a musim teda rict, ze ta karta je brutalni. Zatim sem nenasel nic, v cem by se byt jen trosku zapotila (2560x1440 a vzdy davam vse na max). Husta karticka :)
    NELLI
    NELLI --- ---
    RAPTORCZ: good for u. Já právě strávil hodinu zjišťováním a downgradem.
    RAPTORCZ
    RAPTORCZ --- ---
    NELLI: mi ne
    NELLI
    NELLI --- ---
    JFYI, neinstalujte si (zatím) nové ovladače, na Win 10 způsobují pády aplikací Mail a Calendar.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    kdyztak inzerat zde, s cenou vubec netusim, tak sem dal 4500. Je to hodne? Malo? dik za radu

    [ OFFERINGNABÍZÍM: Herní grafická karta MSI nVidia GTX670 Power Edition OC / Praha / 4500 CZK ]
    JOPS
    JOPS --- ---
    DRAGON: tak ale ono to tak asi skutecne je, ted AMD nema zadnou vyslovene KILLER KARTU
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MILEWORG: nene, ale diky tomu tvemu linku sem to objevil!

    PassMark Software - Video Card (GPU) Benchmark Charts
    http://www.videocardbenchmark.net/

    jen me teda trosku zarazi, ze to je asi hodne proNvidia chart, kdyz vidim to jejich "current top ten", ani jedna ATi, to je podezrely
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Taky jste někdo zaznamenal potíže se službou msi_activex_service.exe?

    Nějakou dobu poté, co jsem nainstaloval novou grafiku GTX MSI 960 2GB tak harddisk začal v idle vydávat periodicky málo slyšitelný dvojitý zvuk. Přesně co sekundu za sekundou uplně stejně hodiny a hodiny. Též se mi se zvýšeným výskytem objevovalo BSOD s přetečením IRQ. Doteď nevím čím to opravdu bylo, ale nějak jsem po vyčerpání všech možností náhodou začal experimentovat se službami a vypnul výše zmíněnou službu. Zvuk se na chvíli změnil a když jsem ji zapnul a vypnul znova, uplně přestal.

    Nevím co služba přesně dělá, googlení toho prozradilo jen velmi málo. Pár případů nehezkých úkazů, ale na základě toho se nedá ještě moc usuzovat.

    Službu jsem zakázal, hraju na ultra settings nejednu 3D hru hodiny v kuse a žádné potíže od té doby neeviduji.

    Takže bacha na tu službu... bůhví co to je.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Co je ale asi nejzajímavější: Xavier má podle Nvidie své integrované GPU založeno na architektuře Volta, tedy generaci, ktera má následovat po aktuálním Pascalu. Jde o vůbec o první známý čip s touto architekturou a má nést 512 stream procesorů („Cuda jader,“ jak říká nvidia) na ní založených. To je dvakrát tolik co 256 shaderů v Tegře Parker (Pascal) a předchozí Tegře X1 (Maxwell), což na první pohled úplně nesedí se skoro obludným počtem tranzistorů.

    Vysvětlení ale asi bude takové, že jeden stream procesor architektury Volta bude výkonnější a fyzicky větší než u Pascalu, a to podstatně, a že se tato architektura bude od předchozích výrazně lišit.

    Nvidia oznámila Xavier – první čip s architekturou Volta a „AI superpočítač“ | Cnews.cz
    http://www.cnews.cz/nvidia-oznamila-xavier-prvni-cip-s-architekturou-volta-ai-superpocitac
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam