• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    setceno podtrzeno, Ryzen mi da vic vykonu nez intel za ty samy penize. S asustekem nemam jedinej problem, jejich desky ani grafiky mi nikdy problemy nedelaly.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: 1) zamet si pred vlastnim prahem nez zacnes prudit ostatni :)
    2) blbe ctes, psal sem o tretinu vykonu navic za polovicni cenu. Precti si to znova, je to zcela jednoducha a logicka veta :)
    a) nemyslel sem x ale 1800, ok
    b) no hlavni vyhoda je hlavne v cene. a rychlejsi to je taky. Jinak mne nezajima, kdo ma co za vykony na jadro, me zajima, jak mi to bude renderovat sceny a pocitat videa.
    Na hry kaslu, tam nikdy nebyl procesor nijak zavratne urcujici hardware.

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: Covece mas v tom zas nejakej hokej.
    1) Vis prd, ale usuzujes ze Vega s necim zamicha :)
    2) o ryzenu nemluvis, ale misto i7700K chces koupit 1800X s tim, ze tretinovej vykon za polovicni prachy. trochu horecnata veta. Zrejme myslis stejnej vykon za polovicni prachy, to je dnes rudoarmejske heslo, kdy se srovnava i7-6900K s 1800x. Je to veelmi relevantni, vzdyt procak za 30kkc, potazmo za 15k, mame vsichni. Rozhodne v hernim segmentu. Protoze to se prece vyplati. I kdyz je 7700K ve hrach o ctvrtinu rychlejsi, ale vic valcu vic adidas a vic ddement.
    a] je to stejne zajimava matematika, protoze 1800x je o 5 tisic drazsi nez i7-7700k.
    b] jedinou vyhodou 1800x proti 7700k jsou 4 jadra navic, vykon na jadro ma i7-7700K o 20% vyssi.

    Ergo pravitko. Jestli delas s aplikacema, co vyuziji 8 jader a planujes upgrade, a udelal sis analyzu, ze i7-6800K nepujde vzdor 6-ti jadrum v tvych aplikacich lepe, jdi do ryzenu, klidne v predobjednavce .

    (samozrejme jako u kazde nove platformy budes delat betatestera vyrobcum desek, a protoze chipset pro ryzen navrhnul Asustek, mas se kurva na co tesit).

    Na hry zustane kralem i7-7700K, protoze hry co vyuzijou >4-5c jsou dnes jen mmo/strategie a budou i za pet let. Ve hrach dnes uz neni co vic cpu-pocitat a co vic paralelizovat.
    DARKBARR
    DARKBARR --- ---
    Nevite nekdo o nejakem dobrem serveru/desktopu (idealne komplet sestava), pro vice GPU? Idealne bych si predstavoval, aby do toho sla dat 4x GTX 1080ka. Je to na vypocty, bohuzel jsem nic rozumne maleho nenasel a DGX-1 je overkill (hlavne tedy cenovy:-). Chtel bych, aby to rovnou nekdo poladil a zapojil (chlazeni, atp.) proto radsi ta sestava.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: aha, takze vis prd a usuzujes na zaklade minulosti, ok :) ne, nejsem zastance syntetickejch testu, spis me zajimaj realny vysledky a nedavny testy Ryzenu mluvej jasne. Takze pokud se prokazou, tak... ja treba sem celej zivot intel/nvidia man, ale potom, co ukazali, ze to umi, tak vazne uvazuju, ze misto planovanyho komba Z270/i7700k koupim 1800X. Tretinovej vykon navic za polovicni prachy je jednoznacne mindblower. A pokud to samy nastane s grafikama, tak jim poprvy sanci dam taky.
    Ale museli by mit podobnej vykon a bejt stejne tichy jako rada 10x0. Pres to vlak u me nejede.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: ono slo nekdy o testy? ale vazne, dokud amd nevyvola cenovou valku, coz si pri sve marzi uz nemuze dovolit, nic se nezmeni.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: ony uz jsou nejaky realny testy?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: zapomen
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: ja taky o Ryzenu nemluvim. Verim, ze Vega s tim zamicha.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DRAGON: V grafikach ne. Tohle neni o hrozenu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    HNIZDO: myslim, ze rok 2017 to bude o dost vyvazenejsi
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Jak je na trhu samostatných grafik? Nvidia získala, AMD ztratilo, o herní GPU roste zájem - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/trhu-samostatnych-grafik-nvidia-ziskala-amd-ztratilo-herni-gpu-roste-zajem/
    GL_ST0RM
    GL_ST0RM --- ---
    Zdravim osazenstvo, nenasel by nekdo prosim nejaky relevantni benchmark NVENC na Pascalu? Idealne v porovnani s QSV, ve 4K30 nebo lepe 4K60 :-)

    Pokud se najde kovany odbornik, tak prosim jeste o informaci, jestli Encoder/Decoder pro NVENC je zavisly na frekvenci GPU a nebo ma vlastni takt, pripadne jestli se jeho performance lisi mezi jednotlivymi GPU stejne generace (1050 ~ 1080)

    Diky!
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DUBAS_: To je imho dolarem, my jsme ve firmě měnili ceníky asi před týdnem
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    OLTSKUL: Obavam se, ze intel ma dve mozne cesty, jak dominovat. Pridat jadra, coz neni samospasne. Nebo prijit na novou, genialni technologii substratu, napr. na bazi germania nebo nanotrubic (aniz bych chtel byt spatnym prorokem, na vejsce nam tvrdili ze germanium je na rychle logicke cipy nahovno).
    Protoze s x86 proste zazraky udelat nemuzes. Coz neprimo dokazuje snadnost, s jakou amd dohnalo intel, kdyz (konecne!) prestalo delat blby experimenty a okopirovalo zakladni prvky intelacke architektury.
    Bohuzel to neni cesta ke skutecne konkurenci. Intel je namile vpred v serverech, kde cpu je jiste dulezite, ale v zadnem pripade ne jedine dulezite.
    Imho bude moci amd konkurovat intelu skutecne jen v pripade, kdyz se mu vyrovna v tom co ted jede nejvic - v mobilnim segmentu.
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    HNIZDO: jup jup :) davam tomu dva mesice max :)

    a je mi jasne, ze jeden uzivatel, co prestoupi k Team Red, tak zmenu trhu neudela, ale je to proste o serverech a podnikovych resenich. A doopravdy doufam, ze nVidia a Intel budou mit solidnejsi konkurenci. Protoze, jak si jinak muze Intel dovolit prodlouzi ten jejich TickTock.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    OLTSKUL: V tom pripade si pockej na Ryzen a jeho benchmarky.
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    HNIZDO: Pouzivam Corona Render, coz je 100% jen a pouze CPU. Takze tak.

    Treba co jsem koukal, tak procesor Intel Xeon E5-2620v4 (https://www.czc.cz/intel-xeon-e5-2620v4/188523/produkt) a Intel Core i7-6800K (https://www.czc.cz/intel-core-i7-6800k/192190/produkt) tak za stejnou velmi podobnou cenu maji podobny vykon. +-

    CORONA BENCHMARK - vysledky:
    Benchmark : Corona Renderer
    https://corona-renderer.com/benchmark/?cpu-type=2620&result_page=2
    Benchmark : Corona Renderer
    https://corona-renderer.com/benchmark/?cpu-type=6800&submit=Search

    dole je i odkaz na stazeni toho benchmarku.

    AD optimalizace: Corona pouziva nejake instrukce (co ja vim co to je) SSE4.2, ktere jsou pritomny ve vsech soucasnych procesorech. Intel Q9xxx a novejsi a AMD Buldozer a novejsi, takze s optimalizaci neni problem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam