• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    VICTIM81: monitory jsem pritahl ja? VICTIM81: "oni proste vychazeni z toho ze tuctovy hrac ma doma 1080p monitor"

    oponujes penetraci narocnejsich hernich monitoru a sam najdes obchodnika, kde se toho prodava pulka. "V tom nejlepsim pripade ma 144hz polovina prodavanych 1080p monitoru." to je jako argument proti nebo pro? :) To jako neni BEZNE? Co je bezne, 90%? :)

    Ja se nechytam toho co se mi libilo, pokud sis vsim pokryl jsem VSECHNO co jsi napsal. Jediny kdo se tu krouti jsi ty, sorry. To je tak kdyz argumentujes o necem o cem bud nic nevis nebo to ani nectes.
    VICTIM81
    VICTIM81 --- ---
    HNIZDO: shodneme se na tom ze to nikam nevede.
    Ty monitory jsi pritahnul ty s odkazem na diskuzi vedle. Ja ti jen rikal ze diskuze vedle byl nazor minority viz co ja preferuji.
    Tak me neobvinuj z toho ze jsi sam doplnil zavadejici obraz toho jak se ted masove kupuje 1080p v 144h, tomu jsem oponoval.
    A opet kroutis co bylo receno nerekl jsem ze polovina. Rekl jsem ze vramci jednoho obchodnika bylo vyjimkou ze mel podil 144hz monitoru az k polovine u 1080p. Coz jasne udava ze to nebylo bezne. Ale nad obraz toho co bylo videt jinde. A ty ses opet chytil jen toho co se ti libilo.
    Takze nejvhodnejsi cas tohle opustit.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    VICTIM81: victime, ja rikam 1080@144, ty do toho zacnes tahat masovou adopci 1440p@144Hz o ktere tu nikdo nemluvil. nejde o to co preferujes, pak zacnes mluvit o svych preferencich, hovoris o marketingovych clancich, aniz bys je cetl. rikas ze adopce 144Hz neni masova, meanwhile sam uvadis, ze polovina prodanych fullhd ma 144Hz. uvadis mylne informace, viz 2060 EOL.

    tahle debata nikam nevede.
    VICTIM81
    VICTIM81 --- ---
    Nejde o to co z toho preferuji. Ja nemam zajem ani o jedno pokud to sebou nese tak velky pokles v fps. Ja bych to proste nezapnul. Jen nechapu proc ty reklamni clanky jeste dale propagovat.

    A dle tech shopu co jsem koukal 2x v cr a jeden globalni neni pravda co rikas. V tom nejlepsim pripade ma 144hz polovina prodavanych 1080p monitoru. Ale nepochybuji ze to muze byt o dost jine pokud bych se zajimal o vice nez cca top 10. Ale slo mi o opravdu nejbezneji prodavane parametry. Tam 144hz nedominuje. Ale v zasade porad daleko k masove adopci 1440p 144hz ips. Bohuzel. Coz je ma preference.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    VICTIM81: dominuje jednoznacne 1080@144Hz. je dobre to rict cele :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    VICTIM81: "Ano ten vyvojar tvrdi ze rtx je vice kuul nez 8k. Protoze ma podporu od nvidie to implementovat. "

    takze s nim nesouhlasis? Preferujes 8k pred relistickym osvetlenim?
    VICTIM81
    VICTIM81 --- ---
    HNIZDO: jako by se zde opet opominula souvislost. Ano ten vyvojar tvrdi ze rtx je vice kuul nez 8k. Protoze ma podporu od nvidie to implementovat. Sejne tak by rikal ze 8k na konzoli je kuul kdyby delal titul podporovany sony pro psX. V zasade to je jen obchod. To je ok. Nejak ten rtx se do her dostat musi. Ale prezentovat takove obchodni prohlaseni jako nezavisly fundovany nazor je opet zavadejici. Minusu dej klidne i vice. Ja nejsem facebook generace.

    K monitorum. Ano resilo se zde ze kdo by si co kdo koupil. Ale to je promile zajmove skupiny ktera rada do toho investuje vice nez zde vlatne nepritomni masovi hraci. Viz tech cca 5procent pro 1440 na steamu. Take se opiras o nazor z podskupiny ktera svet nezmeni. V rychlosti jsem mrknul na aktualne nejprodavanejsi monitory na trech mistech a 1080p stale dominuje.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA @ SIGGRAPH 2019: NV to Enable 30-bit OpenGL Support on GeForce/Titan Cards
    https://www.anandtech.com/...nvidia-siggraph-2019-nv-to-enable-30bit-opengl-support-on-geforce-cards

    NVIDIA’s Studio drivers, which can be installed on any GeForce/Titan card, desktop and mobile, will no longer come with this 30-bit restriction. It will be possible to use 30-bit color anywhere that the application supports it, including OpenGL applications.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    VICTIM81: neni dobre apriori neco odsuzovat bez znalosti veci, za to ti davam minus. vyvojar pouze uvadi, ze povazuje kvalitni model osvetleni za daleko dulezitejsi, nez soucasny trend 8k rozliseni. to ze ve hrach chybi realisticke osvetleni a ze se fejkuje cim dal slozitejsimi a narocnejsimi technikami, ktere dosahly na sve vykonostni a kvalitativni limity (voxelove techniky napr v KC:D), se vseobecne vi.

    k tem monitorum, nedavno se na foru resilo, ze si dnes nikdo kdo kupuje novy monitor nekoupi nic horsiho nez 1440p, 4k optimalne. pokud se podivam na nejlevneji nejprodavanejsi herni monitory na czc, maji bud 144Hz nebo 2k. takze tuctovy hrac se nam posouva, i v tomto se mylis.
    VICTIM81
    VICTIM81 --- ---
    sorry ze dalsi reklamni clanek nebudu cit uz dle nadpisu protoze to je stejne sdeleni celeho obsahu.

    a teda mas pravdu ze diky anthemu se ted da za povedeny AAA titul oznacit kde co.. i to co pred by pred anthem-erou sitem neproslo. :D cryo vylozne propadak neni. ale AAA pecka rozhodne taky ne.
    humor stranou.
    o tom co je jaka trida by se dalo diskutovat a rozhodne je tam vule. osobne souhlasim s tim ze low end je tam kde udavas. ale stredni trida se i dle jinych nez mych pocestenych vizi, k 10k nepriblizi.
    ja se dival na web a treba tom.hw uz 2060 non-super povazuje za high-end. a nejen oni. vlastne jsem nenasel nikoho kdo by 2060 povazoval za mid range z tech webu co jsem prosel.
    a nahledl jsem do historie review webu a videl ze oni dokonce povazuji za midrange gpu !do, ci kolem 5000,-
    1660ti je uz "Upper nebo Higher Mid-Range"
    takze pokud je moje bublina vnimaji trhu podhodnocena tim ze ziku za czk tak vlastne porad je muj osobni metr nadhodnocen.
    a opravdu to zohlednuje vykon protoze oni proste vychazeni z toho ze tuctovy hrac ma doma 1080p monitor. takze ta 1660ti co ted stoji 7.5k je vlastne pro bezneho hrace vice nez dostacujici karta.
    jenze dost mozna nikdo z nas takove cloveka dlouho nepotkal. protoze oni na takoveto fora kde se pise a diskutuje o hw moc nechodi.

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    VICTIM81: hele ono je uplne jedno, jestli je vyvojar zavisly (pokud to nejsou tvrde drogy, jako treba Anthem) nebo nezavisly, pokud je ta hra dobra. Cryostasis byl atmosfericky horor, ktery je dobry jeste dneska, a je dost tezkej. Beckovej teda fakt nebyl :) Kdyz to srovnam treba s tim anthemem.

    I s tou tridou opatrne. Treba na czc je karta stredni tridy cenovka od 2k do 5000Kc. Karty nad tim jsou oznaceny jako vyssi trida az do 10kkc. Nad tim je "spicka", trba R 5700. Co je potom R VII nebo 2080 a 2080Ti?

    To je zjevne uplna marketingova blbost. Karty od 2k5 do 5k jsou lowend. Cokoliv pod to neni herni karta, ale karta na ktere jdou spustit nektere graficky nenarocne hry. 5k-10k je stredni trida, 10k-20k je vyssi trida, a nad to je to highend (proto je tam to -end).
    Nesmis to pocitat podle ceskejch platu, podle svych prani :) Dokonce i to cenove hledisko neni uplne spravne, hlavni meritko ma byt odvozeno od vykonu, ne od ceny, cena je pocertech subjektivni.
    VICTIM81
    VICTIM81 --- ---
    ok. pokud 2060 zustava tak prima. ale to nic nemeni na tom ze grafika za 9-10k ma k stredni tride daleko.

    a ano rozhodne o tom zde byla zde rec.. o nazoru zamestnance nvidie, tvem a mem.

    a ja bych rad pripomenul prvni unreal. ten kdyz vysel tak v podstate nebezel na nicem normalne. podporoval jen 3dfx krom sw renderu a pokud pamatuji tak v te dobe melo par vyjmecnych doma vodoo1. ktere to nedavaly. ale novinka na trhu vodoo 2 to uz dala ok. jenze to bylo hoodne horke zbozi. a az casem se objevily patche i pro d3d. a tehdy jsem si to prvne zahral i doma na nvidia riva tnt.
    ano anomalie byly a budou. ale ja bych rekl ze studia se poucila. a opravdu nezavisla rtx hra nebude dalsi forma skoku do propasti.

    a treba cryostasis je dobry priklad toho co se mam na mysli... to je reklama prevlecena do wanna be "AAA".
    je to beckovy titul preplaceny jen aby vznikl a pes po nem nestekne. proto rozlisuji mezi tim kdy vznikne nejaky "AAA" rtx only titul a kdy opravdu nezavisly vyvojar udela AAA rtx only titul. vidim to jako zasadni rozdil. prave treba s odkazem na unreal a vydani hry kterou si nikdo poradne nezahral.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    VICTIM81: mas mylne informace. o 2070 a 2080 se _spekuluje_, ze budou EOL. O 2060 se nespekuluje, zustava ve vyrobe.

    zbytek beru jako tvuj nazor, ale musim upozornit, ze pripadu, kdy se delala hra pro rozhodne mensinovou cast trhu tu uz par bylo. takovy prvni crysis si ve sve dobe leckdo nezahral ani na stredni. taktez hry ktere mely jako hlavni tahak "sponzorovane" efekty, jako treba Cryostasis. opet nic noveho.
    VICTIM81
    VICTIM81 --- ---
    ja to tak myslel. ze nejaka jedna.. a ne vsechny.

    a presto ze je veci jedince hodnotit co se mu zda drahe.. tak 2060 urcite nepovazuji za stredni tridu. to je imho az zavadejici pohled. protoze to je karta skoro za 10k a jeji vyroba byla ukoncena a zustavaji jen skladove zasoby. ted 2060 super je jeste drazsi. zatimto treba 1060 se da jeste porad sehnat za 5.5k
    az bude RTX na kartach takoveto stredni tridy kolem 6k tak pak nekdy se otevira okno pro reklamni rtx only AAA hru.
    a az takoveto karty budou mit mezi uzivateli to co ted 1050ti a 1060 tak pak bych cekal ze o tom zacne uvazovat i nejaky nezavisly vyvojar.

    a ja nerekl ze to muselo zacit mainstreamem... ja jen rikam ze AZ to bude mainstream tak pak... do te doby pro to minimlani promile trhu to nikdo delat nebude. leda ze za to dostane zaplaceno jako by to delal pro cely trh a i nalezite prodal.

    ja dokonce vubec nebudu prekvapen pokud intel sehraje vyraznou roli v adopci rtx. hw podporu uz ohlasil. a on z pozice noveho hrace bude hodne tlacit na pilu aby se uchytil. takze bych se vuuubec nedivil kdyby prvni RTX only AAA titul byl vlastne Intel sponsored a ne nvidia. intel nebude utocit na pozici amd ktere je rado za momentalni stav kdy ma slusnou grafiku ve stredni tride ale bez nejakeho pozlatka navic. oni pujdou drakovi setnout hlavu jeho vlastnim nadobickem. ja se tesim. preji jim uspech. a to jen protoze doufam ze se ten boj odehraje i na cenove urovni.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    VICTIM81: pozor. on nerika ze VSECHNY hry budou vyzadovat DXR karty. on rika ze prijde PRVNI RTonly hra. to neni nic mimoradneho.

    uz dnes je RT pritomne a pouzitelne na kartach stredni tridy (2060).

    je zcela iracionalni a naivni - a nestalo se to nikdy ani v minulosti - ze by nova narocna graficka technologie zacala mainstreamem, potazmo lowendem. vyvoj jde v zajetych kolejich. a slusi se poznamenat, ze v porovnani s adopci true dx12 pipeline je nastup RT primo extremne rychly.

    s temi vlastovkami opatrne :)

    Unreal 1998 Fan Remake in Unreal Engine 4 showcased with Ray Tracing effects | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming
    https://www.dsogaming.com/...-1998-fan-remake-in-unreal-engine-4-showcased-with-ray-tracing-effects/
    VICTIM81
    VICTIM81 --- ---
    HNIZDO: imho 2023 je prilis optimisticke. ale to bude i tim ze haji sve zajmy.
    dokud rtx nebude pritomne a pouzitelne na kartach stredni tridy tak jedine rtx only tituly budou promo akce jako nedavno quake. to byla jen vlastovka.
    opravdu necekam ze opravdova AAA hra bude rtx only pro minoritu na trhu.
    precijen adopce rtx je brzdena i tim ze momentalne proste neni mozne ho mit na kartach pro masy. a diky tomu jak nasponovane ceny v tom vyssim segmentu jsou. tak si v tomto vlsatne nvidia skodi sama sobe.
    nvidia potrebuje karty stredni tridy tak uspesne jako byly 1050ti a 1060 za slusny peniz ktere by to rtx dostaly mezi lidi. a tohle se stavajici generaci nikdo neceka. a je spekulativni zda vubec to umozni ta dalsi.
    schvalne jsem koukal do steam statisik. jak stary hw ma jake pokryti. a zatim si myslim ze 2023 je "prihrivani si polivcicky". a takovy "AAA" by byl jen prevlecenou reklamou. protoze jinak by se nezaplatil.
    takze ja bych si tipl ze drive jak 2025 ne-e.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Kdy bude první AAA hra vyžadovat raytracingovou kartu? • Eurogamer.cz
    https://www.eurogamer.cz/articles/2019-07-29-kdy-bude-prvni-aaa-hra-vy-adovat-raytracingovou-kartu
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    CICIN: novinky.cz
    CICIN
    CICIN --- ---
    Není tohle tvrzení "Model GeForce RTX 2080 Super, který přijde až na konci měsíce, má být proti tomu tou nejvýkonnější herní grafikou na trhu." z tohodle článku:
    Herní grafiky Super jsou v prodeji. Ceny jsou ale vyšší, než se čekalo – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...-herni-grafiky-super-jsou-v-prodeji-ceny-jsou-ale-vyssi-nez-se-cekalo.html

    trošku hovno roku? Nebo je to silnější než 2080ti za menší cenu?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia odhalila specifikace a cenu GeForce RTX 2080 Super - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/nvidia-geforce-rtx-2080-parametry-cena-odhaleni/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam