• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    DRAGON: Přesně důvod proč jsem se vybodl na vodní chlazení, grafiku měním často a hrozně jsem vždycky brečel co s blokem za 3k :/
    CICIN
    CICIN --- ---
    DRAGON: Znám ji moc dobře, jen občas vidím že ty lidi na PCT prodávají ty bloky zvlášť a občas se někdo chytne, ale je pravda že je třeba řešit revizi PCB
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tahle karta se prodava nejlepe pri release 2060/2070, kdyz jeste neni dost kusu.
    Proto je tam ten strop dneska. Ja mam doma 1080 a jsem za ni rad. Teda uz skoro rok :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    CICIN: tak tohle uplne neni starsi grafarna, hraju na ni na plny detaily v 2,7K, ale upgraduju monitor na 4K, tak chci rtx radu, uplne bych tomu starsi nerikal, jako neni to nwjnovejsi model, ale porad je to kurevsky rychla karta :)

    problem.pri prodeji samotnyho bloku je ten, ze ma skoro kazdy vyrobce plus typ jinej blok, to by byla sakra nahoda, trefit nekoho, kdo shani zrovna na ni. Spis najit nekoho kdo to jenom prihodi do okruhu :)
    CICIN
    CICIN --- ---
    DRAGON: Občas se dá blok střelit i samostatně pokud máš pořád ke GPU i původní chladič, stejně o starší GPU s waterblokem tolik zájem není, jako o ty s klasickým vzduchem
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ach jo, ten blok stal tri litry :) dik
    CICIN
    CICIN --- ---
    DRAGON: Samotná GTX 1080 už lítá kolem 7tisíc, takže těch 8500 je tak akorát no
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Kolem 8500 :(
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    za kolik ted prodat GTX 1080 + vodni blok?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Muzu rict jakozto spokojeny majitel RTX 2080 Ti, ze je mi uplne burt jaka hra podporuje nebo nepodporuje RTX. Proste se mi libi, ze mi vse jede plynule a karta je relativne ticha. Kdyz na to clovek ty penize ma, tak nedava smysl koupit cokoliv pomalejsiho.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: taky plati kdo chce moc nemiva nic ;)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Víš jak, kdo nic nechce nic nedostane ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: no chtit muzeme cokoliv :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Ještě že se nudím v práci :D Jasně že nástup nové technologie si krásně nVidia podchytila a ohlídala, a jsem jí za to vděčný a přesně proto jsem jí vždy fandil. RT svět je to co chci protože je to jediná rozumná věc v grafickém pokroku. A vlastně s tebou plně souhlasím, to ale neznamená že bych nemohl chtít víc ne?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: dobre. tak rekneme ze tech graficky zalozenych AAA her za 2018-2019 bylo deset, az 15 nejvys.
    Z toho ma pet RT.
    Myslim, ze zadny strizlive uvazujici clovek nemuze cekat 100% penetraci.

    Pro srovnani, trvalo priblizne tri roky od roku 2015, kdy vyslo DX12, nez vysla prvni skutecna hra s hmatatelnym DX12 prinosem na obou platformach amd/nvidia. Prvni hra kde to melo nejake benefity aspon na amd byl Hitman, ktery vysel rok a tri mesice po vydani DX12.

    Ted adopce standardu: Microsoft dodal okamzite fungujici API DXR. Hned pristi generace gondoli bude mit hw RT. Intel pripravuje svuj RT, zrejme akcelerovatelny pres jeho akceleratory Xe.

    Jeste ti prijde, ze je RT her malo a ze by jich mohlo byt vic?
    Soucasnemu stavu RT se nerika malo, ale bezprecedentni zazrak.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ELECTRICKOTA: Nikoho nezajima, co zajima me nebo tebe. Prece se tady bavime o implementaci novy technologie. Ja nejak nechapu co ja na tom k nepochopeni. Ani ja ani Hnizdo do toho netahame nejaky osobni preference.

    Zkratka prisla nova technologie, je tady cca rok a jeji nastup je bezprecedente rychlej a silnej. Za dalsich par let to bude standard i v plosinovkach. Proste proto, ze raytracing je super. Neni tak divny, ze jako prvni s tim prijdou AAA hry nez indie zalezitosti.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    FRK_R23: Hele a proc si myslíš že mě zajímají všechny AAA tituly? Co to je zase za dedukci omg, a jak píši jednoduše nedokážu odpovědět. A když nedokážu odpovědět, protože tuhle informaci nemám, tak logicky můžu jen dedukovat v oboru co znám a mě zajímá ne?
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ELECTRICKOTA: Otazka prece neznela "kolik her, ktere tebe zajimaji, vychazi za rok?"

    Otazka znela "kolik vychází za rok velkých her?"

    Velka hra je v tomto smyslu AAA titul a tech jsou rozhodne spis jednotky nez desitky.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Nedokážu odpovědět, nemůžu mluvit za celý odvětví. Ale zcela subjektivně v průměru tituly co mě zajímají 2-3 max.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: já tě nechci chytat za slovíčka nebo exaktní čísla. prostě se zamysli, kolik vychází za rok velkých her. 5? 10? 50?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam