• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: to oba subjekty nevedeli pred ostrym spustenim sluzby? to musi bejt pul roku podepsane.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Vsadim se, ze streamovani her (Publisher) s omezenou licenci (Steam/User) skrze treti stranu (NVidia) predstavuje nocni muru v zakonech vetsine zemi sveta.

    Amazon to ted doresil ohledne speech to text na jejich audioknihach. Taky malinkaty legalni pruser :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Nebo proste licencni spor a chteji baksis od NVidia. Ty se pak mimosoudne vyrovnaji.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/geforce-now-nove-ztraci-i-bethesdu-az-na-jediny-titul/51368

    Celkem bych pochopil, ze by nekdo nechtel byt soucasti GFN. Buduje neco vlastniho, exkluzivita pro Stadia... Ale co nepochopim, ze to nasmlouvaji, rozjedou a pak stahnou.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: VPSko by bylo asi dost drahe - koupe tech her znova je asi levnejsi.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja se taky musim pridat k poklone, mne to beha skvele a to sem hral i 3D strilecky, lag tam je ale minimalni (jinak bych si v strileckach ani neskrtl). Se steamem taky zadny problem, normalne prihlaseno.
    Mne na to proste jenom stve, ze mam spoustu her krabicovych a ty hrat nemuzu. Ale to je spis muj problem, tipuju ze budu fakt v tomhle hodne v mensine.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MR_DAN: Jo tenhle koncept asi dává smysl.
    Taky jsem nedávno dohrál poslední DLC z Metra takze jsem to proste srovnal s tím co mam zazity a jak to ma vypadat, tedy mozna jsem moc prisnej a zbytecnej puntickar, ale to je vlastne podstata PC hrani ;) Takze mozna to konzola nahrazuje lip.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ELECTRICKOTA: hele ja to nainstaloval do televize s android tv, ofiko to jeste pro telky neni, ale apk se sehnat da a nainstalovat z flashky, coz funguje....
    takze k telce pripojim xbox gamepad (ps4 mam radsi, ale ten s telkou nefunguje dobre), najdu si primo aplikaci "steam" v ty gfn knihovne, pres ten se prihlasim ke svymu uctu, otevre se steam big picture, nainstaluju witchera 3, co mam davno koupenyho a voi la, hraju..
    jeste si nastavim kvalitu tak, abych nemel rozmazany textury (300mbit upc by melo stacit na maximum az az), ve hre max detaily a 1080p (na 4k televizi, ale co) a super...
    zatim jsem toho moc nenahral, abych mohl posoudit ten lag, ale proof of concept mam rozchozeny a vypada dobre :-)
    predplatny mi prijde levny a nemusim diky tomu mit pod telkou zadnou hnusnou konzoli kterou nechci (protoze ne-nusna vyjde az n apodzim zejo :D)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    GeForce NOW - 3/5 hvezdicek - zkusil jsem na Metro Exodus.
    Sluzba mi dava smysl u lidi co maj neherní NB a sem tam si budou chtít zahrat neco pribehovyho - tam ale uplne nedava smysl mesicni predplatne.
    Jinak par poznatku v bodech :
    - Omezení rozlisení na 1920*1200, mam bohuzel 2560x1440 a rozmazani a kostickovani jsem se nevyhnul
    - Neustále přítomný lag, sedím na gigabytový optice, a stejně tam je, a to Metro je zrovna hra u ktery to tolik nevadi
    - Rozmazany textury, celkove obraz dost maznuty - hold komprese videa
    - Nevim proc mi nektery textury doskakovali az kdyz jsem k nim dosel na kontakt
    - knihovna her, není vůbec prehledna, nejde se prihlasit na steam/epic a proste si vybrat ze sve knihovny, musim premyselt kde mam konkretni hru, je to takove krkolomne

    Doba streamovani her kazdopadne nenastala, technologie co to umoznuji jeste nejsou tak daleko aby se to dalo pouzit u vseho s minimálním dopadem na kvalitu. Nicmene uznavam ze na pribehovy singl to s nekolika kompromisi muze fungovat, ale asi ani to Metro by me dlouhodobe nebavilo(zejmena kvuli tomu rozmazanymu obrazu).
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    2NDREALITY: datacentra jsou predevsim tesly, takze superpocitace s gpgu. na streamovani tesly nepotrebujes. kuprikladu nova streamovaci sluzba nvidie pouziva 2080ky (pravdepodobne s upravou bez vystupnich terminalu s pasivnim chlazenim).
    2NDREALITY
    2NDREALITY --- ---
    {reply HNIZDO|51700346: ...servery – v datacentrech = toje streamovani apod?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    2NDREALITY
    2NDREALITY --- ---
    HNIZDO: proc?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Akcie NVIDIE vyskočily nad 300 dolarů a mají nejvyšší hodnotu v historii firmy | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/...skocily-nad-300-dolaru-a-maji-nejvyssi-hodnotu-v-historii-firmy/51342
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Soutěž o 77× GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/nvidia-specialni-geforce-rtx-2080-ti-cyberpunk-2077-edition-soutez-o-77-karet
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Finanční výsledky Nvidie za Q4, rok FY2020: skoro 11 miliard $ - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/nvidia-financni-vysledky-q4-cely-rok-fy2020-trzby-skoro-11-miliard-dolaru
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA si v posledním kvartálu zvýšila tržby i zisk, výhled ovlivnil koronavirus | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/...ednim-kvartalu-zvysila-trzby-i-zisk-vyhled-ovlivnil-koronavirus/51306
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja jsem chtel vecer stihnout tu free verzi. Jako protokol je to solidni a pouzival jsem to i hostovane na NVidia Shield.
    Nicmene to je jejich vlastni store.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: Ja jsem tak zahakovanej v Tarkove, ze jsem to jeste nezkousel, ale pro prdel se k tomu urcite dostanu.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Mám to aktivovaný, ale ještě jsem se k tomu nedostal to zkusit, někdo má ozkoušeno? V práci mě zastavilo to že jsem si nepamatoval login na steam :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam