• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    No a cože tě vlastně zajímá? Testy než to bude na trhu dostupné jistě budou i ty detailní a kompletní. Ale jako ukázka mi to stačilo a beru orientačně že očekávám v RT oproti mé 2070S nárůst cca 160-180% a v rastru cca 40-50% s 3070 kou. Navíc do budoucna může ještě přibýt i nějkých 10% díky odladěným ovladačům
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Jo a mluvil jsem o rozdilu mezi 3070 a 3080 - takze pokud nemas advanced copy, tak soucasna karta asi neni 3070 :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Cim blize retail launch jsme tim vice lide duveruji oznamenim a leakum. Prestoze verim Digital Foundry, tak vim ze oni sami rikaji ze vykonovy narust je dobry. To me staci, testy kde se srovnava RTX vykon v procentech na 4k s DLSS me nezajima.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: To jsou testy co jsou zajimave, ale rozhodne nejsou uplne. Digital foundry jasne rikalo, ze musi pouzivat procenta a ne frametime. Umyslne je vynechane srovnani se SUPER .... je toho mnohem vic. Co rasterizace bez RTX a DLSS co CUDA vykon co teploty.... GPU nema uniformni vykon a tak tyto testy rozhodne nejsou uplne.

    ELECTRICKOTA: Tvoje soucasna karta se klidne potit muze, ale to nic nerika o pravdivosti 200% vykonu :)

    Jste proste nadrzeny a chovate se jak kluci z PC tunning HNIZDO:
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti spotted with 16GB GDDR6 memory - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3070-ti-spotted-with-16gb-gddr6-memory

    Lenovo launches Legion T7 with GeForce RTX 3070 Ti 16GB
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: hele testy mas tady HNIZDO a DF urcite neporovnava nic s umyslem dat lepsi obrazek nez to, koneckoncu o tom sam mluvi.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Nevšiml jsem si že by se moje karta v Controlu či Metru nudila v 1440p...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Hele zase je potreba brzdit - Generace NV nikdo neresi, Zase pockejte na testy. Tohle pouze potvrzuje ze Pascal/1660 je mrtvej a 2080 TI byla predrazena karta :) Clovek nemusi byt arrogantni, aby to odhadl predem. I kdyz me nebranilo lidem hanit jejich nazory na 1660TI :)

    Tyhle testy umyslne porovnaji to co vypada hezky a vykon vypada luxusne. Navic je tu problem, ze pokud nejedete VR ci 4k close-up, tak mozna nevyuzijete vykon tech karet. Coz mozna vede k cekani na super varianty. Muzete slintat nad kartou co je lepsi nez jina karta co da 4k 60 taky, pak bude mladsi a levnejsi :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Hele vykonovej skok je fakt luxusní, zejména v RT se opravdu blíží 200%, a cena se nehla, do toho referencni chlazeni ktery je konecne opravdu vymazlene. No 3070 bude doma brzo :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: ja na pctuningu pozoroval celou dobu thread kde litaly ceny 2000-3000$ za 3090, zvestoval se konec PC gamingu kvuli nenazranosti vendoru. dneska se to obratem zmenilo na STFU and take my money. Kdy se tyhle lidi pouci :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Chudaci co cekaji na big navi :)

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    HNIZDO: cili rasterizace 2080->3080 prumerne +80%, to je asi nejvetsi posun nebo rozhodne jeden z nejvetsich posunu ve vykonu v historii
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Nvidia GeForce RTX 3080 Early Look: Ampere Architecture Performance - Hands-On!
    https://www.youtube.com/watch?v=cWD01yUQdVA
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA announces GeForce RTX 3090, RTX 3080 and RTX 3070 - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-announces-geforce-rtx-3090-rtx-3080-and-rtx-3070


    vobrazky
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GeForce RTX 3070
    Již od 13.999,00 Kč
    Dostupné od října

    GeForce RTX 3080
    Již od 18.999,00 Kč
    Dostupné od 17/09/2020

    GeForce RTX 3090
    Již od 40.999,00 Kč
    Dostupné od 24/09/2020
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RTX 3090: 36 Shader-TFLOPS | 69 RT-TFLOPS | 285 Tensor-TFLOPS | $1500
    RTX 3080: 30 Shader-TFLOPS | 58 RT-TFLOPS | 238 Tensor-TFLOPS | $700
    RTX 3070: 20 Shader-TFLOPS | 40 RT-TFLOPS | 163 Tensor-TFLOPS | $500

    2080Ti udajne +- 3070
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Výcuc ze streamu
    NVIDIA ukazuje nové GeForce RTX 3000, sledujte s námi | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/nvidia-ukazuje-nove-geforce-rtx-3000-sledujte-s-nami/52965
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Tak to vypadá slušně, já jsem spokojen, chce to počkat na realný testy, ale pricing mi přijde fér na to co přináší.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: kratky spoje dobry spoje
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Na high-end dost pidi PCB

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam