• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: "Kurvy minersky to zas vykoupi." - Cim vic vyuziti to ma, cim vic se to k libovolnym ucelum prodava, tim lip pro nas. Zainvestuje to vyvoj novych generaci GPU...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Hele pokud to za to stojí, tak počkat si dva měsíce je ještě v pohodě. Na pušku z USA jsem čekal půl roku :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: akorát se začínám přiklánět k tomu Asusu.... i když na něj budu zřejmě dva měsíce čekat.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Tak 20% a 50% pro mining už za ty prachy stojí ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LSDMASACRE: 10GB VRAM:

    Pokud se ptas na hry, tak jedina soucasna nemodovana hra, u ktere je mi znamo, ze vyuzije pres 10GB VRAM, je Microsoft Flight Simulator.

    Jestli vasnive hrajes FS, tak hodne stesti, u tehle zalezitosti je kazdy HW malo.

    Jestli to chces na "obyc" hry, tak se opravdu nemusis bat, ze bys s 10GB nekde trpel.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Newegg Mistakenly Lists Pricing For Custom GeForce RTX 3090 GPUs | Tom's Hardware
    https://www.tomshardware.com/...-3090-gpus?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=dlvr.it

    TUF 1499
    TUF OC 1599

    Sakra zajimave

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA GeForce RTX 3090 ETH Mining performance leaks out - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-eth-mining-performance-leaks-out

    With a hash rate at 121 MH/s, the RTX 3090 appears to be +49.4% faster than RTX 3080.

    Kurvy minersky to zas vykoupi.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/ix9zcg/early_msi_geforce_rtx_3090_gaming_x_trio/

    Time Spy (graphics): 20569 vs 17645 (via arstechnica). 16.6% Increase
    Time Spy Extreme (graphics): 10560 vs 8798 (via arstechnica). 20% Increase
    Assassin's Creed Odyssey (4K/Maxed): 71 vs 63 (via arstechinica) 12.7% Increase
    Horizon Zero Dawn (4K/Ultimate Quality): 86 vs 73 (via techspot) 17.8% Increase
    Shadow of the Tomb Raider (4K/Maxed/DLSS/No RT): 112 vs 103 (via guru 3D) 8.7% Increase
    Shadow of the Tomb Raider (4K/Maxed/DLSS/RT): 82 vs 69 (via pcgamer) 18.8% Increase
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Real Time Visualization And RTX Accelerated Ray Tracing and DLSS With D5 Render | NVIDIA Studio
    http://www.youtube.com/watch?v=mvjKM-iVxYI
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LSDMASACRE: nezapomeň ze většina her bude multiplatformní a díky tomu budes i s 8gb nesdileny vram celkem v pohodě, protože oboje konsole mají jen 16GB sdílené. Já mám teď na PC dohromady 32+8, což by mělo stačit na další 3roky.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LSDMASACRE: Dyt to nema smysl moc resit. 20GB bude luxusni pro lidi co delaji media, ale ti asi stejne pujdou do 3090.
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    tvl jako celkem v prdeli je, že čekám na kartu která nikde není a přemýšlím jestli zase nepočkat na 20GB verzi. ale doprčic, vždyť by stačila 16GB verze. 20 mi přijde i na následující pět let totální overkill i když můžeme polemizovat o tom co bude za tu dobu. doposud sem vše relativně rozjel na kartě s 8GB VRAM do pohody a to je karta stará 5 let. Má to cenu hrotit? mě osobně přijde 10GB akorát. Hrát budu ve 4K. Z testů sem ale pochopil, že kdyby bylo na kartě více VRAM tak si je ta hra klidně vezme. Dilema :/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Ano, ale krome te RAM.

    Tam kde TIcku nestacilo 11GB RAMky, tam ji Titan neprekvapive vydrtil.

    Nedostatek pameti nicim neokecas.

    Ano, ted se nebavime o hrach. Pripadne se sice bavime i o hrach, ale modovanych o extremni baliky textur.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: je to tak. mezi Ti a Titanem byl tez vykonostni rozdil uplne minimalni. 3080 i 3090 ma svoje nadsene zakazniky
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Prekvapuji me ruzne smutky nad cenou 3090. Nebo nad tim, ze v beznych benchmarks patrne nebude 3090 o tolik vykonnejsi nez 3080.

    Pritom:

    Predchozi generace:
    Staci Vam 11 GB RAM - kupte si 2080 Ti 11 GB: ~30500 Kc
    Nestaci Vam 11 GB RAM - kupte si Titan RTX 24 GB: ~73000 Kc

    Prichazejici generace:
    Staci Vam 10 GB RAM - kupte si 3080 10 GB: ~19000 Kc
    Nestaci Vam 10 GB RAM - kupte si 3090 24 GB: ~41000 Kc

    Lide, kterym nestacilo 11GB nebo nestaci 10GB, si radi priplatili za Titan / priplati za 3090. A z ceny 3090 budou nadseni, protoze co je driv stalo 73000 Kc ted v nove generaci bude stat jen 41000 Kc.

    A lide, kteri nemeli penize na Titan nebo nemaji penize na 3090, s dovolenim nepotrebuji 24 GB RAM a vykon 3080 pro ne bude nasledujicich nekolik let dostatecny. A opet, co je driv stalo 30500 Kc je ted v nove generaci bude stat 19000 Kc.

    Vsechno vsecicko se zdrazuje, pouze NV zjevne vyrazne zlevnila. Takze v cem je problem? :-)

    Nemuzu si pomoc, ale kvuli vyse uvedenemu mi prijdou ceny teto generace NV luxusni u 3080 i 3090 a mam z nich velkou radost.

    Bonus: Zaroven kdo nechce dat ani tech 19000 Kc, muze si koupit bud nejakou levnejsi radu, nebo treba ojetou 2080 Ti po lidech, co budou upgradovat.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: tak to nedělám, je to karta pro nadšence, a profíky co ji umí zatížit, tekže herní výkon je u těhle hraček už celkem podružný.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: aniz bych se chtel uchylovat k nezdravemu optimismu, z tech cinanu bych zavery nedelal. jak k tomu nekdo poznamenal, jejich vysledky s 3090 maji nekteri jini s 3080.
    ve ctvrtek se dozvime.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    GeForce RTX 3090 od Gigabyte rozebrána, jak vypadá pod kapotou? | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/geforce-rtx-3090-od-gigabyte-rozebrana-jak-vypada-pod-kapotou/53128
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    GeForce RTX 3090 nabídne ve hrách +10 % výkonu k RTX 3080 | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/geforce-rtx-3090-nabidne-ve-hrach-10-vykonu-k-rtx-3080/53122
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: tak pro mne taky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam