• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LSDMASACRE: hele chce to sledovat, ty karty porad chodej
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    ELECTRICKOTA: ok, do vánoc na integrovaný.. :D :D hele jestli do 15.11. nedostanu info k vyzvednutí... nechci sledovat gameplaye cyberpunku :P
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: podle mne nejsou schopni zajistit presny parametry kazdeho z cipu, tak na to jdou hrubou silou - napeti co bude fungovat vzdy a vsude pro vsechny cipy. Jsou 3090ky, kterym udajne staci 0,825V.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Jo tohle je fakt zajimavy, v tomhle undervoltu ta efektivita pak sedí tomu navýšení co proklamovali. Nejspíše to hold zabíjí velký čip, který se proste nestíhá uchladit a omezuje tak výkon častěji než asi čekali. Je to zvláštní, kdyby to poslali do světa s tím undervoltem, tak jsou všichni děsně nadšení že to umí i hezky přetočit.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA:
    Undervolt 0,875V 1800MHz
    Vyssi vykon nez na default pri nizsi spotrebe.

    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: tak to congrat ;)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: pri tom zajmu se neni cemu divit. PS5 bude take az v unoru.

    Ja mel kliku, mam Asusu TUF 3090 uz tyden doma. Jak rika kolega, vojak se stara, vojak ma.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Tak já ty karty proste točím co cca 2roky, tak teď přemýšlím jestli ne už rovnou 3080 když už. Onehdá jsem taky přešel z 1080 na 2070, a to bylo hlavně kvůli podpoře RTX
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Jedinne na co bych upgradoval kvuli Control je 3080, prvni karta co to da smooth 60 FPS bez vypinani feature.

    Coz je jeden z duvodu proc bych 3070 nekupovat, kdyz mam 20X0 - Vykon pri DLSS a 1440p neni o moc lepsi nez 2080 TI a karty s RTX vypadaji na lepsi vykon nez konzole. Tedy lepsi pockat na Super/Ti ci priplatit na 3080.
    Samozrejme, pokud mas vyrasku na zadku, tak nejaky extra vykon dostanes :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Mno me stacil Control RTX v nekolika mistech to ta 2070S fakt nedavala, spis otazka zni jestli neda smysl upgradovat na 3080 nez 3070? Uvidim s cim prijde AMD, a jestli to ovlivni ceny RTX karet.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Duvodu je mnoho, ale hlavnim je ze se nejedna o tak velky skok a DLSS a jine vyhody RTX jsou zpetne kompatibilni.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Na 3070 bych neupgradoval ze zadne 20X0. Bude par titulu kde DLSS nestaci pro 1440p. Over-all ani z 2060 :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Gut, oproti vykonu s 2070Super to uz takovej skok není, ale asi mi to na to moje obcasny hraní v 1440p stacit bude?
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA shares official GeForce RTX 3070 performance figures - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-shares-official-geforce-rtx-3070-performance-figures

    srovnani je ocekavatelne v 1440p
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    GeForce RTX 3090 v tandemu, aneb co nabízí absolutní hi-end krát dva? | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/...rce-rtx-3090-v-tandemu-aneb-co-nabizi-absolutni-hi-end-krat-dva/53239
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HNIZDO: 3080 mi na moje 4k stačí (gsync 60hz monitor)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RATTKIN: Tedka uz mas vetsi sanci si koupit 3070 :) NV sama priznala ze plany na 30x0 byly postavene na pred-covid datech.

    Mozna to lidi nevedi, ale i nepopularni 20X0 se nakonec vyprodala diky COVIDu.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Folding@Home gets 15-30% performance boost with NVIDIA CUDA - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/press-release/foldinghome-gets-15-30-performance-boost-with-nvidia-cuda
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/gigabyte-reaguje-na-otazku-kondenzatoru-na-kartach-rtx-3000/53202

    Gigabyte ve svém novém vyjádření reaguje právě na zprávy, že za nestabilitu může právě výhradní použití POSCAP, což jednoznačně odmítá. Vyjádření Gigabytu se v podstatě shoduje s tím, co uvádí NVIDIA. Firmy tak upozorňují na to, že v žádném případě nelze označit využití jednoho či druhého typu kondenzátorů za chybu a je třeba s ohledem na jejich použití posuzovat celý napájecí systém. Nelze tak říci, že POSCAP, anebo MLCC jsou samy o sobě pro použití na kartách RTX 3000 vhodnější než jiné řešení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam