• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    Informace o grafických kartách nVidia - benchmarky, recenze, zkušenosti, přetaktování, chlazení, ovladače, hry, akcelerované aplikace.
    Cyberpunk2077 - technická stránka a nastavení, gameplay. Důvodem je svévolné a neodůvodněné omezení přispívání moderátorem do původního fóra.

    PhysX
    CUDA, vývoj

    Ovladače: nVidia download

    NVCUVENC dll download

    Trolling, OT a napadání se odměňují zahnutým ovocem.
    rozbalit záhlaví
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    RATTKIN: bota ne, ale vzhledem k botům a hnusným scalperům :) sem si aktivoval v chrome "Distill" upozorní tě to na jakoukoliv změnu na stránce a pak už je to jen na tobě jak seš rychlej...

    hlavně je docela sranda, že až po kontrole objednávky na alze jsem zjistil, že karta je bílá, takže krom desky a chladiče na PC mám skoro komplet bílej build a vypadá to moc hezky :) dvojitý vánoce o dva měsíce dříve

    Jo a jdu spát.. mám za sebou desetihodinový maraton snad všeho co šlo hrát a super. Za ten výkon odpouštím Nvidii tu nedostupnost.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LSDMASACRE: Dost dobrý! náhodou si šel na Alza.cz, neměl si bota?
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    už jsem nedoufal, že se dočkám... se to objevilo včera na Alze, tak sem to drapnul ať je to cokoliv :))

    hlavně to má kovovej backplate a ne ten grafitovej z plastu :D




    jdu si udělat víkendovou karanténu s RDR2 a basou Radka 12°

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: já jsem na darktable rok, kdybys chtěl poradit...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Zkousel jsem Capture One docela hodne, chvilku jsem si hral s ACD, On1, Silkypix.

    Vzdycky jsem do toho nainvestoval cas, abych se vratil zpet k LR, takze ted uz se mi do dalsich pokusu investovat nechce.

    Spis si pockam jestli/az prejdou dalsi lide a pak pujdu za nimi.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: dark table jsi zkoušel?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: pak napiš jestli se to zrychlí.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Jinak spis tohle me mrzi, ale nic s tim neudelam. Zkousel jsem jine sviznejsi a modernejsi SW misto LR Classic, ale bohuzel jsem si uzivatelsky nezvyknul.

    Adobe radi mluvi o tom jak GPU v LR vyuzivaji, ale prijde mi ze o tom spis mluvi, nez ze by s tim i neco vic realne delali.

    Podivejte se na ten modry intel vs nV 3090 :-/ Pak mi muze Adobe neco tvrdit o tom, jak optimalizuji na GPU...

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Mmj jednou za cas potrebuji poslat par desitek GB z disku na disk, myslim ze u takove ulohy neni moc co resit.

    Co se vykonu CPU tyka, tak pro me ucely takto a s novym Ryzen predpokladam jeste lipe. Myslim ze nekdy v listopadu se to dozvim na vlastni kuzi, pripadne pozdeji, kdyz se na me nedostane.

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    LAUNCHER: co se tyce ssd, dopredu si over, ze dostanes co ocekavas. s temi ssd to neni tak jednoduche, cisla benchmarku jsou hezka ale praxe jina.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LSDMASACRE: At si kazdy kupuje co uzna za vhodne.

    Mne ted bude cekat přechod z Intel na AMD a moc se tesim. Konecne si s PCIe 4 zrychlim disky, coz se mi hodi na mmj tuny fotek co mam v katalogu v Adobe Lightroom.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA allegedly cancels GeForce RTX 3080 20GB and RTX 3070 16GB - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-allegedly-cancels-geforce-rtx-3080-20gb-and-rtx-3070-16gb
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Další tucet her se letos pochlubí podporou DLSS či ray tracingu • Eurogamer.cz
    https://www.eurogamer.cz/...020-10-21-dal-i-tucet-her-se-letos-pochlubi-podporou-dlss-i-ray-tracingu
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: JJ moje zlatý školní léta :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: Doba Duronu, Sempronu...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Tak jasně, že se to o outsidrech tvrdí, ale je to stejná korporace jako každá jiná. Jendou měli dobrý procesory, a doteď rád vzpomenu na svoje první dvoujádro - Opteron 175, kterej jsem onehdy měl pod vodou dost i přetočený takže to ty rendry žvejkalo závratně rychle, ale že by byl za dobrý peníze bych neřekl, myslím že mi stál 10k v té době, což fakt levný nebylo.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: ja s timhle bludem ziju >20 let.
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    sem četl prej lepší než 10900k :D :D tvl nikdy. sorry ale AMD nikdy nemůže překonat Intel. Že já debil ty červený procesory kdy v minulosti kupoval :/ ale konkurence je třeba.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: hodne AMD :D To jsem nikdy neslyšel, natoz videl :D Hodná je maximálně moje babička, a ne korporace(teda krom tech co se chtej nekde prosadit a nevadi jim za to utratit prachy - Epic např)
    Za cenu 6tijadra od AMD mám 8mi jadro od intelu, a na to moje hraní to staci, grafiku uz nedelam takze tech 10-15% rozdilu nikdy nepoznam.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: ceny jsou naprosto v poradku. vykonejsi znamena drazsi. nejake pohadky o hodne amd dnes dostaly posledni smrtelnou ranu.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: jo ceny jsou prostě píčovina, ale asi tomu věřej, další důvod proč zůstat u Intelu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam