• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    THEODORT: z toho vyplývá ze AMD má flexibilnější GPU které je více zaměřené na výkon v rasterizaci ale případný RT zvládne s podstatně větší penalizaci než Nvidia.
    Chce to testy a the Fight can begin all over again :D
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    HNIZDO: achjo. predstav si ze tim unifikovanym jadrem myslim ten compute unit. respektive, podle me jde nvidie cestou toho ze na GPU pridava CPU, AMD pridava funkcionality do univerzalniho modulu kterej pak jen skaluje.

    a o RT treba taky tady, vicemene tam jsou rozepsany i casti toho co jsem puvodne myslel. (je tam hezky popsan i proces NV, tak tu snad r/amd neurazi..)
    AMD ray tracing implementation : Amd
    https://www.reddit.com/r/Amd/comments/ic4bn1/amd_ray_tracing_implementation/

    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    THEODORT: ach jo. AMD RT neimplementovalo na unifikovanych jadrech, maji tez samostatne akceleracni jednotky per CU.

    AMD shares some RDNA 2 HW raytracing performance indicators - Graphics - News - HEXUS.net
    https://hexus.net/tech/news/graphics/146497-amd-shares-rdna-2-hw-raytracing-performance-indicators/

    AMD doesn't set aside some CUs for raytracing tasks but instead includes one dedicated Ray Accelerator per CU.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    HNIZDO:
    no ohledne RT a slona v mistnosti.. ono AMD ma ted paradoxne asi lepsi pozici naz Nvidie, ne kvuli brute vykonu RT, ale kvuli moznostem, protoze implementovalo RT na unifikovaneych jadrech.. otazka kam pujde vyvoj, no..
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: do testů spotřeby, RT, a reálných testů nevíme to podstatné.
    Co jsem četl na fórech, dost zmehlo kritikům Samsung procesu, nadšení nejsou lidi z cen, spotřeby a rozdílně nastavených podmínek z testu. Naopak že si AMD troufá na 3090 je slušné

    Slon v místnosti je raytracing, byl evidentně obětován na oltář rasterizace.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Hmm, tak AMD představilo nová grafiky. Je fajn že si troufnou i na RTX 3090, takže čekám že Nvidia brzy přijde s Titanem. Nicméně zaráží mě pár věcí :
    - 256b sběrnice - a závislost na jejich cache, obávám se že tam budou hrozný výkonový dropy jakmile se zaplní
    - RT podporuje - ale proč se nepochlubila výkonem? Spekuluju, že asi není čím se chlubit(ušetřili na RT a přidali na rasterizačním výkonu? )
    - Super Resolution - údajně se nejedná o obdobu DLSS, tedy jestli AMD nemá AI rekonstrukci obrazu, tak se obávám že do budoucna bude jejich výkon zamrzlej :/

    Každopádně snad do 18. Listopadu se objeví nezávislý testy.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: to nemusíš vysvetlovat me, kterej to měl. Jen často měním komponenty, a to pak je problém no. Jako mít v zátěži přetočené CPU na 30C a GPU na 45C je luxus no ;)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: AIO jsou vice popularni nez kdy jindy. Custom voda byla a bude pro geeky.
    Ale od me zkusenosti s 1070 AIO uz bych nechtel jit zpatky a ceny tech normalnich chladicu jdou dost nahoru, takze se to srovnava.

    I s 140mm radiatorem dosahnes lepsich clock nez air pri stejnem hluku. S push-pull dokonce i lepsich teplot.
    120x240 prekona i FTW3 od EVGA a to je drahy chladic :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Jej to ještě nekdo jede na vodě? Mě to přestalo bavit to věčně předělávat už dávno. Ještě doma mám radiátor, pumpu s expanskou, CPU blok a snad i na GPU(byl to full cover takze na vyhození :( ), schovany ve sklepe :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak tady je proc cekam na testy ref/partner karet.
    3070 dokaze jet ne vysoke frekvenci, ale pada rychle dolu jak se blizi targetu. AIO verzi asi brzo neuvidim, ale za integrovany vodni blok bych si priplatil :)

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NVIDIA GeForce RTX 3070 Founders Edition Review: Gaming, Thermals, Noise, & Power Benchmarks
    https://www.youtube.com/watch?v=NbZDERlshbQ
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: já mám interní info že skladem jsou, a jejich podstatně víc než 3080 a 3090
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    DFoundry

    The RTX 3070 isn't available to buy just yet - and we recommend you read a range of reviews before deciding anything! - but we've rounded up the retailers expected to have stock of the card on 29th October at 1PM GMT (6AM PT).
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    MCKIDNEY: Jdu po RT, to se mi na novych GK líbí nejvíc takze za ty prachy je to jasny pick. Ale třeba nakonec vezmu 3080, jen vlastně nevím proč bych to dělal :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: RT: 3070, Mem: 2080TI, Raster +- stejne, ale mene "stabilni" jako 2080 TI.
    Coz by bylo vse magicke, kdyby se netvarili jako prekonaji 2080 TI. Protoze jsem prave "zhubnul" od vcera o par set gramu.

    S cenama to neudela nic, protoze i kdyz 3070 FE neni pro me, tak bych ji za retail cenu koupil hned.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    proklikal jsem, a zatím mi to dělá +18-20% oproti 2070S, neboli opravdu výkon 2080Ti. Asi jsem spokojen, a po vánocích si udělám radost. Zítra by mělo AMD představit svoje karty, tak uvidíme co to udělá s cenami.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Uz mam 2 review za sebou a odnesl jsem si jednu vec - pockam na review boatd partners :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA GeForce RTX 3070 Founders Edition Review Roundup - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3070-founders-edition-review-roundup
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    A mame tu recky 3070

    NVIDIA GeForce RTX 3070 Founders Edition Review - Disruptive Price-Performance | TechPowerUp
    https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3070-founders-edition/
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti specifications confirmed by GPU-Z validation - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-ti-specifications-confirmed-by-gpu-z-validation
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam