• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOUDY: Jedna vec me spis napada - pokud se bavime jen a pouze o hrach, tak doufam, ze na tom Tvem planovanem 5120x1440 budou hry, ktere chces hrat, behat bez problemu. Tam to vzdycky budes mit tezsi s kompatibilitou, nez treba ja na 4k.

    Ale rozumim Ti, ja take nemam idealni monitor na hry (max 60fps, coz je bida; ty mas max 240fps coz je parada) a take z nej neuhnu. Protoze muj monitor je ideal na moji praci a to me jaksi zivi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOUDY: Ano i ne.

    Hry Ti pojedou lepe nez vetsine lidi a podobne jako nam s 3090.

    Na druhou stranu, vydrtit 3090 neni zadny problem, zvlast ja jsem na to talent. I jsem chvilku premyslel, ze bych koupil druhou do SLI, ale bohuzel to funguje mnohem hure, nez v dobe moji GeForce GTX 295.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    MCKIDNEY: Ja prave nechci 3090. 3080 mi naprosto staci a v lednu ma vyjit nejaka Ti verze s vic pameti..to bude idealni karta. 3090 mi prijde cenove mimo. NA DRUHOU STRANU..budu mit 2x 49palcovej samsung odyssey G9 s rozlisenim 5120x1440..tak snad to tak 3080 i ve hrach a dalsich vecech utahne v pohode.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: "Platit za 3090, protoze 3080 neni skladem" - Nejsem na to uplne hrdy, ale neslo to vydrzet :-) Mam po dlouhe dobe trosku cas si zahrat, takze takhle.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: Uvedl jsem to jako podmet k zamysleni, ze produkt a chipova rada jsou dve odlisne veci.
    Slabsi stock verze 3090 muze v nekterem scenari skoncit v oblasti chyby mereni oproti odemcene a otaktovane 3080 (V tu chvili lepsi nebo horsi nehraje roli.)

    NVidia by byla hloupa, kdyby to platilo obecne. Ale rozhodne ten vykon ve hrach s DLSS nestoji za ty penize.
    Coz podle mne neni uplne sileny nazor. Platit za 3090, protoze 3080 neni skladem - to je o tridu horsi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: Omlouvam se, ale asi nerozumim druhemu odstavci.

    3080 je v necem rychlejsi nez co..? Nez 3090? To slysim prvne a nevim, jak by se to mohlo stat.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LAUNCHER: Ano FE nema dobre chlazeni. Rikal jsem ze FE 3090 ma lepsi chlazeni nez FE 3080. coz je fakt, ktery vede k rozdilu ve vykonu co zmizi u partner karet s lepsim chlazenim.
    Ma kvalitni upgrade desky oproti reference (dobra podrazarna pro partnery). Overall rozhodne FE neni objektivne horsi (jako to bylo u 20x0)

    Co se tyce vykonu, nejde o moje potreby, ale o to ze 3080 je v necem rychlejsi. (Diky komplexnosti PWD delivery) samozrejme ze se jedna o moje zjednoduseni - kdybych psat zjednoduseni ostatnich, tak pridam zdroj :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: Googlil jsem teda jen chvilku, ale tech $60 za 24-10 = 14GB GDDR6X mi neprijde realnych a domnivam se, ze to bude vic.

    K tomu bych pripocetl neorezany, tzn kompletne bez jedine chyby vyrobeny 826mm^2 chip, kterych evidentne neni pro vsechny dost a tech bez chyby jeste mene.

    A pak to velke chlazeni a lepsi napajeni.

    Jasne, urcite na tom budou mit hezkou marzi, ale kdyz clovek popremysli co za to dostane a ze je to skladem narozdil od cehokoliv jineho, muze snadno dospet k nazoru, za to tlacitko "pridat do kosiku" proste zmackne :-)

    Ale ano, urcite to neni karta pro kazdeho, na tom se shodneme.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: To sice bude, ale bude kdo vi kdy a kdo vi jestli, vsak veskere použitelne karty jsou a IMHO jeste dlouho budou prodane.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MCKIDNEY: 1) Co je mi znamo, mam lepsi chlazeni nez FE ;-)

    Akorat ze moje vypada jak od kolotocaru, trikrat tfuj.

    FE vypada jak dustojna karta pro dospele lidi.

    2) Rozdily ve vykonu mezi 3080 a 3090 jsou, ale otazka je, jak moc potrebujes ve FS2020 opravdu vymackat tech par poslednich fps oproti 3080. Jsou lide, pro ktere je to velka vec, protoze FS2020 pro ne je a bude naprosto zasadni. Muj příběh to neni, ale predstavit si to dokazu a nic proti.

    To co pises mi prijde jako zbytecna generalizace Tvych potreb na všechny ostatni.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Byl jsem na tom presne uplne stejne jako ty, realne co jsem zatim videl, 3080 by mi stacila.

    Akorat ja jsem to cekani nevydrzel :-)

    Jako jo, treba za ten velky pasiv na 3090 jsem rad, za ten o fous vetsi vykon jsem rad, ale realiaticky by mi 3080 stacila.

    Ale nelituji, proste mam zabavu tady a ted, ne az nejake 3080 kdo vi kdy budou.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mě by 3080 stačila, jen aby cena nebyla jak u 3090
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    HNIZDO:

    Palit GeForce RTX 3090 GamingPRO OC review - Product Teardown
    https://www.guru3d.com/articles-pages/palit-geforce-rtx-3090-gamingpro-oc-review,4.html
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RATTKIN:

    44kkc
    PALiT GeForce RTX3090 GamingPro, 24GB GDDR6X | CZC.cz
    https://www.czc.cz/palit-geforce-rtx3090-gamingpro-24gb-gddr6x/297083/produkt
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    RATTKIN: ...cyberpunk vychazi 10tyho......
    /muehehe


    MCKIDNEY: Spis 3080Ti bude hodne zajimava
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A samozrejme najdes rozdily, predevsim u FE chlazeni a power limit. Jakmile ale pujdes k overenym partnerum jako ASUS a EVGA - tak rozdily ve vykonu mezi 3080 a 3090 zmizi do margin of error a silicon lottery.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RATTKIN: Pockej an 3080. Je to prakticky stejna karta. 3090 je pro lidi co potrebuji VRAM pro projekty ci co chteji zaplatit Koudyho "$60" za extra GDDR6X. Tech placnutych 60 euro si budu pamatovat dlouho - pri cenach DRAM a to ze musis kupovat pres NV .....
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Koukal jsem že 3090 je skladem, ale pořád kolem 50kkc
    svrbí mě prsty teda.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Dohrano "Control", paradni to bylo. Dekuji za tip.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Hosi, meli jste pravdu s tim 750W zdrojem, ze to na nV 3090 nebude to prave orechove.

    Poslednich par dnu uz bylo o pusu, 750W zacal pod zatezi bzucet. Stejne ale nebyl uplne cas hrat, takze jsem comp netrapil a mimo zatez na GPU bylo vse ok, neprekvapive.

    Dnes jsem to napravil viz [ LAUNCHER @ HARDWARE ( Královská odnož IT ) ] a tuk tuk doufam, ze bude vse dobre.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam