• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HNIZDO: Neprijemne je, ze ty Radeony jsou (alespon zatim) v CP2077 takovy vykonovy propadak. I v testech bez DLSS, natoz s DLSS. Pres udajne synergie z podobne architektury na konzolich.

    Radost z toho nemam, jsem pro konkurenci...



    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Z 100% load a 14ms jsem spadl na 3ms jenom kvuli bugu v runtime. To je rozdil mezi hra fyzicky nejde hrat a hra vyuziva maximum me GTX1080 a vypada krasne.

    To ze oni sami priznaji, ze se jedna o spekulaci, nic nemeni na faktu ze tahle informace se bude sirit rychleji a dal, nez naprosta vetsina recenzi after launch.
    Stejne jako moje ukazka, disclaimer je priznani ze delas neco spatne a tohle je jenom cash grab.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: Disclaimer: "Nesledujici vec te mozna urazi."
    Jsi velka pyca.

    Ten disclaimer nic neznamena pro bezneho uzivatele a linearni ztraty ci dokonce zisky se od SW cekat nedaji.
    Tedka 2 dny resim proc me nejde Alyx a je to bug ve SteamVR runtime.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MCKIDNEY: ono je fakt dobry ten clanek si nejdriv precist:

    However, there's a major disclaimer: This is near-final code, but CDPR has been working on bug fixes, tuning, and optimization for the past couple of weeks. AMD and Nvidia are also working on driver improvements, and the preview copy includes Denuvo protection. That could impact CPU performance in particular, which is why this is a preview of how the game runs. The final release code should perform at least this well, and hopefully a bit better.
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    HNIZDO: po day-one patchi to bude jistě ještě více optimalizovanější.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HNIZDO: IDK, nekolik lidi sejmulo ten clanek online. CDR normalne nedela Denuvo a pry ma tady vely dopad na vykon. Jejich povidani ze to jenom zhorsuje mirne CPU je taky dost spekulace.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Cyberpunk 2077 Performance Preview and Initial Impressions | Tom's Hardware
    https://www.tomshardware.com/news/cyberpunk-2077-performance-preview

    no zda se ze lidi s 3090 si ten RT ultra preci jen uzijou :)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GANDHI: nejaky tyhle napisy klidne ignoruj.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    GANDHI: ja mam VRAM 3 a v legion mi to ukazovalo v cervenejch cislech, ze vyuzivam 6, ale bezelo to celkem dobre na to, ze mel vybouchnout komp..)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    MCKIDNEY: tak ok, sypu si popel na hlavu a potvrzuju, zes mel pravdu:p I kdyz setting menu tvrdi, ze nema dost VRAM, tak to v pohode bezi
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    MCKIDNEY: ok, tim lip:) me se to zamlouvalo vizualne uz takhle - je-li moznost aby to vypadalo jeste lip, tak super:)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Bozinku. Umet cist a porozumet jsou rozdilne veci.
    Driver nema moznost zjistit kolik VRAM se pouziva. To co vidis je pamet historicky alokova. Hry pamet neuvolnuji, protoze k tomu neni duvod.

    Kvuli tomuhle 0% baterie znamena 15% baterie :(
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    HNIZDO: kdyz si pustim legion a v setting si steluju opicarny, tak kdyz si nastavim vsechno ostatni na max, v pohode se do 8GB vejdu (alespon podle toho, co mi to tam zobrazuje jako potrebnou VRAM), kdyz si zapnu textury na ultra , napise mi to neco jako, ze bych musel mit 8.6 nebo 8.8 GB VRAM
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    GANDHI: cuze?

    Watch Dogs Legion Benchmarked: Seriously Demanding | Tom's Hardware
    https://www.tomshardware.com/news/watch-dogs-legion-benchmark

    Vetsina testovanych karet je 8GB, a v clanku se nejak nezminujou o nejakem nespusteni....
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    btw. takovy Watchdogs:Legion taky s ultra texturama na 8GB nepustite
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KOUDY: problem mit samozrejme s nicim nebudes, mnozstvi hracu s vram>10GB se limitne blizi nule, takze jedine co bude tuhle pamet vyuzivat budou amd sponsored tituly umyslne ohnute tak aby poskytly vyhodu radeonum. Je treba vzit v uvahu, ze rada 6xxx nema marketingove nic nez tu pamet, vykon v DXR je tragicky, takze se toho amd bude snazit patricne vyuzit.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    KOUDY: Nove konzole maji pro vram vyhrazeno 8, respektive 10GB. Godfall je arenovka, pro svoje pametove naroky nema zadny duvod, teda krome toho ze to je vlajkovy AMDsponsored titul ;) Je to stejny sracka AMD marketing jako pred casem s asynchronnimi shadery.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOUDY: 3070 ma myslim podobny vykon jako 2080 Ti? Na tu mam spoustu krasnych hernich vzpominek. A mam ji tady dokonce jeste stale v supliku, teprve az budu stavajicimu compu vice verit, tak ji prodam. Myslim, ze i na 3070 Te cekaji krasne herni Vanoce :-)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    LAUNCHER: Ted to samozrejme muze bejt hlavne o marketingu, ale kdo vi jaky AAA tituly muzou vychazet za rok a ja si nechci kupovat aktualne predrazenou 3080 za 25-30k abych mel za rok problem si neco zahrat, takze ted jsem vzal jedinou kartu ktera byla dostupna (coz je GIGABYTE AORUS GeForce RTX 3070) a pockam na 3080Ti

    Grafické karty GeForce RTX 3070 a 3080 dostanou více paměti – Letem světem Applem
    https://www.letemsvetemapplem.eu/.../13/graficke-karty-geforce-rtx-3070-a-3080-dostanou-vice-pameti/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOUDY: Normalne bych byl nadsen a tleskal, ty low-res textury v soucasnych hrach mi vadi.

    Jenze Godfall je tenhle hack&slash v pomerne jednoduche grafice. Nejak z toho gameplay videa ty slibovane UltraHD textury nevidim. Ci spise z toho nijak nevidim zadnou pusobivou grafiku obecne.

    Godfall - The First 16 Minutes of PC Gameplay (1440p 60fps)
    https://www.youtube.com/watch?v=ZTg0nvWGYwg


    A kdyz potom jmeno te hry prozenu googlem, tak na me jako druhy odkaz vypadne, ze se to bundluje k AMD grafickym kartam.

    Clovek se pak neubrani myslenkam ruznym, podezrivavym.

    AMD’s latest graphics card bundle gets you Godfall and World Of Warcraft: Shadowlands for free | Rock Paper Shotgun
    https://www.rockpapershotgun.com/...dle-gets-you-godfall-and-world-of-warcraft-shadowlands-for-free/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam