• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HNIZDOnVIDIA - grafické karty, technologie, aplikace, hry
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: To me mrzi :-(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: Dík za přehled.
    ta avizovaná 3070 nepřišla, nebo to dostal někdo prioritně za podíl ze scalpingu.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    LAUNCHER: tak tak, moje cpu a cpu co stoji uz nesmysl mi prida 1fps
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Spis je zajimavy ze ryzen 2700X je na urovni toho i3-10100....
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ELECTRICKOTA: Na jednu stranu by me mohlo potesit ze moje CPU je v tomhle nesmyslnem grafu nejvyse, na druhou stranu je to jedno, protoze jestli je neco GPU limited, tak tahle hra.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Cyberpunk 2077 a výkon procesorů, který je nejlepší? | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/cyberpunk-2077-a-vykon-procesoru-ktery-je-nejlepsi/53902
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    NVIDIA podepsala se Samsungem dohodu o výrobě dalších Ampere | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/nvidia-podepsala-se-samsungem-dohodu-o-vyrobe-dalsich-ampere/53903
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    MEJLA77: ne, to se vztahuje na linus tech tips, gamersnexus a hardware unboxed :) jestli neznas, tak jen dobre.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    HNIZDO: mě zaujala ta zmínka o hysterkách typu Linus nebo Steve - asi jsem něco minul, jen si pamatuji, že před lety Linus poslal nvidii do prdele kvůli nevydání driverů na linux pro nové optimus grafárny a tuším se to týkalo jen notesů, ale to už je pár let a jinak jsem nic nezaznamenal, naopak lidi z linux světa jsou docela propagátoři nvidií... Steva jsem nikdy moc nesledoval... tak děkuji za případné uvedení do kontextu :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Na 4k 60Hz vysoke detaily jsem provozoval 2080Ti, k me spokojenosti.

    Myslim ze na 3070 bys mel vykon podobny (?) , kdyztak si pls dohledej.

    Vyjimky, z toho co jsem zkousel:

    Flight Simulator 2020 (i moje 3090 je malo)
    Control (2080 Ti s odrenyma usima)
    Cyberpunk 2077 (3090 je malo)

    Vzlast bych doporucil Forza Horizon 4, jestli Te bavi auticka. Budes teda jeste potreboval Xbox Controller, lepsi ale ne nutne Elite.

    Z toho co jsem videl, tak ta FH4 ma nejlepší pomer jak to vypada vs jak to beha.

    K tomu neskutecne, co za ty peníze dostanes (a jeste dlouho dostavat budes - porad vychazi dalsi a dalsi datadisky, ktere mam zdarma v moji edici FH4).

    Navic co si budeme, mas Vanoce, tak si zahraj. Jestli budes mit po Vanocich chut na vic vykonu, vždycky jde HW prodat a koupit silnejsi.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: pokud byl byl pribalen prikaz k pouziti vuci sobe tak dost pochybuju.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ELECTRICKOTA: Tan feedback je primo umerny mnozstvi PR co CDPR tlacilo s timto projektem. Nikdo jiny za to nemuze.
    Je pravda, ze nekdo kdo hraje day 1 v pohode a hra se mu libi bude mit jiny pohled na vec. Je jednoduche zapomenout, ze nekdo jiny sledoval [prakticky] vikendove porady o tom co ta hra bude umet a porad neumi.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RATTKIN: Ano, pro 4k potrebujes DLSS. Veci co bezi nativne a vyslo 2020, 2019 muzes spocist na jedne ruce.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mám koupit RTX 3070 pro 4k?
    s tím že 3080 je v nedohlednu, oproti 1070 to bude i tak pokrok
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: sadu mecu z Ker morhen bych teda k ježíšku bral :D
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: lidr cdpr se uz vyjadri, ze jim sony projevilo duveru ze to do vydani v day 1 patch opravi. nestalo se. to je bude jeste dost mrzet, japoonci historicky nejsou moc benevolentni k selhani. obavam se aby vedeni CDPR neprisla k jezisku sada mecu.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Jo v tomhle s tebou souhlasím, mě jen přijde že se hysterčí jen protože je kvůli čemu, a hysterčí i lidi co hry ani nehrajou, jen protože můžou hysterčit - asi tak.
    To že to CDP posralo je fakt, ale že jim to posvětilo i Sony a MS, kteří interně tuhle kontrolu přesně z tohohle duvodu delaj aby nepustili na trh vec co je na jejich zeleze nehratelna, me fascinuje. Takže bych jsem se ani nedivil kdyby tam nejak lobby z jejich strany taky byla, protože k novym konzolím nemaj launchovy tituly, a pred vanoci taky zadna dobra hra nevysla na ktery by si napakovali.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    ELECTRICKOTA: Zde nesouhlasim, ta hra na starych gondolich byla vydana prakticky nefunkcni. Ze jsem na PC od day 1 nemel problem na veci nic nemeni. Naopak je nezbytne, aby CDPR dostal takovou facku az lehne a budiz to vystrahou pro ostatni. Pak vychazi hry jako watch dogs legion (nebo predchozi watch dogs), kde clovek ceka tri mesice na opravy. To nejde.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Hele po rozboru DigitalFoundry, jsem si stáhnul jeste z ultra na medium SSAO(to zastoupí lépe RT) a SSR na hihg, a vsechny RT efekty mám zapnutý a GI na high a stabilných 35-60fps. S Ultra GI mi to padalao nekam k 14fps v nekterych scenach, a pritom jsem na printscreenech rozdíly nikde nevidel.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HNIZDO: Jinak tak neskutecna hysterie co je kolem ty hry je proste trapna, lidi se proste nudí, tak resi debility ktery by se proste jindy presli se slovy to jsou ale hovada ze to takhle pustili do sveta na ty stary sunky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam